Bestia. Największy morderca w historii Polski

Wydawnictwo: Kantor Wydawniczy SAWW
literatura faktu
Jagna

Rozprawa Wiktora Poliszczuka na temat tego, czy ofiary OUN UPA to rzeczywiście ofiary narodu ukraińskiego, za które naród ten powinien wziąć odpowiedzialność, czy też sa to ofiary ukraińskich nacjonalistów, którzy także mordowali samych Ukraińców, o ile ci nie podporządkowywali się i okzaywali n.p. pomoc Polakom.

źródło opisu: wydawca

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jagna | 2016-11-07
Przeczytana: listopad 2016

Wyzwanie książkowe 2015-2020: przeczytana w jeden weekend.

Czuję niedosyt. Ogromny!
Króciusieńka, zwięzła i na temat ale! tak naprawdę ledwo co zostało napisane, nie wiemy nic oprócz tego, że był sobie Leszek, który zabijał bez mrugnięcia okiem i bez wyrzutów sumienia. Opisanych zostało dosłownie parę ofiar a Pękalski zabił ich około 70. Złapano go w 1992 roku, książka wyszła w 1995 więc autorka miała mnóstwo czasu żeby wgryźć się w temat - w tej publikacji tego nie widać. Wielka szkoda.

Szczerze mówiąc to jestem zdziwiona, że do tej pory nie miał w więzieniu jakiegoś "wypadku" bo jak wiadomo pedofile i mordercy dzieci za kratami nie są bezpieczni.
Najbardziej jednak przerażające jest to, że w 2019 wychodzi na wolność i na pewno ponownie zabije.

Agata | 2017-09-17
Przeczytana: 04 stycznia 2017