Poślubiona Borgii

Wydawnictwo: Amber

Jest rok 1494. Młodziutka Sancha, córka króla Neapolu, przybywa do Rzymu jako żona najmłodszego z Borgiów, rodu okrytego złą sławą. W pełnym bogactw i przepychu mieście, wśród politycznych spisków i moralnego zepsucia, zbrodni i rozwiązłości papieskiego dworu poznaje piękną i podstępną bratową, Lukrecję, której zawiść okazuje się równie wielka, jak jej uroda. Krążą plotki, że Lukrecja truje rywalki, które zdobyły serce jej przystojnego brata, Cezara. Uwikłana w pajęczą sieć intryg i zwodniczych więzów rodzinnych Borgiów, Sancha odnajduje w sobie spryt i odwagę, by podjąć niebezpieczną grę o przetrwanie...

| 2015-05-03
Iza | 2015-05-04

Świetna pozycja.Jeśli chcecie wiedzieć jak wyglądał Watykan za czasów papieża Aleksandra i jaką role odgrywały w tym wszystkim kobiety z rodu Borgiów oraz te które weszły do tej rodziny musicie sięgnąć po tą książkę.Kobiety Borgiów to nie tylko niesławna Lukrecja to także temperamentna Sancha oraz kilka innych barwnych postaci.Watykan od kuchni oczami kobiet

Aleksandra | 2014-12-29

„Per pianto la mia carne si distilla. - Moje ciało rozpuszcza się we łzach.”

Nie mogłam przejść obojętnie obok książki, której akcja rozgrywa się w renesansowych zakamarkach włoskiej ziemi i intrygach, jakimi osnuta jest cała rodzina Borgiów – powieści historyczne, czyli jedne z moich ulubionych – i dość szybko zabrałam się za lekturę. Przeczytanie jej zajęło mi banalnie mało czasu, ledwie dwa dni, dlatego najszybciej zmierzam z pisaniem recenzji, póki moje emocje są jeszcze „świeże” i wciąż wracam myślami do określonych rozdziałów.
I jedno mogę powiedzieć, ta lektura wcale mnie nie zawiodła, jak mi się zawczasu wydawało.

„- No i jakie to uczucie, Sancho? – zadrwił ojciec – Mieć świadomość, że jesteś odpowiedzialna za cierpienie kogoś, kogo najbardziej kochasz?”

Młodziutka Sancha jest główną bohaterką, a zarazem narratorką historii i ukazany nam świat widzimy jej oczyma. Zostaje bez ostrzeżenia rzucona w wir politycznych gier oraz zawirowań wynikających z czystej namiętności,...

Eniutek | 2012-06-21
Przeczytana: 19 czerwca 2012

Autorka zabiera swoich czytelników w podróż do Rzymu z końca XIV w.
gdzie okrutny Borgia zasiada na papieskim tronie. W tej powieści znajdziecie wszystko, co najstraszniejsze. Ciarki przechodzą po plecach gdy pomyśli się co ludzie z otoczenia papieża Aleksandra VI ( Rodriga Borgii )musieli przechodzić za jego panowania. A przecież żyli, kochali i rodzili swe dzieci. Właśnie losy głównej bohaterki Sanchy Aragońskiej ( synowej papieża )są opisane w tej książce ,którą bardzo gorąco polecam nie tylko miłośnikom historii.

ivaski83 | 2014-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

Książka opisuje losy księżniczki Sanchy Aragońskiej oraz członków rodu Borgiów. Fabuła wartka bez nużących opisów, pełna intryg, namiętności, nienawiści, żądzy władzy. Bardzo dobrze się czyta, z wypiekami na twarzy.
Powieść pozostaję na długo w pamięci.

Polecam!

Emerald | 2014-11-17
Na półkach: Ebooki, Przeczytane, 2014
Przeczytana: 17 listopada 2014

Ile to książek nie napisano o Borgiach! Tutaj patrzymy na okrucieństwo, szaleństwo, miłość i poświęcenie oczami Sanchy, synowej papieża Aleksandra. Podobno pięknym kobietą jest w życiu łatwiej, ale muszą one być silniejsze niż ich uroda, co pokazuje właśnie Sancha. Bardzo dobra książka.

awiour | 2014-03-28
Przeczytana: 01 stycznia 2014

czytałam ją już parę lat temu, a pommo tego i tak została w głowie. Świetnie opisane losy ówczesnego papieża i jego najbliższej rodziny. Intrygi, morderstwa... intrygi, intrygi

Inger | 2011-10-19
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 09 października 2011

Ciekawie napisana historia Sanchy Aragońskiej - młodej dziewczyny poślubionej - oczywiście ze względów politycznych - najmłodszemu z okrutneo rodu Borgiów.

Taran | 2014-05-29
Na półkach: Przeczytane, 2009
Przeczytana: 30 grudnia 2009

Rewelacyjna książka i tyle.

Monika Kasprowicz | 2016-11-12