Eksperyment

Wydawnictwo: Albatros
The first patient
978-83-7659-224-4
Ag2S

Bostoński Instytut Kardiologiczny testuje nowy eksperymentalny lek o rewelacyjnych właściwościach, niezwykle przydatny w leczeniu arteriosklerozy. Świeżo zatrudniony w instytucie kardiolog, doktor Brian Holbrook, jest zafascynowany skutecznością vasclearu i gotowy na wszystko, nawet kradzież, by zdobyć go dla swojego ojca, ciężko chorego na serce. Szybko jednak zaczyna podejrzewać, że lek może mieć niebezpieczne skutki uboczne. Tymczasem w instytucie mają miejsce niepokojące wydarzenia: znika szanowany lekarz; pacjenci, których stan zdrowia poprawił się w wyniku przyjmowania vasclearu, nieoczekiwanie umierają. Brian otrzymuje ostrzeżenie, by nie interesował się wynikami eksperymentów z lekiem...

| 2016-06-22

Thrillery medyczne Palmera trzymają bardzo wysoki poziom. Autor, z zawodu lekarz, zdecydowanie wie o czym piszę.

Tym razem fabuła skupia się na 'problemach sercowych', więc czytelnik ma okazje zapoznać się z funkcjonowaniem oddziału kardiologii. Wspomniane dysfunkcje należy traktować zarówno wprost, jak i w przenośni.

Wielowątkowość to zdecydowanie domena książek Palmera. Dla jednych stanowi defekt, inni czytelnicy ją doceniają jako formę pobudzanie szarych komórek. W przypadku Eksperymentu fabuła jest również rozbudowana i trzeba się skupić podczas czytania.

Dla mnie tego typu thrillery są przyjemne Można przyswoić sobie wiele ciekawych pojęć z zakresu medycyny. Bohaterowie oprócz ogromnej wiedzy, są ludzcy, niepozbawieni słabości.

Tym razem akcja dzieje się w szpitalu White Memorial w Bostonie, a głównym bohaterem jest kardiolog Brian Holbrook.

Palmer serwuje nam walkę jednostki z koncernem farmaceutycznym w trakcie procesu badań klinicznych nowego leku. Cudowne...

Ania | 2014-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2014

Bardzo dobry thriller medyczny! Autor wziął nas tym razem do eksperymentu nowego leku na serce, które nie ma żadnych skutków ubocznych. Ale czy aby na pewno? 75% pacjentów rzeczywiście po drugiej fazie nie miało żadnych skutków ubocznych. Jak udoskonalili lek skoro w pierwszej fazie ludzie mieli skutki uboczne? Czy nowy lekarz, któremu wcześniej zabrali licencję do wykonywania zawodu z powodu nałogów uda się odkryć prawdę?
Książa trzymający od początku do końca w napięciu. Polecam.

leśna | 2016-09-16
Na półkach: Sprzedam, Posiadam, Przeczytane

Poprawny, dobrze skonstruowany medyczny thriller.
W sam raz do zastosowania w ramach odtrutki na jakiś inny, ciężki literacko kaliber.
Nie idzie się zirytować nieudolnością autora, bo przecież i fabuła przemyślana, i bohaterowie dobrze wyciosani; dreszczyk jest, tajemnica jest, zaskoczenie także "obecne!".
Polecam tym, którzy chcą dać odpocząć umysłowi nie marnując tegoż na literackiego gniota wywołującego zmarszczki na mózgu.

Tokerip | 2016-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Można przeczytać dla zabicia czasu. Napisana nawet nieźle jak na medyczny kryminał. Tylko, że jeśli bohaterowie byliby tak bystrzy jak autor chciał ich przedstawić, to nie byłoby o czym pisać. Rozwiązanie zagadki cudownego leku nasuwa się już na wczesnym etapie rozwoju wydarzeń. Ogólnie początek mi się podobał, ale zakończenie przewertowałem mimochodem.

