Książka roku 2017
1 893 głosy
Powiększ

Dwór mgieł i furii

Tłumaczenie: Jakub Radzimiński
Cykl: Dwór cierni i róż (tom 2)
Wydawnictwo: Uroboros
1 473
A Court of Mist and Fury
Naddia

Między światłem a ciemnością Nowa, jeszcze mroczniejsza i bardziej zmysłowa odsłona bestsellerowej serii Dwór cierni i róż Po tym, jak Feyra ocaliła Prythian, mogłoby się wydawać, że baśń dobiega końca. Dziewczyna, bezpieczna i otoczona luksusem, przygotowuje się do poślubienia ukochanego Tamlina. Przed nią długie i szczęśliwe życie. Sęk w tym, że Feyra nigdy nie chciała być księżniczką z...

Między światłem a ciemnością
Sęk w tym, że Feyra nigdy nie chciała być księżniczką z bajki. Zresztą zupełnie nie nadaje się do tej roli. W snach wciąż powracają do niej wymyślne tortury Amaranthy i zbrodnia, którą popełniła, by się od nich uwolnić. Pragnący zapewnić jej bezpieczeńtwo Tamlin próbuje zamknąć Feyrę w złotej klatce. W jej nowym nieśmiertelnym ciele drzemią moce, których dziewczyna nie umie opanować. W dodatku o spłatę swojego długu upomina się największy wróg Tamlina - Rhysand, Książę Dworu Nocy. Zwabioną podstępem Feyrę raz w miesiącu okrywa mrok jego niebezpiecznego królestwa. To pewne, że władca ciemności będzie chciał wykorzystać ją do swoich celów. Chyba że... to nie Rhysand jest tym, kogo Feyra powinna się obawiać. Na Dworze Wiosny również bowiem nie jest bezpiecznie, a sam Tamlin ma przed ukochaną coraz więcej tajemnic. Czy rzeczywiście tylko po to, by ją chronić?
Gdy nad Prythian i krainę ludzi nadciąga widmo wojny tak groźnej jak żadna dotąd, Feyra musi zdecydować, komu może ufać. Stawką jest życie jej rodziny i losy całego świata. A w magicznym świecie fae przyjaciele potrafią być bardziej niebezpieczni niż wrogowie.
Nowa, jeszcze mroczniejsza i bardziej zmysłowa odsłona bestsellerowej serii Dwór cierni i róż! Nie zaśniesz, nim nie odkryjesz wszystkich sekretów!

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/dwor-mgiel-i-fu...(?)

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/dwor-mgiel-i-furii.html

ania6258 | 2017-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Może zacznę od plusów, bo je zdecydowanie łatwiej wymienić. Postaci są bardzo dobrze nakreślone, nikt się z nikim nie myli. Powieść jest napisana bardzo lekkim językiem przez co wciąga całkowicie i czyta się ją łatwo.
Natomiast co do reszty...
Matko Boska. Spodziewałam się, że główny wątek będzie romantyczny, ale on przyćmiewał wszystko inne. Sprawił, że fabuła została zepchnięta na dalszy plan, więc nawet nie potrafię stwierdzić, czy była dobra. Rhys (jak się tego obawiałam), stał się drugim Rowanem ze Szklanego Tronu. Proszę, tylko nie to.
Napięcie miłosne między nim a Feyrą, było tak przeciągane, że za każdym razem, gdy tylko czytałam o ich uczuciach, miałam ochotę wyrzucić książkę przez okno. A sceny miłosne... pozostawiały mnie przeważnie z kwaśną miną.

Dużo osób nie zgodzi się z moim zdaniem, ale da mnie wszystko było zbyt tandetne. Lecz muszę powiedzieć, że książka zostawiła mnie z bardzo ważnymi pytaniami:
Powiedz mi, autorko, dlaczego napisałaś tę książkę?
Dlaczego?...

Łędina | 2018-04-14
Na półkach: 100, Przeczytane

Między światłem a ciemnością. "Dwór cierni i róż: Dwór mgieł i furii" to druga, jeszcze mroczniejsza i bardziej zmysłowa odsłona bestsellerowej serii, amerykańskiej pisarki Sarah J. Maas .

