Armada - 17 - Chłód

Sillage. Grands froids
komiks, fantastyka, science fiction
komiksy
Pharas

Siedemnasta część bestsellerowej serii science fiction o przygodach Navis, jedynej przedstawicielki ludzkiej rasy w Armadzie - wielkim konwoju statków kosmicznych przemierzających wszechświat. Navis nie pracuje już w służbach specjalnych Armady, obecnie wraz z Bobo i Snivelem prowadzi własną agencję do zadań specjalnych. Chociaż jej stosunki z władzami konwoju nie są najlepsze, zgadza się przyjąć od przewodniczącego rady Armady propozycję odbycia tajnej misji, kiedy dowiaduje się, że ma polecieć na planetę Tri-JJ 768. Właśnie tam przed laty przeżyła największą miłość, także tam nadal mieszka ojciec jej jedynego dziecka. A poza tym na tej wyprawie agentka spodziewa się sporo zarobić. Musi tylko wykraść z najlepiej strzeżonego muzeum planety pewien kamień o niezwykłych mocach, ale to nie powinno sprawić jej większych problemów. Okazuje się jednak, że nie ona jedna pragnie zdobyć ten przedmiot, co więcej, na Tri-JJ 768 nadal trwa krwawa wojna domowa. Niezbyt trudne zadanie zamienia się więc w walkę o przetrwanie... Armada jest tworzona przez duet francuskich autorów - scenarzystę Jeana Davida Morvana i rysownika Philippe’a Bucheta, którzy współpracują też przy kilku innych seriach: W poszukiwaniu odpowiedzi, Nomad, Spirou i Fantasio, Navis.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/nowosci/komiks,1819.html

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/galeria,2,1819.html

Hari_Seldon | 2019-03-27
Na półkach: Przeczytane, 2018 - komiksy
Przeczytana: 26 października 2018

Powrót na stare śmieci. Navis zostaje wysłana na znaną już jej planetą Tri-Jj 768, by odzyskać artefakt pozostawiony tam przez pewnego Ziemianina. Dla bohaterki jest to też okazja, by ponownie spotkać Clementa Vildieu i opowiedzieć mu o Yannseju.

Miałem spore oczekiwania wobec tego tomu. Nawiązuje on jednego z najlepszych albumów serii czyli „W trybach rewolucji”. Jednakże jest to moim zdaniem jedynie odcinanie kuponów. Świat przedstawiony nie jest tu w żaden sposób rozwinięty. Najwyraźniej zignorowano tu zupełnie zakończenie wspomnianego tomu i status quo wcale się nie zmienił. Także fabularnie jest bardzo sztampowo i chyba najlepiej wspominam występ Yannseja, który rozładowywał atmosferę swoim aroganckim zachowanie.

Nie do końca też moim zdaniem sprawdza się nowa postać. Podoba mi się motyw genialnego wynalazcy, który rozwiązuje problemy swoimi różnorodnymi i pomysłowymi urządzeniami. Jednakże jest też bardzo irytującym z tym swoim ciągłym przemądrzaniem się i nie mogłem go...

herodot83 | 2016-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2016

To mój pierwszy kontakt z "Armadą", zaskoczyło mnie to, że pomimo 17 tomu dałem się wciągnąć w wir przygody. Lektura to czysta przyjemność, świetna kolorystyka, doskonale gra ze zdecydowaną kreską i fabułą stanowiącą zdecydowany element czegoś większego. Mój prywatny debiut z "Armadą" uważam za udany.