Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Nocny prześladowca

Cykl: Robert Hunter (tom 3) | Seria: Thriller
Wydawnictwo: Sonia Draga
The Night Stalker
Ag2S

Na zapleczu nieczynnego sklepu mięsnego policjanci znajdują niezidentyfikowane zwłoki młodej kobiety, której zaszyto usta i… krocze. Do sekcji zwłok przystępuje doktor Winston i jego młodziutki asystent. Oględziny przynoszą jednak więcej pytań niż odpowiedzi, a ich tragiczny finał wywołuje niemałą panikę w szeregach policji LA. Rozpoczyna się intensywne śledztwo. Do akcji wkraczają Robert Hunter i Carlos Garcia ze specjalnej jednostki wydziału zabójstw. Detektywi odkrywają wkrótce, że prowadzone przez nich śledztwo łączy się ze sprawą porwania prowadzoną przez prywatną detektyw Whitney Meyers. Hunter nabiera też przekonania, że sadystyczny morderca mógł porwać nawet kilka kobiet jednocześnie, i najwyraźniej dopiero się rozkręca. Wkrótce policjanci znajdują kolejne zwłoki...

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/produkt/2248/thriller-i-sensacja.html

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/2248/thriller-i-sensacja.html

Roman Dłużniewski | 2017-05-22
Przeczytana: 22 maja 2017

W której pracowni Hunter znalazł włosy z czapki na ścianie..?
Ilekroć natykam się na tego rodzaju błędy formalne, opadają mi ręce.
A tutaj jest ich sporo.

Ale do rzeczy. Po skończeniu lektury zacząłem się zastanawiać w jakim kierunku zmierza literatura kryminalno-sensacyjna. Same, "zwykłe" zbrodnie już nie wystarczają. Trzeba mocniej, jeszcze mocniej. Samo otwierające się noże, bomby w narządach rodnych, race... Dokąd dojdziemy..?
Epatowanie najgorszymi zwyrodnieniami już nikogo nie szokuje ?? Czy tak nam weszło w krew cudze cierpienie, że potrafimy się przy tym dobrze bawić, ekscytować ? Oczywiście, można powiedzieć, że to tylko książki. Ale czy na pewno tylko książki ? Czy mamy pełną kontrolę nad tym w jakim wieku są czytelnicy, kto te książki czyta ? Oby tylko nikt nie czerpał z nich natchnienia, bo jak tak się stanie, to wszyscy obudzimy się w jeszcze bardziej chorym świecie.

veinylover | 2017-10-28
Przeczytana: 28 października 2017

To, co najważniejsze miałbym do powiedzenia o tej książce napisał Roman Dłużniewski, w jednej z opinii.
Kilka rzeczy dodam od siebie, przy czym słowa Romana Dłużniewskiego napisałbym sam, a przynajmniej podpisuję się pod nimi oboma rękami.
Marksistowski psychobełkot pisarza jest dla mnie nie do zaakceptowania. Niby wycofuje się z niego rakiem utyskując, że oto policja łapie psychopatów, a państwo potem umieszcza ich w szpitalu psychiatrycznym, w warunkach komfortowych i nie spotyka ich żadna kara, jednak to, co nazwałem psychobełkotem marksistowskiej psychologii autor sam własnoręcznie wypisywał w tej książce. Jeśli ktoś nie jest zaorany współczesnym marksizmem kulturowym i posiada przynajmniej dwa neurony w głowie, które od czasu do czasu biegając po pustej czaszce spotkają się ze sobą, by zaiskrzyć i uruchomić jakiś proces zbliżony do myślenia - widzi w tym bełkocie absurd za absurdem. Jeśli ktoś ma więcej, niż trzy neurony, to oprócz widzenia tych absurdów, powinien wpaść we...

ChicaDeAyer | 2015-05-31
Przeczytana: 31 maja 2015

Carter wrócił na dobre wody i stworzył coś, co w moim odczuciu jest lepsze od poprzedniej jego powieści - bo "Nocnemu prześladowcy" bliżej Krucyfiksa" aniżeli "Egzekutorowi". Wyzbył się w znacznej mierze tych zupełnie nieautentycznych posunięć i rozstrzygnięć fabularnych - choć na pewno znajdą się tacy, co te stwierdzenie obalą, chociażby ze względu na samą nieprzeciętność detektywa Huntera. W dalszym ciągu nie doczekałam się głębszego zarysu sylwetek śledczych, jednak chyba taki to urok Cartera, stawiającego na akcję. W dodatku sugestywnie opisywaną, w postaci krótkich, dynamizujących rozdziałów, przywodzących na myśl szkołę pisania scenariuszy filmowych.

Jest dobrze, udało mu się mnie zupełnie wpuścić w maliny, a to się ostatnimi czasy zbyt często nie zdarzało. Czekam na kolejną część, może tej uda się przeskoczyć poziom debiutu.

Kiwi_Agnik | 2015-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

Kapitalny i charakterystyczny thriller psychologiczny, napisany w iście mistrzowskim stylu.

Prężna fabuła morzy czujność czytelnika nie pozostawiając miejsca na jakąkolwiek tkliwość, zawrotne tempo akcji buduje nadzwyczajne napięcie, które ze strony na stronę rośnie, a niepokój jest operowany w taki sposób, że stale wywołuje ciarki.

