Korespondencja cz. 1 i cz. 2. Pisma zebrane T. 4

Wydawnictwo: Czytelnik

Aleksander Wat Pisma zebraneAleksander Wat, właściwie Aleksander Chwat (1900-1967), poeta i prozaik, współtwórca polskiego futuryzmu. W czasie wojny był więziony przez władze radzieckie, następnie zesłany do Kazachstanu, skąd wrócił do Polski w 1946 roku. Od końca lat pięćdziesiątych pozostał na emigracji we Francji. Autor tomu prozy spokrewnionej z dadaizmem Ja z jednej strony i Ja z drugiej strony mego mopsożelaznego piecyka, groteskowych i katastroficznych opowiadań Bezrobotny Lucyfer oraz zbiorów poezji. Najgłośniejszym utworem Wata jest Mój wiek zapis rozmów, które przeprowadził z nim w 1965 roku Czesław Miłosz. Wojenną tułaczkę i zsyłkę rodziny opisała we wspomnieniach pt. Wszystko co najważniejsze żona Aleksandara Wata, Ola. Opracowanie graficzne serii

Katarzyna | 2012-06-17
Małgorzata | 2012-03-25