Naczelny Algorytm. Jak jego odkrycie zmieni nasz świat

Okładka książki Naczelny Algorytm. Jak jego odkrycie zmieni nasz świat Pedro Domingos
Okładka książki Naczelny Algorytm. Jak jego odkrycie zmieni nasz świat
Pedro Domingos Wydawnictwo: Helion popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
The Master Algorithm: How the Quest for the Ultimate Learning Machine Will Remake Our World
Helion
2016-09-16
2016-09-16
Rafał Ociepa
algorytmy programowanie

Przegląd najważniejszych typów algorytmów uczących się, stosowanych w systemach sztucznej inteligencji. Tylko dla wyrafinowanych znawców tematu. Osoby bez doktoratu z maszynowego uczenia zrozumieją niewiele. Laikom ta książka nie przyda się na nic - nie rozjaśni mroków ich niewiedzy.
W trakcie czytania zauważyłem, że tłumacz popełnił błąd przy przekładzie takiego wyrażenia:
"integracja jest odwrotnością różnicowania".
Prawidłowo według polskiej terminologii matematycznej powinno być:
"całkowanie jest odwrotnością obliczania pochodnej".

Świetna książka. Autor dobrze wyważył wiedzę naukową na temat algorytmów nauczania maszynowego z ciekawostkami, historią i przypuszczeniami jak będzie wyglądać przyszłość za kilka, kilkanaście lat. Naprawdę dużo się można z tej książki dowiedzieć i polecam przeczytać ją każdemu. Ponieważ nauczanie maszynowe to przyszłość, co ja mówię to już teraźniejszość tylko większość o tym nie wie.

• Do kupienia
  • Chce przeczytać- ciekawostki
  • ZAKUPY
  • Popularnonaukowa, poradniki, itp.
  • Chce przeczytać - psychologia/ samorealizacja

Dodaj cytat z książki Naczelny Algorytm. Jak jego odkrycie zmieni nasz świat