Naczelny Algorytm. Jak jego odkrycie zmieni nasz świat

Okładka książki Naczelny Algorytm. Jak jego odkrycie zmieni nasz świat
Pedro Domingos Wydawnictwo: Helion popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
The Master Algorithm: How the Quest for the Ultimate Learning Machine Will Remake Our World
Helion
2016-09-16
2016-09-16
Rafał Ociepa
algorytmy programowanie

Przegląd najważniejszych typów algorytmów uczących się, stosowanych w systemach sztucznej inteligencji. Tylko dla wyrafinowanych znawców tematu. Osoby bez doktoratu z maszynowego uczenia zrozumieją niewiele. Laikom ta książka nie przyda się na nic - nie rozjaśni mroków ich niewiedzy.
W trakcie czytania zauważyłem, że tłumacz popełnił błąd przy przekładzie takiego wyrażenia:
"integracja jest odwrotnością różnicowania".
Prawidłowo według polskiej terminologii matematycznej powinno być:
"całkowanie jest odwrotnością obliczania pochodnej".

Interesująca i ciekawa lektura. Niektóre rozdziały trudne w czytaniu. Za to ostatnie rozdziały są genialne, dawno nie czytałem takiej książki.

Świetna książka. Autor dobrze wyważył wiedzę naukową na temat algorytmów nauczania maszynowego z ciekawostkami, historią i przypuszczeniami jak będzie wyglądać przyszłość za kilka, kilkanaście lat. Naprawdę dużo się można z tej książki dowiedzieć i polecam przeczytać ją każdemu. Ponieważ nauczanie maszynowe to przyszłość, co ja mówię to już teraźniejszość tylko większość o tym nie wie.

Dodaj cytat z książki Naczelny Algorytm. Jak jego odkrycie zmieni nasz świat