Dwór mgieł i furii

Sarah J. Maas Cykl: Dwór cierni i róż (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction 768 str.
A Court of Mist and Fury
Data 1. wydania:
2016-05-03
Jakub Radzimiński
Uroboros
fantastyka, fantasy, science fiction
fantastyka literatura amerykańska magia nastolatka niebezpieczeństwo nienawiść uczucie walka dobra ze złem walka o przetrwanie walka o władzę zemsta

A Court of Mist and Fury
Jakub Radzimiński
Uroboros
fantastyka, fantasy, science fiction

Kup książkę

Na początku była tak nudna, że można usnąć. Później nabrała trochę tempa i akcji ale i tak się rozczarowałem patrząc na oceny i recenzje. Nie widzę w tej książce nic specjalnego oprócz dobrze wykreowanych dworów i postaci książąt, widać jednak, że przeznaczona dla młodszych czytelników, albo po prostu nie dla mnie.

Książka z początku lekko nudnawa ale co się potem dzieje to głowa mała. Książkę dosłownie łykałam całymi dniami, niesamowita

Zdecydowanie moja ulubiona część z całej serii, równie wciągająca jak pierwszy tom, ale jeszcze bardziej zaskakująca i ukazująca głębię historii. Uwielbiam! Jedna z niewielu książek, którą miałam ochotę przeczytać ponownie zaraz po tym jak skończyłam czytać ostatnią stronę :)

Końcówka 1. części i cała 2. część - EXTRA, TOTALNE ZASKOCZENIE.
Takiego czegoś jeszcze nie czytałam.

BOŻE ŚWIĘTY ile emocji! Druga część jakimś cudem jest jeszcze bardziej wciągająca niż pierwsza.
Nie mogę się doczekać czytania trzeciej części i już zastanawiam się co zrobię ze swoim życiem po zakończeniu przygód z tymi książkami.

Kolejna świetna seria.
Kolejna walczącą kobieta. Wątki miłosne. Zagadki.
Autorka sprawnie wprowadza nas na początku w romans pomiędzy dwójką bohaterów - po czym wszystko odwraca się o 180 stopni!
Jak mam nagle lubić postać, która od początku jest ukazywana jako zło wcielone?

Podczas czytania tej serii znalazłam wiele podobieństw do innej serii - Szklany tron - wizualnie...

Druga część historii. Magia gdzie ciemność okazuje się szczera, a wiosna ... niedorosła. Władcy Dworów odkrywają swoje oblicza, zdejmują maski. Kto okaże się przyjacielem, kto kochankiem, a kto wrogiem. Intrygi, kłamstwa, próżność kontra miłość, przyjaźń i poświęcenie. Nałóżcie na to bitwy, podróże i magiczne artefakty. Dodajcie duuużo wątku miłosnego i erotyczne opisy....

Zakochałam się w tej książce. Po poprzedniej części, która okazała się gniotem i lekkim zawodem myślałam, że ta będzie taka sama. Ale to co się tu stało... Oh, tu jest wszystko co napalona nastolatka kochająca fantastykę chciałaby mieć.
Jest lekkie naciąganie fabuły ale Ci... Nikt nie musi o tym wiedzieć.

Ten tom najpierw wywraca cały stereotypowy pastisz baśni o Pięknej i Bestii do góry nogami, za co oklaski - a następnie przemienia się jednak w rozbuchany na kilkuset stronach harlequin. Jeden z mężczyzn w życiu bohaterki nieco mało prawdopodobnie zmienia swoje postępowanie (chyba że miłość faktycznie rozum odbiera, czego świadectwem Werter i jego rozmaite odpowiedniki w...

Trudno się oderwać od tego świata przesiąkniętego magią,tajemnicą ,ale też nie wolnego od tego co złe ...od kłamstwa,nienawiści,zawiści.Czy bohaterowie obronią swój świat przed zagładą? Czy przetrwa to co dobre? Zniszczą zło? Sekunduje im i sięgam z przyjemnością po kolejny tom.

Dyskusje

5 682