Królestwo kanciarzy

Tłumaczenie: Wojciech Szypuła
Cykl: Szóstka wron (tom 2)
Wydawnictwo: Mag
Crooked Kingdom
Beata

Kaz Brekker i jego ekipa dopiero co przeprowadzili skok przekraczający najśmielsze wyobrażenia. Zamiast jednak dzielić sowite zyski, muszą walczyć o życie. Zostali wystawieni do wiatru i poważnie osłabieni; dokucza im brak funduszy, sprzymierzeńców i nadziei. Na ulicach miasta trwa wojna. Wzajemna lojalność w obrębie ekipy – i tak już krucha i wątpliwa – zostaje wystawiona na ciężką próbę....

Na ulicach miasta trwa wojna. Wzajemna lojalność w obrębie ekipy – i tak już krucha i wątpliwa – zostaje wystawiona na ciężką próbę. Kaz i jego ludzie muszą się postarać, żeby znaleźć się po stronie zwycięzców. Bez względu na koszty.

źródło opisu: Wydawnictwo Mag, 2017

źródło okładki: Wydawnictwo Mag, 2017

veinylover | 2017-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2017

Bardzo, ale to bardzo utalentowana pisarka stworzyła książkę, w której akcja zapiera dech w piersiach, wielowątkowa, ciekawe pomysły, znakomicie zarysowane postaci.
Aż żal, że to wszystko w zanurzone w marksistowskiej antykulturze, z czego autorka może nawet nie zdaje sobie sprawy.
Dałem osiem gwiazdek, bo książka jest doskonale napisana i czyta się znakomicie.
Tak jak przy pierwszym tomie - nie polecam dzieciom.
Może to zabrzmi drastycznie, ale antywartościami nowoczesnego marksizmu kulturowego są w tej książce między innymi takie rzeczy jak:
1.Pogarda dla uczciwej pracy i ludzi ciężkiej pracy
2.Afirmacja przestępców i nienormalności
3.Obowiązkowy wątek homoseksualny
4.Afirmacja złodziejstwa i łatwych zarobków
5.Sączenie poglądu, że „wszystkie cywilizacje i kultury są równie dobre”, a właściwie równie złe i żadnych kulturowych zasad moralnych nie ma, a wybory aksjologiczne są wynikiem spontanicznej decyzji
6.Pogarda dla ciężarnych i promocja rodzin czy związków z jednym...

Blue-eyedPassionate | 2018-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2018

Jestem pod ogromnym wrażeniem "Królestwa kanciarzy".
Opowieść nie zawiodła moich oczekiwań, przepełniona akcją, intrygami i genialnym umysłem Kaza, sprawiła że na długo zapamiętam Ketterdam.

Przed szóstką wron kolejne wyzwania.
Im bardziej próbują odzyskać obiecane pieniądze, tym mocniej zadzierają z przebiegłym kupcem Van Eckem. Zasady gry są zawiłe i kręte, z których wybuchła otwarta wojna o wpływy i władzę.
Kaz nie tylko walczy o przywództwo i władzę Baryłki, ale także próbuje uporać się z mroczną i toksyczną przeszłością. Dodatkowo wytęża swój umysł, aby przyszłość chociaż częściowo była lepsza dla jego lojalnej, odważnej drużyny.
Przed Niną i Matthiasem spotkanie z ludźmi z przeszłości, uporanie się z brzemieniem poniesionych win, a także konsekwencji tych decyzji, które nie dla wszystkich skończą się pomyślnie.
Z kolei przed Inej niebotyczne powietrze i akrobatyczne wyzwania, gdzie spotka swój cień. Walkę wygrać może tylko jedna z nich, ale przed nią także próba...

„W Ketterdamie nie ma dobrych ludzi – odparł Kaz. – Klimat im nie służy.”

Ogromnie żałuję, że to już koniec. Jestem pod dużym wrażeniem tego, co autorka potrafi, jak prowadzi historię, kreuje bohaterów i świat, w którym toczy się akcja. Wszystko było niebywale wciągające i klimatyczne.

Kaz wprowadza w życie plan wyswobodzenia Inej z rąk Van Ecka, nie ma przy tym zamiaru zrezygnować z odzyskania pieniędzy, które należą się jemu i jego wspólnikom.

