Mój Torin

2019-07-17
2017-12-22
Maciej Olbryś

12/2024

Wow. Inna niz wszystkie. Kilka godzin i przeczytana. Polecam.

12/2024

Wow. Inna niz wszystkie. Kilka godzin i przeczytana. Polecam.

Bardzo specyficzna historia młodej prawie 18-letniej dziewczyny Casey z domu zastępczego i dwóch starszych braci 25 lat autystyczny Torin i 32 letni Tyler. Pierwszy raz spotkałam się z tak poprowadzonymi wątkami fabuły.

Nietuzinkowa ta historia...Miałam przygotować masę chusteczek do tej historii, jednak nie uroniłam ani jednej łezki...Sama nie wiem dlaczego ? Przecież to bardzo smutna opowieść choć tak naprawdę wyjątkowo -wyjątkowa. Pełna miłości, ciepła, empatii, rozumienia się bez słów- prawdziwej miłości która pokona wszystko. Piękna miłość to nie ta usłana różami, to ta która pokonuje każdą przeszkodę, dającą wsparcie, poczucie bezgranicznego bezpieczeństwa...Dlaczego nie uroniłam ani jednej łezki...bo wiem z własnego doświadczenia że im trudniej w życiu tym człowiek kocha bardziej i prawdziwiej.

Dla mnie Ta książka jest.... nie do opisania. Nie da się jej łatwo określić.
Świetna i chora jednocześnie.
Czytasz początek i myślisz, że będzie mila historia ogrzewająca duszę. Czytasz dalej i myślisz, ej, to chore, popieprzone i patologiczne 😕 ale....
czytając musisz pamiętać kim są bohaterowie. Wtedy patrzysz na to inaczej, z ich perspektywy i przestaje być chore a zaczyna znów być niezwykłe.

Dziewczyna - kokainowa Casey - tzn dziecko urodzone przez narkomankę. dziecko takie rodzi się już uzależnione, na ogół ma różne zaburzenia, jest chude i niskie. Porzucona, tułała sie po domach dziecka
Chłopak - ma autyzm. w zasadzie nie mówi
I jego brat - psychicznie zdrowy. Fizycznie... umierający.

WoW

Dla mnie Ta książka jest.... nie do opisania. Nie da się jej łatwo określić.
Świetna i chora jednocześnie.

Mój Torin to książka, którą natychmiast po skończeniu czytać ebooka zakupiłam w wersji papierowej.
Jest mi trudno cokolwiek napisać, ponieważ czuje tyle emocji, a łzy płyną mi strumieniem myśląc o przedstawionej historii.
Ta opowieść nie wymaga wielu słów. Jest doskonała, genialna w "niedoskonałości" swoich bohaterów.
To historia z tych nie do zapomnienia nigdy.

To historia z tych nie do zapomnienia nigdy.

Casey - o jasnoniebieskich oczach i różowych ustach, porzucona w kościele, gdy była niemowlęciem. Zdiagnozowano u niej ADHD i stany lękowe. Pragnie miłości i wolności. Lubi kosmiczne ciasteczka

Torin - o brązowych oczach, czarnych włosach i umięśnionym ciele. Posiada pełno monet.
Inny, inteligentny. Cierpi na autyzm. Lubi ogniste ciasteczka.

Tyler - o ciemnych włosach, brązowych oczach. Brat Torina. Pragnie jego szczęścia. Współwłaściciel platform wiertniczych z ropą.

Opis z książki:

Jestem dziwadłem, odmieńcem, nigdzie nie pasuję.
Jestem samotna, nikt mnie nie kocha.
Jednak szczęście jest tak blisko, prawie mogę go posmakować.
Aż nagle zjawia się on.
Jest przystojny i bogaty, stanowi uosobienie męskości.
Ma smutne brązowe oczy i niesamowity uśmiech.
I chce, żebym uciekła razem z nim.
Skrywa swoje intencje.
Motywy jego postępowania są niejasne.
Ale ja i tak z nim odchodzę, bo tu nie jestem szczęśliwa.
Jego obietnice są zbyt piękne, by mogły być prawdziwe.
Zamek. Fortuna. I konie.
To wszystko jest zbyt proste.
A w moim życiu nic nigdy nie jest proste.
W czym tkwi haczyk?
Zawsze jest jakiś haczyk.

Gdy zaczynałam ten czytelniczy rok z jedną ulubioną książką, zastanawiałam się czy jest jakaś, która będzie w stanie ją przebić. Książka, która będzie mocna, która rozwala serce na kawałki, która będzie trudna i da dużo do myślenia. Nawet teraz pisząc tę recenzję mam łzy w oczach. Jestem po prostu wzruszona tą książką. A teraz wychodzi na to, że ta powieść jest na 1 miejscu z ulubionych trzech pozycji. Czy to normalne?

Nie wiem czy oprócz Dominiki spośród moich obserwujących jest ktoś, kto czytał tę książkę.
Nie będzie za wiele słów ode mnie. Przez wzgląd na to, co tam się działo, nie chcę spojlerować, bo jest to cienka historia. Cienka historia, która jest absolutnie warta przeczytania, którą czyta się bardzo szybko.

