Almanzor

10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
olaf2009

olaf2009 | 2017-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2017

Kalif Almanzor jest potężnym człowiekiem. Ma władzę, podwładnych, posiadłości, bogactwo, włości oraz tysiąc nałożnic w haremie o wszystkich możliwych odcieniach skóry. We wszystkim jednak widzi nudę. Podczas jednego popołudnia, nudząc się przy piciu kawy postanawia zgłębić tajemnicę losu - jak to jest, że niektórzy (tak jak on sam) mają tak wiele, a inni mają mało lub nic? Postanawia być jak Allach i sam kierować ludzkimi losami. Plan przynosi zaskakujące skutki....
Niesamowite opowiadanie, historia o kalifie jest poruszająca i pobudzająca do refleksji na temat losu i tego co spotyka człowieka w życiu. Ponadczasowe.

Na półkach