Naczelny Algorytm. Jak jego odkrycie zmieni nasz świat

Tłumaczenie: Rafał Ociepa
Wydawnictwo: Helion
The Master Algorithm: How the Quest for the Ultimate Learning Machine Will Remake Our World
algorytmy, programowanie
popularnonaukowe
ark0601

Algorytmy uczące się wpływają na nasze życie w coraz większym stopniu, obserwując każdy nasz krok i podsuwając gotowe rozwiązania, zanim o nie poprosimy. Co więcej, uczenie maszynowe pozwala inteligentnym robotom i komputerom programować się samodzielnie. To technologia niezwykle ważna dla naszej przyszłości i równocześnie niezwykle tajemnicza. Jej uwieńczeniem będzie Naczelny Algorytm — algorytm doskonały, który pozyska całą wiedzę świata. Konsekwencje tego możemy sobie wyobrazić tylko w przybliżeniu.

Niniejsza książka uchyla rąbka tajemnicy i pokazuje, jak działają maszyny uczące, dzięki którym funkcjonują Google, Amazon i nasze smartfony. Autor prezentuje pięć głównych szkół uczenia maszynowego, z których każda daje różne odpowiedzi na te same, fundamentalne pytania o uczenie się, o pozyskiwanie wiedzy i jej wykorzystanie. W przystępny sposób wyjaśnia, jak może wyglądać projekt Naczelnego Algorytmu i co jego odkrycie przyniesie naszej cywilizacji. Dzięki tej niezwykle ważnej książce intelektualna historia ostatniego stulecia nabierze zupełnie innego wymiaru!

Najważniejsze poruszone tu zagadnienia:
pięć głównych filozofii uczenia maszynowego,
odkrycia neurologii, ewolucji, psychologii, fizyki i statystyki w uczeniu maszynowym,
czym może być Naczelny Algorytm,
jak zmieni się nasz świat po wynalezieniu Naczelnego Algorytmu.
Naczelny Algorytm — to gra o wszystko, co ważne!

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/naczelny-algorytm-jak-jeg...(?)

źródło okładki: https://static01.helion.com.pl/global/okladki/326x466/naczal.jpg

Neutriv | 2017-01-31
Przeczytana: 10 czerwca 2017