Technoprzedszkoła

Cykl: Technokapłani (tom 1) | Seria: Klub Świata Komiksu
Wydawnictwo: Egmont Polska
The Technopriests: Techno Pre-School
komiksy

Pierwszy tom serii o mutancie Albinie, który postanawia stać się jednym z legendarnych Technokapłanów, twórców najlepszych gier komputerowych. Okazuje się jednak, że zakon Technosów to nie tylko grupa ludzi zajmujących się grami...

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont, 2002

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/technokaplani/1

Niesamowita kreska ! Komiks zawiera wiele skomplikowanych słów (wymyślonych przez autora na potrzeby gatunku), ale ogólnie czyta się bardzo dobrze. Fabuła luźno nawiązująca do historii Mojżesza, ciekawie się rozwija i zachęca do czytania kolejnych tomów. Postacie nietuzinkowe, o ciekawym wyglądzie i charakterach. Już dawno nie czytałam z takim zaniteresowaniem komiksu sci-fi.

Przemek Skoczyński | 2015-10-06
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 06 października 2015

Teoretycznie konwecncja space opery nie powinna mi odpowiadać. Praktycznie - uwielbiam. Problem jest taki, że to słaby cykl, brzydko narysowany, z marną fabułą, która polega po prostu na doczepianiu na siłę kolejnych, coraz głupszych wątków bez jakiejś przemyślanej koncepcji całości. Właściwie możnaby to ciągnąć w nieskończoność. Na końcu każdego albumu tekst w stylu: "to jeszcze nic, dopiero następna przygoda będzie odjechana". Każda kolejna część pokazuje, że w drabinie społecznej jest jeszcze ktoś wyżej, z kim bohater ma się zmierzyć, co w praktyce oznacza przenikanie jaźni, jakieś łączenie się umysłami i inne tego typu sprawy. Dla hardcorowych fanów Jodorowsky'ego.

vonHuuss | 2016-09-25
Przeczytana: 25 września 2016