Chromosom 6

Tłumaczenie: Przemysław Bandel
Cykl: Laurie Montgomery/Jack Stapleton (tom 3)
Wydawnictwo: Rebis
Chromosome 6
8371204736
kryminał, sensacja, thriller, horror, robin, cook

Z kostnicy znikających zwłoki Carla Franconiego, znanej postaci świata przestępczego. Kilka dni później na stół autopsyjny Jacka Stapletona trafiają okaleczone zwłoki "topielca". Patologa nie dziwi brak głowy i kończyn, niezwykły jest natomiast brak wątroby. Wraz z piękną doktor Laurie Montgomery identyfikuje zwłoki jako Franconiego, nie uzyskuje jednak odpowiedzi na wiele pytań. Poszukiwania prowadzą aż do Gwinei Równikowej...Powieść pełna jest zaskakujących rozwiązań. Ukazuje ona przerażającą wizję możliwości współczesnej medycyny.

Eli1605 | 2018-07-11
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 11 lipca 2018

Skoro Cook to na pewno mi się podobało. Ale autor za fabułę obrał temat, który powoduje pojawienie się u mnie " gęsiej skórki". Ze strachu oczywiście, że umiejscowione w powieści osiągnięcia współczesnej medycyny, genetyki i nanotechnologii to już nie tylko fikcja literacka. Gdy czytałam książkę to były chwile, że wierzyłam w to co czytam. A chciwi ludzie, którzy po trupach chcą dotrzeć do celu, zawsze się znajdą. Oby rozwój nowoczesnych technologi służył ludzkości a nie tylko nabijaniu kabzy zachłannym karierowiczom. Polecam tym, którzy lubią thrillery medyczne.

słoneczko | 2017-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2017

Kolejna książka z domowej biblioteczki, która doczekała się swojej kolejki.
Kiedyś kupowałem „na grandę” i nie nadążałem wszystkiego czytać.
Teraz mam więcej czasu i „nadrabiam zaległości”.
Może to nie Tess Gerritsen, ale na poziomie Michaela Palmera.
Plusy:
- kolejny dobry thriller medyczny Cooka;
- ciekawe pokazanie możliwości współczesnej genetyki, mimo, że książka napisana 20 lat temu;
- napisana zrozumiałym językiem, nawet dla tych, co na co dzień nie zajmują się biologią i genetyką;
- wizja naukowych eksperymentów na małpach - cel przeszczepiania ich narządów do organizmów ludzkich;
- pokazanie nie zawsze udanych efektów takich eksperymentów;
Minusy:
- zbyt mało dynamiczny, nudny początek;
- za dużo wywodów naukowych, za mało śledztwa.
Pozycja dla fanów thrillera medycznego.
Ogółem książka dobra.

gwiazdka | 2015-04-02
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 02 kwietnia 2015

Książka na pewno zainteresuje osoby, które zafascynowane są biologią i genetyką. Przeciętny czytelnik oczywiście też nie będzie miał trudności ze zrozumieniem treści, chociaż szczegółów nawet nie starałam się pojąć. Może zresztą ze względu na nie czytało mi się dość ciężko, chwilami nawet czułam lekką nudę, jednak pod koniec, kiedy akcja ruszyła lawinowo, strony umykały w szybkim tempie. Ale nie będzie to mój ulubiony tytuł z dorobku Cooka. Za mało śledztwa, za dużo nauki z nie mojej dziedziny.

Oczywiście w mojej ocenie autor przedobrzył z ewolucją, aż tak szybko nie mogło pójść, co sprawiło, że potraktowałam „Chromosom 6" jako bajkę, a to niestety, zmniejszyło przyjemność płynącą lektury.

I jeszcze jednak rzecz, która mnie irytowała: po raz kolejny Cook wykreował bohaterkę na wzór czołgu, która nie patrząc na nic i nikogo nie słuchając pcha do przodu, albo dla odmiany zachowuje się jak rozpieszczony bezmyślny dzieciak- chodzi mi tutaj o Melanie, która przez większość książki...

Joanna | 2017-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2017

książka dla tych którzy lubią naukowe terminy i science fiction. choć czasem kiełkuje we mnie podejrzenie do wszystkich tych naukowych ośrodków, które próbują stworzyć coś nowego. tutaj główną rolę grały małpy.

Bzibzioh | 2016-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2016

Moje pierwsze zetknięcie z Cookiem oceniam na bardzo dobre. Na początku przeraziło mnie nagromadzenie postaci, trudno mi było się połapać; jednak zapewne czytelnikom, którzy przeczytali dwa pierwsze tomy cyklu, było łatwiej, bo – jak domyślam się – powtarzają się nie tylko postacie ze świata medycznego, policyjnego, ale i mafijnego. Cook ma wyobraźnię i daje jej pole do popisu.

Grażyna | 2015-03-06
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki

Zofia | 2014-06-16
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 16 czerwca 2014

Mój ulubiony pisarz thrillerów medycznych. Kolejna ciekawa pozycja, polecam.

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2016-05-17
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 17 maja 2016

Lubię takie książki. Erudycyjna, prawdopodobna, trzyma w napięciu jak należy. W pewnej chwili autor wkopał swoich bohaterów w takie tarapaty, że zaczęłam się zastanawiać czy będzie umiał ich uratować bez "deus ex machina". Okazało się, że potrafił. Duży plus i dodatkowa gwiazdka!
Początek mi się trochę ciągnął ale nie wiem czy rzeczywiście był taki rozwlekły czy po prostu musiał minąć czas "pożegnania" z książką, o której pisałam jakiś czas temu, a która przez dobry tydzień nie dawała o sobie zapomnieć i sprawiała, że każda inna książka sprawiała wrażenie "nie takiej".
Tamta książka nadal jest mi bardzo bliska i ulubiona, ale już mogę czytać inne ;)
Piszę to na wypadek gdyby to jednak nie był problem "niepożegnania" z bohaterami innej powieści tylko początek rzeczywiście okazałby się nudny - nie zrażajcie się, jak przebrniecie, to potem akcja ruszy z kopyta, a Wy będziecie obgryzać paznokcie ze zdenerwowania :)

ElViento | 2016-02-14
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 13 lutego 2016

Początek strasznie mi się wlekł, tak do połowy niemrawo się turlał, ale jak potem ruszył to zarwałem kawałek nocy, żeby skończyć. To chyba dobra książka, co nie? :)Trochę zawiodło mnie zakończenie, bo takie ucięte i nie wiadomo, jak się skończyła historia, może w kolejnych częściach się dowiemy :)

Anula | 2015-05-17
Przeczytana: sierpień 2014

Książka ma swój klimat. Dobra akcja, trochę kryminału, trochę przyszłości genetyki - oby nie ;)
Książka wciąga, czyta się w miarę szybko, aczkolwiek rozmiar czcionki tego wydania nieco utrudnia to czytanie. Poziom COOK'A utrzymany - fani nie powinni być rozczarowani.