Bouncer

Wydawnictwo: Egmont Polska
Bouncer
komiksy
Lucyfer

Komiks doskonale znanych na polskim rynku twórców - scenarzysty Alexandro Jodorowsky'ego i rysownika Françoisa Boucqa. Niedawno KŚK przedstawił naszym czytelnikom także inne ich wspólne dzieło - Księżycową Gębę. Tym razem akcja utworu nie rozgrywa się w świecie fantastycznym, ale na Dzikim Zachodzie. I jest to jeden z najkrwawszych westernów komiksowych wszech czasów! Z brutalną szczerością ukazuje czarną stronę życia w Ameryce w XIX wieku - mordowanie Indian, walki między osadnikami a gangsterami, przemoc, przekupstwo, nierząd.

Główny bohater opowieści, Bouncer, czyli Wykidajło, jest rewolwerowcem i ochroniarzem w knajpie w Barro-City. Na całym jego życiu cieniem kładą się plemienna przeszłość ojca, wpływ matki-prostytutki, kalectwo z winy jednego ze swoich braci. Bohater nie potrafi wyplątać się z misternej sieci zobowiązań i ograniczeń.

W tej barwnej historii właściwie brak postaci pozytywnych, nikt tu nie jest święty, każdy ma coś na sumieniu.

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont, 2007

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/europa/4,okladka

kendo777 | 2016-09-21
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 19 września 2016

To jedna z moich najdziwniejszych lektur w życiu. Ciężko o równie pomysłowy, cudownie narysowany i pięknie pokolorowany komiks, ale równie ciężko o komiks z taką ilością dziur fabularnych i różnorakich błędów scenarzysty i rysownika. Jodorowsky chyba kompletnie olewał jakąkolwiek logikę, a i rysownik zrobił co najmniej dwa rażące błędy. Dobra, to może po jednym przykładzie:
a) scenarzysta - w jednym z albumów grupa wkurzonych farmerów chce spotkać się w umówionym miejscu, zebrać w dużą grupę i najechać rancho pewnego czarnego charakteru. Kończy się album i czekamy rok na kolejny (w sensie we Francji czekali, u nas mamy od razu, bo to integral ;) ). No i fajnie. W kolejnym albumie zbierają się w grupę, myślisz sobie, że zaraz najadą tego palanta...ale nie...oni zajmują pozycje, aby...bronić farmy jednego z nich. A na farmę idą zbiry tamtego gościa, który miał być najechany... Ale jak to? Dlaczego? Warum? Pourquoi? Why? Przecież nigdzie w komiksie nie było mowy o tym, że nagle to ci...

Przemek Skoczyński | 2015-09-20
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 20 września 2015

Początkowo przeszkadza gruba kreska, ale z każdą częścią jest lepiej. Fabuła - zbiór westernowych schematów, wszystko bez jakiejś specjalnej głębii. Dobra rozrywka.

Ireksamb | 2014-11-17
Przeczytana: 16 lutego 2012

Czasem zbyt krwisty, ale powalający!

eryk1 | 2016-11-25
Na półkach: Przeczytane, Komiks+manga