Dziadek Leon

Wydawnictwo: Egmont Polska
Léon la came / Laid pauvre et malade / Priez pour nous
komiksy
figgin

W 1921 roku Léonce Houx-Wardiougue założył fabrykę kosmetyków. Obecnie jego syn Aymard przejął stery interesów i próbuje stworzyć nowoczesne przedsiębiorstwo. Géraldo-Georges, syn Aymarda i wnuk Léonce'a, zajmuje się kampanią marketingową zorganizowaną wokół osoby dziadka, mającą na celu odbudowę potęgi rodzinnej firmy. Géraldo-Georges jest prawiczkiem i tchórzem, dlatego ojciec nim pogardza. Jednak Léon postanawia wprowadzić wnuka w prawdziwe życie. Daje mu do palenia dziwne papierosy i pomaga odnaleźć własną drogę - na zgubę reszty rodu...

Wybitny album klasyków współczesnego komiksu francuskiego - rysownika Nicolasa de Crécy'ego (m.in. znakomita seria Bibendum Céleste) i scenarzysty Sylvaina Chometa, twórcy filmu Trio z Belleville. Połączenie surrealizmu z krytyką współczesnego, konsumpcyjnego stylu życia, a jednocześnie śmieszna, wzruszająca i przerażająca historia o życiu pewnej bogatej rodziny, która ma ambicję pozostania na szczycie high life'u.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl

Przemek Skoczyński | 2016-11-29
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 29 listopada 2016

Mrożek i Gombrowicz w jednym. Kilka pokoleń, w których każde jest zaprzeczeniem poprzedniego. Groteska i absurd. Wymowa tego dzieła, konstrukcja, rysunki - wszystko błyskotliwie zgrane. To jest ideał komiksu!

figgin | 2011-01-16

Znakomita satyra na współczesne spoleczeństwo. Do szpiku kości francuskie, gęste, genialnie narysowane dzieło.

bogas | 2016-10-16
Na półkach: Komiksy, Posiadam, Przeczytane