Akcja tym razem dzieje się cały czas w Ketterdamie, możemy jeszcze lepiej poczuć klimat tego miasta, który jest bardzo specyficzny. Poznajemy bohaterów jeszcze wnikliwiej, każdy przeżywa jakieś swoje osobiste momenty na kartach książki. Ogromnie podoba mi się to, że każdy z nic jest ważny, każdemu jest poświęcone tyle samo uwagi w historii, że to nie jest tylko ‘Kaz i jego ekipa’, ale każdy z nich jest z krwi i kości rasowym bohaterem, poznajemy ich myśli, przeszłość, demony, które ich dręczą, co sprawia, że przywiązujemy się do nich...

mclena | 2016-10-05
Przeczytana: 04 października 2016

"-Have any of you wondered what I did with all the cash Pekka Rollins gave us?
-Guns?- asked Jesper.
-Ships?- queried Inej.
-Bombs?- suggested Wylan.
-Political bribes?- offered Nina.
They all looked at Matthias.
-This is where you tell us how awful we are, she whispered.
He shrugged.
-They all seem like practical choices.
-Sugar, - said Kaz."

Drugi i ostatni tom serii "Szóstka Wron" na który tak długo i z niecierpliwością czekałam to nic innego jak majstersztyk literacki pod każdym względem. Kiedy doszłam już do ostatniego rozdziału nie mogłam pozbierać myśli, odebrało mi mowę, a w sercu czułam niesamowitą radość, smutek i tęsknotę. Radość, bo książka nie mogła skończyć się lepiej - wyszło idealnie, smutek, bo oczekiwałam czegoś więcej, czegoś, czego Leigh Bardugo nie mogła mi dać chcąc zachować wyjątkowość postaci i tęsknotę - bo to już koniec. Co prawda autorka zapowiedziała, że jeszcze możliwe iż wróci do poznanych nam tutaj bohaterów, ale nawet jeśli to napewno nie prędko....

Karol | 2017-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

Lubię tę książkę. Nie wiem do końca za co, ale ją lubię.

Tak naprawdę mógłbym przepisać całą opinię o pierwszym tomie, bo ten jest praktycznie taki sam. Wciąż uważam że cała akcja toczy się trochę zbyt łatwo, nie mamy okazji do tego by przejąć się jakimś zwrotem akcji, bo chwilę później mamy już następny który zupełnie wykreśla poprzedni. Wciąż uważam że bohaterów jest trochę za dużo, i pomimo tego że w tej książce mamy trochę więcej Wylana i Jaspera, to wciąż nie mogę się do nich przekonać jako do postaci wiodących. Jednakże to wciąż jednak kawał dobrej historii.

Podoba mi się sposób w jaki autorka prezentuje nam całą grę o władzę. Jak wspomniałem te ciągłe zwroty akcji nie są może najlepszym rozwiązaniem, ale muszę jej oddać że naprawdę z gracją przechodzi od jednego do drugiego nie gubiąc się po drodze. Wszystko ma jakieś podstawy, nic nie jest zrobione na siłę, całość naprawdę trzyma się kupy, o co powinno być ciężko przy takim natłoku wydarzeń.

Nie wiem co myśleć o...

ZaaQazany | 2017-10-09
Na półkach: Przeczytane, ZaaQ'17
Przeczytana: 09 października 2017

#YoungFantasy #Episode02
Sześciu niebezpiecznych wyrzutków. Jedno niewykonalne przedsięwzięcie.

Tak pięknie mógłbym rozpocząć swoją opinię i dalej piać chwalebne peany. Na przeszkodzie stoi jeden drobny szczegół - brak mi werwy i przekonania do radosnych peanów. Przejrzałem pozytywne opinie na temat lektury, pełne zachwytu. Zgadzam się z ich autorami, natomiast pozostanę przy swojej - przeciętna.

Wydanie ma kilka zalet. Największą jest wartość estetyczna wydania. Będzie pięknie wyglądała na półce każdego young-adulta, pewnie tych nieco starszych adult'ów też. Jako kolejne plusy mogę podać ciekawy świat, całkiem zawiłą linię fabularną, korzystającą z nagłych zwrotów akcji, ciekawych bohaterów. Książkę czyta się sprawnie i nie bez przyjemności..

..ale brak zainteresowania biegiem wydarzeń. Bohaterowie "o trudnym losie", nie ma żadnego normalnego człowieka. Wszystko co się z nimi dzieje jakieś takie aż za nadto i za łatwo, jak trzeba to dobry duszek podrzuci rozwiązanie znikąd...

Izabela Pycio | 2017-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2017

"Całe jego życie było jednym długim ciągiem unikniętych cudem wpadek i katastrof, ale nigdy przedtem nie był tak absolutnie przeświadczony, że w tej chwili walczy o życie."