Melba | 2015-01-04
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Ocena dobra, bo ... bo książka jest dobra, nic więcej i nic mniej. Poprawnie skonstruowane postaci głównego bohatera i innych, których lubi się od początku. Czarne charaktery przekonująco czarne. Akcja z wyjątkiem przymulonego początku rozwija się wartko i dość równo. Niby wszystko jest poprawnie, ale.. No właśnie, 'ale'. Książka przypomina pacjenta, podłączonego do sztucznego płuco-serca: akcja krążeniowa zachowna, ale życia w niej nie ma. Brak iskierki losowości, napięcia, dramatyzmu, zaskoczenia. Wszystko z gracją czołgu jedzie ku zakończeniu, które dla mnie stało się jasne po przeczytaniu 20% książki. Polecam jako lekturę w poczekalni u stomatologa, kiedy to czytany tekst jednym okiem wpada, a drugim wypada, nie zaśmiecając zwojów mózgowych. Dla mnie niewarta trzymania na półce.

J_Xavier_B | 2013-11-05
Przeczytana: październik 2010

Thril­ler medyczny to gatu­nek ksią­żek, po które dotych­czas się­ga­łem raczej z przy­padku niż zami­ło­wa­nia. Można nawet powie­dzieć, że czy­tel­ni­czo wciąż w nim racz­kuję, bo powieść Micha­ela Pal­mera to dopiero moja trze­cia przy­goda w kry­mi­nal­nym świe­cie z nutą medy­cyny w tle. Wcze­śniej mia­łem przy­jem­ność zapo­znać się z „Comą” Robina Cooka oraz „Grzesz­ni­kiem” Tess Ger­rit­sen i o ile pierw­szy z rze­czo­nych utwo­rów dosyć mocno fabu­lar­nie wgłę­biał się w tę tema­tykę, o tyle drugi tytuł w więk­szym stop­niu spo­wi­jał mrok i aspekty reli­gijne, by dopiero w final­nych sce­nach ura­czyć czy­tel­nika moty­wami ściśle zwią­za­nymi ze służbą zdro­wia. Nato­miast zesta­wia­jąc ze sobą owe trzy książki napi­sane przez sławy gatunku, to wła­śnie „Eks­pe­ry­ment” zro­bił na mnie naj­więk­sze, a co za tym idzie naj­lep­sze wrażenie.

Powieść, choć nie pozba­wiona medycz­nego żargonu, z któ­rym chcąc nie chcąc trzeba się zmie­rzyć, przy­ciąga uwagę czy­tel­nika od...

Madi | 2013-07-01

Fajny thriller medyczny-podobny styl co Tess .
Szybko i lekko się czyta ,dużo akcji ,zaskakujące wątki,terminologia medyczna-wszystko to co lubię.

Alannada | 2016-09-27

Doprawdy, nie wiem, co mnie podkusiło, by sięgnąć po tę książkę. Wyraźnie nie należała do moich ulubionych gatunków, nazwisko autora nic mi nie mówiło, a tytuł nie bardzo naprowadzał na to, co będzie się w powieści działo. Ale sięgnęłam. I muszę wyznać, że byłam mile zaskoczona.
Opowieść skupia się na losach doktora Briana Holbrooka, kardiologa, który przez ostatnie lata nie tylko walczył z nałogiem, ale i próbował odzyskać licencję pozwalającą mu na wykonywanie zawodu i pracę. Okazja do tego nadarzyła się na szczęście - oto Bostoński Instytut Kardiologiczny testował nowy lek i nasz bohater został przyjęty do tej placówki. Brian prędko przekonał się, że badania nad tym niezwykle skutecznym lekiem nie będą interesować go wyłącznie z pobudek naukowych - okazało się, że medykament mógł pomóc jego choremu na serce ojcu. Ponieważ lek był wciąż w fazie badać Brian postaowił spróbować włączyć ojca do grupy pacjentów, na których badano preparat, licząc, że kuracja przyniesie mu ulgę...

PolkaPati | 2014-03-16

Przez tą książkę niestety nie przebrnęłam była strasznie nudna, może później zaczęło coś w niej sie dziać ale ja do tego momentu nie dobrnęłam do końca

Magda | 2015-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2015

Jednak mistrzynią w tym gatunku jest zdecydowanie Tess Gerritsen. Nie dobrnęłam do końca, zbyt dużo zwrotów medycznych, nuda.