Bestia. Największy morderca w historii Polski

omilianowicz bestia wampir z Bytowa seryjny morderca
literatura faktu
omilianowicz bestia wampir z Bytowa seryjny morderca
Inne

Literatura z gatunku true crime od lat cieszy się u mnie niesłabnącą popularnością. Z jakiegoś powodu uwielbiam sięgać po książki traktujące o prawdziwych zbrodniach, opowiadające biografie morderców. Takie prawdziwe opowieści mrożą mi krew w żyłach zdecydowanie bardziej aniżeli kryminały, choćby najlepiej napisane.

O Leszku Pękalskim już słyszałam, ale nigdy nie...

Bardzo dobrze napisane studium dotyczące seryjnego mordercy – Leszka Pękalskiego. Autorka krok po kroku, śledząc życiorys mordercy, pokazała jak rodzi się zło.

Czy chłopak wychowany w patologicznej rodzinie, w której przez wszystkich był traktowany jak zbędny mebel – niechciany, bity, poniżany, wyśmiewany, a do tego lekko upośledzony może wyrosnąć na normalnego człowieka,...

Świetny reportaż ! Godny polecenia. Książka na swój sposób przerażająca, brutalna. Polecam D.

Za dużo fabuły, wkładania bohaterowi w usta i myśli słów, które mogły nie mieć miejsca. „Czysty” dokument dla mnie byłyby atrakcyjniejszy. Nie mniej, jest to bardzo dobra książka, a zbrodnie w niej opisane paraliżujące.

Bardzo dobra, bardzo trudna, brutalna. Fabularyzowany dokument, nie każdy lubi, do mnie trafił.

Książka niesamowicie wciągająca, brutalna i obnażająca zawiłą (i mocno pokaleczoną) osobowość jednego z najbardziej znanych polskich morderców. Przesłuchałam audiobooka, który "doprawiony" efektami dźwiękowymi dopełnił całości, tworząc słuchowisko idealne.
Polecam każdemu szukającemu mocnych wrażeń.

Jak wyglądały ostatnie momenty tych, którzy padli ofiarą zbrodni? Co czuli, gdy zostali zaatakowani? Czy zdążyli zrozumieć, że ich życie właśnie się kończy? Czy wyrzucali sobie, że znaleźli się w danym miejscu i czasie?

Czy bardzo cierpieli...?

Przypuszczam, że wielu z nas słysząc o gwałtownej śmierci innych ludzi, zadaje sobie podobne pytania.

W swojej książce Magda...

Świetnie nagrany audiobook, efekty dźwiękowe pozwalają na intensywne wczucie się w atmosferę. Krzysztof Czeczot wykonał kawał dobrej roboty. Genialnie czyta i odgrywa role.

A teraz jeśli chodzi o samą treść.
Jeśli ktoś chciałby zapoznać się z biografią Leszka Pękalskiego to ta lektura nie jest do tego odpowiednia. Kilka wywiadów, cytatów, a większość to fabularyzowanie o...

Fabularyzowane fragmenty nie do końca w moim stylu jeśli chodzi o reportaż, natomiast książkę w audiobooku czytanym przez Krzysztofa Czeczota słuchało się fantastycznie i w takiej formie ją polecam.

Gdyby nie to, iż wiem, że to rzetelny reportaż, skomentowałabym, że autorkę poniosła fantazja i trochę przekombinowała. Niestety, to nie thriller, ani kryminał z fikcyjną treścią. Ani nie zbiór morderstw dokonanych przez wielu zbrodniarzy. To rzecz o życiu jednego tylko chłopaka, potem młodego mężczyzny, który najpierw był Lesiem, potem Leszkiem Pękalskim, Wampirem z...

2 427
    2 000