Pierwszy tom "Szóstka wron" zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, również świetnie bawiłam się podczas wędrówek po świecie kolejnej odsłony tej fantastycznej serii. Autorka ma spójny i przyjemny styl narracji, piękny dar opowiadania niezwykłych historii i przyjacielskiego przyciągania czytelnika do ciekawie rozbudowanej wizji fantasy, gdzie dobro i zło przenikają się wzajemnie, a walka między nimi nie jest jednoznaczna i z góry przesądzona. Przez dwa dni powieść mocno pochłaniała moją uwagę, odpowiadał mi jej sympatyczny awanturniczy klimat, cieszył w pełni wykorzystany atrakcyjny pomysł na fabułę. Satysfakcjonujące spotkanie z książką.

Mnóstwo niezwykłych przygód, intrygujących zdarzeń, frapujących zwrotów akcji, zaskakujących obrotów spraw, przewrotnych uśmiechów losu. Wszechobecne spiski, nietrwałe sojusze,...

ishara | 2017-09-26
Przeczytana: 24 września 2017

'Królestwo kanciarzy' trzyma wysoki poziom 'Szóstki wron'. W kontynuacji akcja nawet przyśpiesza, a i zwroty akcji są bardziej liczne. Autorka pozwala nam na jeszcze bliższe poznanie bohaterów, głównie przez retrospekcje. Otrzymujemy też nowego bohatera w postaci ojca Jaspera. Ogólnie powieść jest świetna i bardzo żałuję, że to już pożegnanie z Ketterdamem i ekipą Kaza. Jednak jest kilka rzeczy, które drażniły mnie w tej części powieści. Po pierwsze Kaz i jego mania na punkcie dotykania a raczej niedotykania przywiodła mi na myśl Chistiana Grey'a z tandetnego erotyku i już nie mogłam wyrzucić z głowy tego skojarzenia. Po drugie wątek gejowski. Czy naprawdę każda nowa książka MUSI zawierać historię miłości homoseksualnej? W dodatku stworzonej na siłę, na doczepkę, aby uczynić zadość poprawności politycznej. Ten wątek pasował do treści jak kwiatek do kożucha i był zupełnie zbędny. Po trzecie niedokończona historia z początku powieści łapaczy griszów, w sumie nie wiem po co autorka...

Anastazja | 2017-04-20
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

No i niestety koniec serii, pozostała tylko leciutka nadzieja na kontynuacje.

Kaz próbuje odbić Inej z rąk Van Ecka w międzyczasie planując już plan zemsty i oskubania kupca. A gdyby nasza szóstka bohaterów miała za mało problemów, w tomie pojawiają się tajemnicze istoty polujące na griszów, w tym na Nine i Jespera.

O ile w pierwszym tomie akcja pędziła, tutaj jakimś sposobem Leigh Bardugo przyśpieszyła jeszcze tempo. Lektura wciąga od samego początku, ciężko się od niej oderwać, a gdy dotarłam do ostatnich stron żałowałam, że to już koniec. Autorka stworzyła ciekawy klimatyczny świat z niebanalnymi bohaterami, a włączając w ten mix wartką akcje otrzymujemy kawał naprawdę dobrej rozrywki. Polecam :)

Tulipce | 2017-04-05
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2017
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Królestwo Kanciarzy jest rewelacyjne. Żeby nie powiedzieć majstersztyk.
Kaz Brekker znowu zaskakuje. Znowu zachwyca. Znowu powala czytelnika na kolana. On i jego ekipa.

Szóstka Wron była świetna ale ta część postawiła kropkę nad i. Akcja rozkręca się bardzo szybko i nie zwalnia ani na chwilę. Nie zmieniłabym nic w treści książki. Wszystko było bardzo dobrze przemyślane przez autorkę.

Bohaterowie, młodzi ludzie ale bardzo dojrzali są najmocniejszym elementem książki. Ich kreacja jest fantastyczna. Dawno nie trafiłam na książkę, w której byłoby tak wiele mocnych i barwnych postaci.
Wszystko tworzy spójną całość. Nic nie jest przerysowane.

Dla takich książek warto czytać.
A dla takich bohaterów warto poświęcić wolny czas.

Cieszy mnie fakt, że autorka zostawiła sobie otwartą furtkę jeśli chodzi o zakończenie tej części gdyby chciała kontynuować przygody Kaza i reszty. Mam nadzieję, że będzie chciała. Bo na pewno masa ludzi będzie chciała przeżyć jeszcze wiele przygód...