Książkę czyta się z zapartym tchem, a imaginacja działa na najwyższych obrotach.

Polecam!

Zaraz po przeczytaniu „Krucyfiksu” postanowiłem „pójść za ciosem” i przeczytać kolejną książkę Cartera.
Kolejna część przygód detektywów Huntera i Garcii, jeszcze lepsza.
Odczucia podobne. Muszę przyznać, że autor trafił w moje gusta.
Plusy:
- fabuła bardzo dobra, akcja prowadzona w dobrym tempie;
- postać detektywa Huntera z jego wadami i zaletami wykreowana zaje-fajnie;
- krótkie dynamiczne rozdziały – jak „migawki z pola bitwy”;
- czyta się szybko ze względu na dużą dawkę napięcia i akcji;
- schemat działania może już „oklepany”- śmierć, wyścig z czasem, partner w niebezpieczeństwie - ale w wykonaniu Cartera sprawnie przedstawiony;
- do końca nie odgadłem, kto jest mordercą – idealnie zostałem „wpuszczony w maliny”;
- zakończenie zaskakujące, takie lubię.
Minusy:
- trochę błędów ze miejscami znajdowania dowodów (włos z czapki na ścianie?);
- może trochę zbyt dużo makabry podczas przedstawiania sposobów morderstw (ale w tym kierunku idą chyba współczesne thrillery).
Ogółem...

Beata | 2017-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2017

Detektywi Hunter i Garcia zostają zaangażowani w kolejne makabryczne śledztwo (a jakie ma być, skoro jest to jednostka specjalna zajmująca się wyjątkowo bestialskimi zbrodniami). Jest brutalnie i krwawo, jak zwykle u Chrisa Cartera. Może pisze on swoje kryminały nieco sztampowo, ale lubię jego styl, wiem czego się spodziewać i szukam wraz z detektywami morderców… Nawet nieraz potrafię się domyślić… Zarwana nocka za mną, ale jak miałam odpuścić mordercy… Byłam z detektywami do końca… Akcja toczyła się szybko i wciągała do ostatniej kartki. Polecam ten kryminał pasjonatom gatunku.

Stokrotka | 2017-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2017

„Nocny prześladowca” Chrisa Cartera to kolejna część przygód wybitnie inteligentnego i spostrzegawczego detektywa z wydziału zabójstw. Tym razem Robert Hunter będzie musiał zmierzyć się z mordercą, który porywa utalentowane artystycznie kobiety, a przed śmiercią zaszywa im usta i krocze. Wymyślny i sadystyczny sposób, w jaki giną ofiary, przeraża wszystkich zaangażowanych w dochodzenie.
Chris Carter nie zawodzi po raz kolejny. „Nocny prześladowca” to znakomicie skonstruowany thriller. Jak zwykle – morderca z zakręconą niczym sprężyna psychiką jest bardzo mocną stroną powieści. Dobrym pomysłem były też krótkie rozdziały, zazwyczaj zakończone mocnym znakiem zapytania. Ostre. Zaskakujące. Ciekawe.

filozof | 2018-06-02

Wypożyczyłem i zabrałem się do czytania.A tu,proszę państwa.Istna petarda.Takiej,mocnej książki nigdy jeszcze nie spotkałem.
Mówię,poważnie,bo kiedy to ja czytałem thriller,kiedy.
To zaszywano kobietom krocze.
No,nie przypominam sobie.
A tu,autor balansuję po cienkiej linii.
Skąd on,bierze takie pomysły.
Ja nie znaju.
Postaci są tu wyraziste,ładnie opisany Los Angeles.
Brak,jakiś durnowatych,z kosmosu nie potrzebnych opisów.
Od razu,wali prosto w szczękę.
I karzę człowiekowi czytać.
Postaci detektywów,są bardzo dobrze opisane.
Oj,coś czuje .Że,polubię twórczość pisarza.

Karina | 2016-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2016

To moje pierwsze spotkanie z tym autorem i muszę powiedzieć, ze jestem pod wrażeniem.
Akcja wciąga na każdej stronie, nie mogłam się oderwać i zanim odłożyłam książkę mówiłam sobie - jeszcze tylko jeden rozdział... :)
Jak będę miała okazję, to chętnie sięgnę po inną książkę tego autora.

Polecam wszystkim osobą lubiącym mroczne thrillery!

BagatElka | 2015-02-11
Na półkach: ZZZ....oddane, Przeczytane
Przeczytana: 11 lutego 2015

To druga książką Chrisa Cartera,którą pochłonęłam z zapartym tchem.
Od pierwszych stron adrenalina kipi a akcja nie zwalnia ani na chwilę.
Psychopaci,socjopaci ,ich chore,wynaturzone pojęcie dobra i zła,miłości i nienawiści to coś co fascynuje wielu czytelników.Też do nich należę i pomimo drastycznych opisów i szokujących morderstw nie jestem w stanie odłożyć książki dopóki jej nie skończę.
"Nocny prześladowca" nie jest dla każdego.To krwawy,brutalny świat,który przeraża i zaskakuje.Ci,którzy kochają filozoficzne rozważania,romantyczne uniesienia powinny omijać go z daleka ale niewykluczone,że chętnie odbędą podróż do mrocznych miejsc,w których czają się bestie w ludzkiej skórze.