Królestwo kanciarzy

Tłumaczenie: Wojciech Szypuła
Cykl: Szóstka wron (tom 2)
Wydawnictwo: Mag
Crooked Kingdom
Beata

Kaz Brekker i jego ekipa dopiero co przeprowadzili skok przekraczający najśmielsze wyobrażenia. Zamiast jednak dzielić sowite zyski, muszą walczyć o życie. Zostali wystawieni do wiatru i poważnie osłabieni; dokucza im brak funduszy, sprzymierzeńców i nadziei. Na ulicach miasta trwa wojna. Wzajemna lojalność w obrębie ekipy – i tak już krucha i wątpliwa – zostaje wystawiona na ciężką próbę....

Na ulicach miasta trwa wojna. Wzajemna lojalność w obrębie ekipy – i tak już krucha i wątpliwa – zostaje wystawiona na ciężką próbę. Kaz i jego ludzie muszą się postarać, żeby znaleźć się po stronie zwycięzców. Bez względu na koszty.

źródło opisu: Wydawnictwo Mag, 2017

źródło okładki: Wydawnictwo Mag, 2017

Opinie czytelników (2080)
mclena | 2016-10-05
Przeczytana: 04 października 2016

"-Have any of you wondered what I did with all the cash Pekka Rollins gave us?
-Guns?- asked Jesper.
-Ships?- queried Inej.
-Bombs?- suggested Wylan.
-Political bribes?- offered Nina.
They all looked at Matthias.
-This is where you tell us how awful we are, she whispered.
He shrugged.
-They all seem like practical choices.
-Sugar, - said Kaz."

Drugi i ostatni tom serii "Szóstka Wron" na który tak długo i z niecierpliwością czekałam to nic innego jak majstersztyk literacki pod każdym względem. Kiedy doszłam już do ostatniego rozdziału nie mogłam pozbierać myśli, odebrało mi mowę, a w sercu czułam niesamowitą radość, smutek i tęsknotę. Radość, bo książka nie mogła skończyć się lepiej - wyszło idealnie, smutek, bo oczekiwałam czegoś więcej, czegoś, czego Leigh Bardugo nie mogła mi dać chcąc zachować wyjątkowość postaci i tęsknotę - bo to już koniec. Co prawda autorka zapowiedziała, że jeszcze możliwe iż wróci do poznanych nam tutaj bohaterów, ale nawet jeśli to napewno nie prędko....

Villiana | 2017-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

„W Ketterdamie nie ma dobrych ludzi – odparł Kaz. – Klimat im nie służy.”

Ogromnie żałuję, że to już koniec. Jestem pod dużym wrażeniem tego, co autorka potrafi, jak prowadzi historię, kreuje bohaterów i świat, w którym toczy się akcja. Wszystko było niebywale wciągające i klimatyczne.

Kaz wprowadza w życie plan wyswobodzenia Inej z rąk Van Ecka, nie ma przy tym zamiaru zrezygnować z odzyskania pieniędzy, które należą się jemu i jego wspólnikom.

Akcja tym razem dzieje się cały czas w Ketterdamie, możemy jeszcze lepiej poczuć klimat tego miasta, który jest bardzo specyficzny. Poznajemy bohaterów jeszcze wnikliwiej, każdy przeżywa jakieś swoje osobiste momenty na kartach książki. Ogromnie podoba mi się to, że każdy z nic jest ważny, każdemu jest poświęcone tyle samo uwagi w historii, że to nie jest tylko ‘Kaz i jego ekipa’, ale każdy z nich jest z krwi i kości rasowym bohaterem, poznajemy ich myśli, przeszłość, demony, które ich dręczą, co sprawia, że przywiązujemy się do nich...

Karol | 2017-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

Lubię tę książkę. Nie wiem do końca za co, ale ją lubię.

