Assassin's Creed. Ostatni Potomkowie

Okładka książki Assassin's Creed. Ostatni Potomkowie Matthew J. Kirby
Okładka książki Assassin's Creed. Ostatni Potomkowie
Matthew J. Kirby Wydawnictwo: Insignis Cykl: Assassin's Creed. Ostatni Potomkowie (tom 1) Seria: Assassin's Creed fantasy, science fiction
Assassin's Creed. Ostatni Potomkowie (tom 1)
Assassin's Creed
Assassin's Creed. Last Descendants
Insignis
2016-11-09
2016-11-09
Olga Siara
Assassin's Creed Ostatni Potomkowie asasyni

Książka nie jest pisana na podstawie gry, a czas akcji odgrywa się w czasach współczesnych co biorę jako plus, ponieważ naprawdę można się wczuć lepiej w rolę bohaterowie książki, a przy okazji można się dowiedzieć co nieco na temat historii nowego Yorku ( rozruchy przeciw poborowi w 1863r. )
Serdecznie polecam, szczególnie dla młodzieży która szuka nowych Książek do czytania

Moja pierwsza przygoda z uniwersum assasians creed. Czy udana... fakt że mnie wciągneło ale brakowało mi trochę głębszej akcji. Wszystko jakoś tak szybko i chyba za płytko. Ale może dzięki temu czytało mi się w takim szybkim tempie. Masa bohaterów i to różnych, każdy w conajmniej podwójnej wersji więc może to powodować zamiesznie ale szczerze to mi to odpowiadało. Jak będę miał okazję to sięgnę po inne części tego uniwersum.

Przyjemna młodzieżówka w świecie Assassin's Creed.

Przyjemna młodzieżówka w świecie Assassin's Creed.

"Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie"
Owen to zwykły nastolatek, ze zwykłymi problemami, zwykłymi znajomymi. Jego życie diametralnie zmieniło się przez nauczyciela informatyki Monroe'a, a dokładniej przez maszynę - Animusa. Animus to urządzenie, dzięki któremu można doświadczyć życia swoich przodków.
Świat nie jest jednak tak prosty i nie jest taki jak nam się wydaje. Kim są tajemniczy asasyni i templariusze i czym są mityczne Fragmenty Edenu, o które walczá te grupy? Tego muszą dowiedzieć się Owen i jego nowo poznani znajomi, cofając się do czasów poboru w Nowym Jorku.

Książka była wspaniała i polecam wszystkim - nawet tym którzy nie przepadają za sci-fi. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

"Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie"
Świat nie jest jednak tak prosty i nie jest taki jak nam się wydaje. Kim...

Wcześniej czytałam książki Olivera Bowdena o asasynach, więc kiedy wpadła mi w ręce kolejna powieść ich dotycząca, mimo że napisał ją inny autor, chętnie wzięłam się za czytanie. Książka Matthew Kirby'ego różni się od książek Bowdena. Jej akcja jest osadzona w czasach współczesnych. Z pomocą najnowszych technologii, templariusze mają możliwość w pewien sposób cofnąć się do dawniejszych czasów, aby odszukać Fragmenty Edenu- artefakty, które mogą im pomóc zapanować nad światem. Ale aby cofnąć się w czasie, potrzebują grupy dzieciaków, w których pamięci DNA są przechowywane wspomnienia ich przodków, dzięki którym chcą znaleźć Fragmenty Edenu. Nie tylko templariuszom zależy jednak na artefaktach... Z chęcią przeczytam pozostałe dwie części, jeśli uda mi się je dostać. Polecam fanom.

Największą zaletą książki dla mnie było to jak została poprowadzona fabuła, wytłumaczona jak to wszystko funkcjonuje w Animusie by każdy nawet laik nie wiedzący nic o lore Assasynów się nie pogubił a nawet ktoś kto zna się jak funkcjonuje Animus, przeczyta to z lekkością . Połączenie kilku bohaterów, którzy mieli kontakt z Fragmentami Edenu to jest dla mnie też wielku plus, że nie mamy jednego głównego bohatera a kilku, którzy są bardzo sympatyczni.
Pokazanie jak wygląda konflikt asasynów i templariuszy jest idealnie zobrazowany.

Książka stawia bardzo poważne pytania i odkrycia dotyczące lore:
Czy jeślil zaruchasz będac prawiczkiem w animusie, to liczy się to jako strata cnoty?
Czy seks i całowanie w animusie czuje się tak jak poza nim?
Bo jesli tak, to możemy opatentować go jako seks maszyna przyszłości i wyruchać np. Kleopatrę

Książka stawia bardzo poważne pytania i odkrycia dotyczące lore:
Czy seks i całowanie w animusie czuje się tak jak poza nim?

Jest to potwornie przeciętna książka. Pokazuje jednak nowe fajne spojrzenia na długi konflikt pomiędzy assasynami a templariuszami. Jeśli znajdę gdzieś kolejne części na promocji, to bardzo prawdopodobne, że po nie sięgnie.

Rozczarowałam się bardzo. Nie dorasta do pięt wcześniejszym częściom.

Rozczarowałam się bardzo. Nie dorasta do pięt wcześniejszym częściom.

Jedyne, co jestem w stanie powiedzieć po przeczytaniu tej książki to ,,o kurcze!". Była dużo lepsza niż myślałam. Zaskoczyło mnie jak sprawnie autor przekazał wszystkie efekty nienormalne w rzeczywistości: przejścia między światami, podział umysłu między dwie świadomości. Zazdroszczę takiej łatwości docierania do czytelnika.
Początkowo nie mogłam się odnaleźć w tym wszystkim i odróżnić tych złych i dobrych. Trochę za szybko wprowadzono wszystkie fakty przez co czułam się nieco zdezorientowana. Jednak im dłużej czytałam tym jaśniej miałam w głowie.
Ta pozycja jest jedną z lepszych, które czytałam w ostatnim czasie. Akcja wartka, bohaterowie przesympatyczni, lektura niesamowicie ciekawa.
Sięgnę po więcej!

Początkowo nie mogłam się odnaleźć w tym...

• Assassin's Creed