Sarah J. Maas - autorka urodziła się w Nowym Jorku. Od dziecka przepadała za bajkami, baletem, muzyką filmową i wręcz kochała się w filmowym Hanie Solo. Do tego należy dodać, że szczególnie upodobała sobie silne, samodzielne i charakterne bohaterki, co odzwierciedla się w jej twórczości. Nie stroni także od dużej ilości herbaty, a w czasie wolnym od pisania, zajmuje się odkrywaniem zabytków oraz malowniczych krajobrazów Pensylwanii, gdzie obecnie mieszka wraz z mężem i psim towarzyszem. W ostatnich latach wspięła się naprawdę wysoko w drabinie literatury fantastycznej.

Anna Szawiel - absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Szkoły Muzycznej II stopnia w Białymstoku oraz Wydziału Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

Po...

Natalia-Lena | 2016-05-30
Przeczytana: 28 maja 2016

[ http://room6277.blogspot.ie/2016/05/a-court-of-mist-and-fury-sarah-j-maas.html ]

To nowe piekło.
Nowy wymiar koszmaru.*

Według mitu, raz na kilka miesięcy mrok miał okrywać Persefonę. Odchodziła od świata wiosny żyjącej w kwiatach, rozkwitającego życia i blasku dnia, a witał ją świat wiecznej nocy, sekretów otulonych w ciemność i gwiazd skrzących się w oddali. Ci, którzy ją tracili – rozpaczali, a ci, którzy ją przyjmowali, świętowali. Rozdarta pomiędzy skrajnościami, nie należała do nikogo i należała do wszystkich. Uprowadzona, zwabiona podstępem, przekazywana z rąk do rąk pieczęć umowy pomiędzy bogami.

Według mitu… ale to wcale nie było tak.

Kolejny retelling, kolejne spojrzenie na historię Persefony i Hadesa. Tym razem spleciono ją z baśnią o Pięknej i Bestii, którą poznaliśmy we „Dworze Cierni i Róż". Sarah J. Maas sięga do tego, co znane i można by pomyśleć, że brakuje jej pomysłów na oryginalną opowieść, ale w tym przypadku zupełnie nie o to chodzi. „A Court of Mist...

mclena | 2017-10-27
Przeczytana: 27 października 2017

"Za gwiazdy, które słuchają. I marzenia, które się spełniają."

CUDOWNA!

Własnie za TO kocham fantasy - za ogrom możliwości, który autor może wykorzystać i stworzyć genialną, porywającą historię, którą nawet jak się przerwie na kilka godzin, to od razu wpada sie spowrotem w ten fenomenalny klimat. Bardzo, bardzo przyjemnie mnie zaskoczyła ta seria, tym bardziej, że "Szklany tron" mnie lekko znudził i nie potrafię po wielomiesięcznej przerwie wczuć się w akcję tomu piątego i w efekcie go nie przeczytałam.

Pierwszego tomu nie recenzowałam, ponieważ przypadkowo sobie zaspoilerowałam i częściowo element zaskoczenia został mi odebrany, dlatego też ocena nieco zaniżona, ale za to tom drugi nadrabia i to na dużą skalę. Tyle akcji, że nie było chwili na oddech, każdy bohater skradł cząstkę sympatii dla siebie i naprawdę rewelacyjnie spędziłam czas. Najbardziej podobała mi się transformacja Feyry, to co przechodziła, jak trudno jej było wrócić do siebie, każda jej chwila zwątpienia......

Dorota | 2017-08-09
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

Ciąg dalszy losów Feyry.
Prythian jest w niebezpieczeństwie jeszcze większym niż był w poprzedniej części.
Również Feyra jest w niebezpieczeństwie. Tylko kto jest jej prawdziwym wrogiem a kto przyjacielem.
Poprzednia część mnie rozczarowała, i to bardzo. Nieciekawi bohaterowie, brak akcji i zbyt rozbudowany wątek miłosny.
W tej części Autorka widać , że przemyślała sobie fabułę, poukładała ją w głowie i dopiero wtedy usiadła do pisania.
Nareszcie się coś dzieje, nareszcie mamy więcej wyjaśnień dotyczących wojny, która podzieliła świat. Feyra dojrzewa, jest zagubiona, przybita, później kiełkuje w niej odwaga i chęć obrony swojego świata przed wrogiem.
Nareszcie jest więcej bohaterów, i to takich pełnokrwistych. Nie jakiś tam wymoczków typu Tamlin i Lucien.
No i Rhys. Kocham go szczerą i ogromną miłością czytelniczki. Świetna postać. Jego odwaga, przebiegłość, poczucie humoru, inteligencja. KOCHAM :D
I jeszcze to zakończenie. Powaliło mnie na łopatki. Tego się nie spodziewałam....

