Zły cień. Kruki urojenia

Wydawnictwo: Szaman
Fantasy, RPG, polskie RPG
Piotr

Zły Cień to fantastyczna gra fabularna, której akcja toczy się w czasach Wczesnośredniowiecznej Polski lub w fantastycznej krainie Ardalonne. Gra toczy się w wyobraźni graczy. Mistrz gry - jeden z nich - tworzy scenariusz przygody w jaką pragnie wciągnąć pozostałych. Oni kreują bohaterów (wojów, czarowników etc.) i starają się wczuć w wyimaginowaną psychikę swych postaci i czarodziejski...

Gra toczy się w wyobraźni graczy.

Oni kreują bohaterów (wojów, czarowników etc.) i starają się wczuć w wyimaginowaną psychikę swych postaci i czarodziejski świat gry.

Każdy z herosów ma dokładnie określone cechy, a czynnik losowy ustalany jest przez rzut kostkami sześciościennymi i porównywany z wartością atrybutów postaci (siła, sprawność, intelekt itd...).

Głównym założeniem systemu jest maksymalne wcielenie gracza w odgrywaniu postaci.

źródło opisu: tylna strona okładki

źródło okładki: zbiory własne

Athanati Este | 2016-11-03