Historia, która wywołuje pełno emocji. Historia przy której płaczesz, przy której uśmiechasz się, przy której się złościsz, przy której wpadają rumieńce na Twoją twarz i przy której Twoje serce rozbija się na milion kawałków.

Historia, w której każdy z tych przedstawionych bohaterów ma z pewnością realne szanse na pojawienie się w życiu, nie tylko tym fikcyjnym.

Historia, która pokazuje świat z innej perspektywy. Perspektywy trzech osób, które nie miały lekko w życiu. Przy której jest potrzebna otwarta głowa, tolerancja na innych niezależnie od tego, czego ona dotyczy. Powinniśmy być otwarci na świat. Akceptacja, to ona jest najważniejsza. Akceptacja na odmienność, na trudności, które w życiu można spotkać albo ta trudność, która jest z Tobą od początku Twojego istnienia.

Jest to historia, która pokazuje, że mimo przeciwności od których nie jesteśmy zależni każdy zasługuje na szczęście, miłość.

Jeszcze tylko dopowiem, że

Miałam taką koleżankę, która pracowała z ludźmi cierpiącymi na autyzm. Chcesz dowiedzieć się co mi powiedziała, gdy zapytałam się czy jest ciężko?

Powiedziała mi, że jest trudno, ale ta praca, którą ona wykonuje jest warta wszystkiego. Każdego najmniejszego postępu i nie wyobraża sobie, że mogłoby jej nie być w tym miejscu.

Także, polecam z całego serca ją przeczytać.

Ściskam mocno,
Ania!

Inny, inteligentny. Cierpi na autyzm. Lubi ogniste ciasteczka.

Tyler - o ciemnych włosach,...

Troje ludzi.
Ona, porzucona jako niemowlę, "Kokainowa Casey", dziecko, którego nikt nie chciał. Bo kto zaopiekuje się dziewczynką, która już w łonie matki uzależniła się od narkotyków i ciągle płacze?

Tyler. Cudowny, opiekuńczy mężczyzna, ale jego dni są policzone.

Torin. Osoba autystyczna. Doskonale odnajduje się w słowie pisanym, ale komunikowanie przez rozmowę często jest niemożliwe. Jego słowa nie współgrają z umysłem. A ten jest ostry jak brzytwa.

Choroba.
Śmierć.
Miłość.
Czy możliwe jest szczęśliwe zakończenie?

Ta historia jest niesamowita. To bolesna, chwilami ciężka do zrozumienia przeprawa dwójki braci, którzy kochają jedną kobietę, a ona kocha ich. Tutaj nie ma nic prostego. Pęka serce, nie jest od razu sklejone.
Nie chciałam czytać "Mojego Torina". Bałam się, że bracia będą ze sobą rywalizować, tymczasem otrzymałam opowieść o bezkresnej miłości braterskiej, o tym, jak ciężko ludziom z zaburzeniami odnaleźć się w społeczeństwie. Ale zobaczyłam w niej też nadzieję na to, że nawet po ciężkich chwilach mogą nadejść dobre dni. Ta niespełna 300stronnicowa historia poruszyła mnie. To jedna z tych książek, po których przeczytaniu siadam wygodnie i wracam myślami do poszczególnych wydarzeń, by jeszcze bardziej do mnie dotarły.

Troje ludzi.

Tyler. Cudowny, opiekuńczy mężczyzna, ale jego dni są policzone.

Powiem szczerze jestem wręcz zaskoczona ta historia. Jest to piękna opowieść o dwóch braciach i młodej dziewczynie no można powiedzieć kobiecie którzy mimo że żyją w innych światach to jedno ich łączy cierpienie, ból pragną tylko szczęścia i miłości w końcu kto by tego nie pragną. Póki co jestem szczerze rozdarta emocjonalnie bo tu zaczyna się historia jak z bajki zjawia się książę na białym koniu ratuje kobietę, ale to nie trwa długo wszystko się zmienia gdy tylko książę odchodzi. W tej książce mamy naprawdę dużo emocji szczęścia ale też smutku, prawdy ale też ukrytych tajemnic. Powiem szczerze jednym przypadnie do gustu innym mniej, ale jak dla mnie jest ona naprawdę super choć rzadko mi się zdąża by książka mnie aż tak wzruszyła.
Jestem wręcz zachwycona zakończeniem nie spodziewałam się tego, ale powiem szczerze warto ją przeczytać. Tak jak pisałam wcześniej nie każdemu przypadnie do gustu ale jeśli da się jej szansę napewno się spodoba polecam.

Wspaniała, niebanalna historia, od której nie da się oderwać. Były momenty, gdy zachowanie Casey mnie denerwowało, a już reakcja na matkę bardzo mnie wkurzyła. No właśnie taka jest ta książka przeżywałam wszystko z bohaterami. Polecam.

Sama nie wiem co o niej myśleć.

Sama nie wiem co o niej myśleć.

• Przeczytane 2019

K. Webster My Torin Zobacz więcej