W mojej bibliotece ta książka jest w dziale dziecięcym, chociaż są w niej lepsze sceny niż w ostatnim erotyku, który czytałam.
Nie powiem, całkiem fajna książka. Zdecydowanie dla kobiet. Opowieść o tym czym różni się zauroczenie od prawdziwej miłości i co dla miłości można zrobić. Nie tylko dla miłości do drugiego człowieka, czy fae. Polecam.

Kasia1101998 | 2017-01-19
Na półkach: Przeczytane, Ulubione :)

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka jest rewelacyjna i bije na łeb i szyję pierwszą część. Skoro druga jest lepsza od pierwszej to nie jestem w stanie sobie wyobrazić jakie będzie zakończenie trylogii.
Na pewno będzie to moja ulubiona część, a to dzięki Rsysandowi. Wiedziałam, że on musi coś ukrywać i że nie jest tak przystojny na marne. Dobrze czułam, że Tamlin to łajza.
Polecam, polecam! Ja z niecierpliwością czekam na ostatnią część :)

Virginia | 2017-03-02
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2017
Przeczytana: 02 marca 2017

"Za gwiazdy, które słuchają. I marzenia, które się spełniają."

Kontynuacja "Dworu cierni i róż", była przeze mnie bardzo wyczekiwaną książką. Kipiałam niecierpliwością, fascynacją i w końcu poznałam dalsze losy Feyry. Tym razem już nie jako śmiertelniczki, a nieśmiertelnej wojowniczki.

Po wszystkich cierpieniach jakich Feyra doznała zdawać, by się mogło, że teraz czeka ją długie i szczęśliwe życie. Jednak problemem zaczyna być fakt, że dziewczyna nie pragnie być księżniczką jak z bajki, ani maskotką Księcia Dworu Wiosny. I kiedy sprawy zaczynają się coraz bardziej komplikować, ktoś upomina się o spłatę swojego długu.

Skłamię jeśli napiszę, że książka mnie nie zachwyciła, była nudna i nieciekawa. Historia dalszych losów Feyry była zachwycająca, wciągająca i momentami zapierająca dech w piersi. Być może targają mną jeszcze duże emocje, bo dosłownie przed chwilą skończyłam czytać, ale tak - jestem zachwycona! Może nadużywam tego słowa, ale nie jestem w stanie tego inaczej...

Wkp | 2017-04-06
Na półkach: Przeczytane, Współpraca

DWÓR FANTASTYKI I MIŁOŚCI

Pierwszy tom nowej serii bestsellerowej autorki, jaką jest Sarah J. Mass, nie okazał się może szczególnie odkrywczy ani wybitny, niemniej stanowił ciekawą pozycję z pogranicza baśni i fantastyki, przeznaczoną głównie dla młodzieży. Lekka, prosta, romantyczna historia przygodowa - tak w skrócie można by podsumować Dwór cierni i róż. I taki też jest Dwór mgieł i furii. Nie ambitny, ale i nie nużący, ot, przyjemna rozrywka na kilka wieczorów.

Dla Feyry bajka zdawałoby się dobiegła już końca, ale to tylko złudzenie. Wprawdzie dziewczyna ocaliła Prythian, szykuje się do ślubu z ukochanym, zdobywa nieśmiertelność… Spełnienie marzeń? Nie dla niej. Feyra nie odnajduje się w otaczającym ją luksusie, status księżniczki też nie jest tym, do czego czuje się stworzona. Jakby tego było mało, jej mąż jest gotów na bardzo wiele, żeby ją chronić – nawet zniewalając swoją ukochaną, chociaż ona ma duszę wojowniczki i chce brać udział w ważnych wydarzeniach. W tym wszystkim...

Blue-eyedPassionate | 2017-09-03
Przeczytana: 01 września 2017

Hm... książka rewelacyjna, wciągająca, zaskakująca, dynamiczna, przepełniona akcją, emocjami i pięknem.

Kocham to jak wspaniale wykreowała Dwór Nocy, gdyż czuję się tam jakby to było moje miejsce. Uwielbiam Rhysanda jest po prostu cudowny, taki wrażliwy, odważny i lojalny pod tą skorupą sarkazmu i władzy. A Freya... no cóż tak się ciesze, że w końcu odżyła na Dworze Nocy, gdyż bardzo jej współczułam zwłaszcza na początku książki.
Mega ciekawe rozpoczęciu, gdyż pokazuje nam, że nie każda bajka kończy się szczęśliwie.

Jak zwykle z pięknym zakończeniem przez które chcesz natychmiast sięgać po kolejną.