Tak naprawdę mógłbym przepisać całą opinię o pierwszym tomie, bo ten jest praktycznie taki sam. Wciąż uważam że cała akcja toczy się trochę zbyt łatwo, nie mamy okazji do tego by przejąć się jakimś zwrotem akcji, bo chwilę później mamy już następny który zupełnie wykreśla poprzedni. Wciąż uważam że bohaterów jest trochę za dużo, i pomimo tego że w tej książce mamy trochę więcej Wylana i Jaspera, to wciąż nie mogę się do nich przekonać jako do postaci wiodących. Jednakże to wciąż jednak kawał dobrej historii.

Podoba mi się sposób w jaki autorka prezentuje nam całą grę o władzę. Jak wspomniałem te ciągłe zwroty akcji nie są może najlepszym rozwiązaniem, ale muszę jej oddać że naprawdę z gracją przechodzi od jednego do drugiego nie gubiąc się po drodze. Wszystko ma jakieś podstawy, nic nie jest zrobione na siłę, całość naprawdę trzyma się kupy, o co powinno być ciężko przy takim natłoku wydarzeń.

Nie wiem co myśleć o...

Izabela Pycio | 2017-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2017

"Całe jego życie było jednym długim ciągiem unikniętych cudem wpadek i katastrof, ale nigdy przedtem nie był tak absolutnie przeświadczony, że w tej chwili walczy o życie."

Pierwszy tom "Szóstka wron" zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, również świetnie bawiłam się podczas wędrówek po świecie kolejnej odsłony tej fantastycznej serii. Autorka ma spójny i przyjemny styl narracji, piękny dar opowiadania niezwykłych historii i przyjacielskiego przyciągania czytelnika do ciekawie rozbudowanej wizji fantasy, gdzie dobro i zło przenikają się wzajemnie, a walka między nimi nie jest jednoznaczna i z góry przesądzona. Przez dwa dni powieść mocno pochłaniała moją uwagę, odpowiadał mi jej sympatyczny awanturniczy klimat, cieszył w pełni wykorzystany atrakcyjny pomysł na fabułę. Satysfakcjonujące spotkanie z książką.

Mnóstwo niezwykłych przygód, intrygujących zdarzeń, frapujących zwrotów akcji, zaskakujących obrotów spraw, przewrotnych uśmiechów losu. Wszechobecne spiski, nietrwałe sojusze,...

Anastazja | 2017-04-20
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

No i niestety koniec serii, pozostała tylko leciutka nadzieja na kontynuacje.

Kaz próbuje odbić Inej z rąk Van Ecka w międzyczasie planując już plan zemsty i oskubania kupca. A gdyby nasza szóstka bohaterów miała za mało problemów, w tomie pojawiają się tajemnicze istoty polujące na griszów, w tym na Nine i Jespera.

O ile w pierwszym tomie akcja pędziła, tutaj jakimś sposobem Leigh Bardugo przyśpieszyła jeszcze tempo. Lektura wciąga od samego początku, ciężko się od niej oderwać, a gdy dotarłam do ostatnich stron żałowałam, że to już koniec. Autorka stworzyła ciekawy klimatyczny świat z niebanalnymi bohaterami, a włączając w ten mix wartką akcje otrzymujemy kawał naprawdę dobrej rozrywki. Polecam :)

Patrycja | 2017-04-10
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

Leigh Bardugo napisała naprawdę dobrą kontynuację "Szóstki Wron", która ciągle zaskakiwała i potrafiła przyciągnąć moją uwagę od pierwszych stron. W tej części znikł problem, który miałam z "jedynką"; bardziej przywiązałam się do bohaterów i byłam ciekawa ich dalszych losów, stąd też tak wysoka ocena tej powieści. Myślę, że w swojej kategorii (young adult fantasy) jest to jedna z ciekawszych pozycji na rynku czytelniczym; książka przemyślana, nieprzewidywalna i znacznie mniej schematyczna niż niektóre z konkurentek. Początkowo chciałam przyznać tej książce osiem gwiazdek, jednak po przeczytaniu zakończenia zmieniłam zdanie; lepszego finału nie mogłabym wymyślić; z drugiej strony mam wrażenie, że na tych dwóch książkach się nie skończy. A przynajmniej taką mam nadzieję :)

