Dwór mgieł i furii

Nominacja w plebiscycie 2017
Sarah J. Maas Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Dwór cierni i róż (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
A Court of Mist and Fury
Data 1. wydania:
2016-05-03
Jakub Radzimiński
Uroboros
fantastyka literatura amerykańska magia nastolatka niebezpieczeństwo nienawiść uczucie walka dobra ze złem walka o przetrwanie walka o władzę zemsta
A Court of Mist and Fury
Dwór cierni i róż (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Jakub Radzimiński
Inne

"Dwór cierni i róż" ujął moje serce, ale to właśnie "Dwór mgieł i furii" nim zawładnął i zafundował emocjonalny rollercoaster. Książka od pierwszej strony wciąga i nie wypuszcza aż do ostatniej, kiedy książkowy kac łapie nas na całego i nie wiemy co począć z naszym biednym, skrzywdzonym przez panią Maas serduszkiem. Akcja, bohaterowie, miejsca i sławny Rozdział 55 to coś od...

"Dwór mgieł i furii" sarah J. Maas
"Problemem nie jest to, czy cię kochał, tylko jak bardzo. Za bardzo. Miłość potrafi być trucizną."
Po wielu staraniach i poświęceniach Feyrze udaje się ocalić Prythian spod rządów Amaranthy. Dziewczyna w końcu może wieść szczęśliwe życie u boku swojego księcia na Dworze Wiosny. W przygotowaniach do ślubu pomaga jej kapłanka Iantha. Jednak...

Pierwszy tom był fantastyczny, ale ten, co ta książka ze mną zrobiła to ja nie wiem xD Coś wspaniałego, tyle ciekawych wątków, nowych postaci, nawet bohaterka aż tak bardzo mnie nie irytowała jak w poprzednim tomie, stała się dojrzalsza, dająca się lubić i aż chce się jej kibicować we wszystkich starciach. No i #teamrhysand <3

Przeczytałam te serie ponad półtora roku temu i nadal jest moją ulubiona! A Rhys dalej jest moim książkowym mężem!
Boże jakie to było dobre! Ta część rozłożyła mnie na łopatki! Nie spodziewałam się czegoś takiego po przeciętnej pierwszej części, autorka weszła tutaj na zupełnie nowy poziom! Dwór mgieł i furii nie jest dwa razy lepszy od Dworu cierni i róż, on jest sto...

Doskonała książka na każdej płaszczyźnie: językowej, narracyjnej, fabularnej, emocjonalnej, zmysłowej - nie wiem, co jeszcze wymyśleć, żeby oddać to dzięki czemu „popłynęłam”. Wg mnie najlepsza w tej serii.
Wspaniała beletrystyka, w której w osnowę pięknej fantastyki wpleciono inne gatunkowe wątki.

Druga część to złoto! Jestem 100% zauroczona tą historią! Znalazłam w niej wszystko, co tylko mogłam sobie wyobrazić. Obawiałam się po pierwszej części dziwacznego trójkąta, który zakończy się tak jak zawsze, ale WOW! Po pierwszej części spodziewałam się, że związek Feyry z Tamlinem rozkwitnie a bestia zamieni się w księcia, tak się jednak nie stało. Było dla mnie jasne,...

Co tu dużo mówić, świetna kontynuacja pierwszej części cyklu. Niezwykłe emocjonująca, zaskakująca. Czyta się bardzo łatwo mimo dużej ilości stron. Polecam tym którzy tak jak ja uwielbiaj mieszankę fantasy, kryminału i thrillera.

Sarah J. Maas odchodzi w tej części od "Pięknej i Bestii" i okazuje się, że Feyra jeszcze musi poczekać na swoje szczęśliwe zakończenie. Widzimy jak dręczą ją demony tego co musiała zrobić, żeby ocalić świat i jak wszyscy usilnie próbują wcisnąć ją w ramy kogoś kim nigdy nie była i nie chce być. Pomoc okazuje się nadchodzić z zupełnie niespodziewanego kierunku.
Dawno żadna...

Ta książka jest zdecydowanie niesamowita! Jestem absolutnie zachwycona tą częścią i mimo, że czytałam ją już mnóstwo razy, wciąż mam ochotę czytać ją na nowo.

Nieco słabsza niż pierwsza część, do tego bardzo nierówna. Pod koniec ciężko mi było wytrwać i chyba nie sięgnę po następną część.

Dyskusje

6 528