Inspektor Mruczek

Wydawnictwo: Księgarnia św. Wojciecha
8 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Scarlet

Historia mieszkającego w szkole kota, Mruczka, który w przystępny sposób przedstawia czytelnikowi problemy i radości jakimi dzielą się z nim uczennice i nauczycielki.

źródło opisu: własne

źródło okładki: https://pl.wikisource.org/wiki/Inspektor_Mruczek

Scarlet | 2017-02-17

Po pozycję tę sięgnęłam dlatego, że natrafiłam na wzmiankę o niej pisząc pracę dyplomową. Postanowiłam więc przeczytać jedną z pierwszych książek, która wprowadziła do Polski literaturę animalistyczną. A także ciekawa byłam dlaczego została ona całkowicie ocenzurowana przez władze PRL.
Jeśli ktoś lubi takie przedwojenne, nasączone patriotyzmem, smaczki to naprawdę polecam lekturę "Inspektora Mruczka", bo ten ciekawski kot z pewnością przypadnie Wam do gustu.

Scarlet | 2016-11-17
Na półkach: Przeczytane, 2016