ryszpak | 2017-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2017

Nieznacznie słabsze od poprzedniego tomu, ale ciągle poziom jest wysoki. Zabrakło niestety podróży, skupienie akcji w samym Ketterdamie troszę ją spowolniło, choć niewiele. Ostateczne rozgrywki między oponentami, porachunki, nowe postacie... I oczywiście maleńka furtka przed następną częścią.
Zarzut do autorki mam podobny jak wielu przede mną - wiązanie na siłę wszystkich w pary. O ile Nina plus Matthias czy Kaz i Inej są w miarę wiarygodni i swoiste "brzęczenie" pomiędzy nimi przyjemnie i miło się czyta, o tyle wątek Wylana i Jespera jest - moim zdaniem - zrobiony na siłę, pod publikę lub poprawność polityczną.

Tulipce | 2017-04-05
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Królestwo Kanciarzy jest rewelacyjne. Żeby nie powiedzieć majstersztyk.
Kaz Brekker znowu zaskakuje. Znowu zachwyca. Znowu powala czytelnika na kolana. On i jego ekipa.

Szóstka Wron była świetna ale ta część postawiła kropkę nad i. Akcja rozkręca się bardzo szybko i nie zwalnia ani na chwilę. Nie zmieniłabym nic w treści książki. Wszystko było bardzo dobrze przemyślane przez autorkę.

Bohaterowie, młodzi ludzie ale bardzo dojrzali są najmocniejszym elementem książki. Ich kreacja jest fantastyczna. Dawno nie trafiłam na książkę, w której byłoby tak wiele mocnych i barwnych postaci.
Wszystko tworzy spójną całość. Nic nie jest przerysowane.

Dla takich książek warto czytać.
A dla takich bohaterów warto poświęcić wolny czas.

Cieszy mnie fakt, że autorka zostawiła sobie otwartą furtkę jeśli chodzi o zakończenie tej części gdyby chciała kontynuować przygody Kaza i reszty. Mam nadzieję, że będzie chciała. Bo na pewno masa ludzi będzie chciała przeżyć jeszcze wiele przygód...

Serenity | 2017-06-14
Przeczytana: czerwiec 2017

Powieści Leigh Bardugo nie umiałabym inaczej ocenić :) "Szóstka Wron" i "Królestwo kanciarzy" to jedne z najlepszych książek, jakie miałam okazję czytać.

Fantasy-Bestiarium | 2017-04-12

„Królestwo kanciarzy” jest rewelacyjną kontynuacją z cyklu „Szóstka wron” autorstwa Leigh Bardugo. Kaz Brekker po raz kolejny potrafi zaskoczyć, a kolejne intrygi i spiski sprawiają, że od lektury nie można się oderwać. Leigh Bardugo potrafi tworzyć pasjonujące i emocjonujące historie, które wciągają od pierwszej do ostatniej strony. Kaz Brekker i jego drużyna powraca, aby stanąć przed jeszcze większym wyzwaniem...

Kaz Brekker wraz ze swymi kompaniami musi po raz kolejny mierzyć się z wieloma przeciwnościami losu. Po udanym skoku mieli stać się obrzydliwie bogaci, jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem. Ktoś zdradził i teraz muszą się ukrywać. Brak pieniędzy i tocząca się wojna również nie pomaga im w i tak niełatwej sytuacji. Nie mogą nikomu ufać i nie wiedzą, kto jest ich prawdziwym przyjacielem, a kto wrogiem. Muszą przetrwać za wszelką cenę nawet, jeżeli musieliby posunąć się do zrobienia czegoś, czego będą później żałować.

Z przyjemnością powróciłem do Kaza Brekkera i...

zobacz kolejne z 2070