Przygody w kwantowej krainie

Okładka książki Przygody w kwantowej krainie Fernandez-Vidal Sonia
Okładka książki Przygody w kwantowej krainie
Fernandez-Vidal Sonia Wydawnictwo: Bellona literatura dziecięca
literatura dziecięca
Bellona
2013-10-03
2013-10-03

Książka została napisana jak dla młodszych dzieci, ale można dużo się z niej dowiedzieć i jest nawet ciekawa. Jest w niej kilka zagadek na logiczne myślenie, które potem są wyjaśniane. Na końcu książki wypisane są wszystkie rzeczy które występowały w książce- na przykład czym jest kwark. Na pewno przyda się na fizykę i nie tylko.

Książka ma swoje wady i zalety. Niestety mało tych zalet - chyba tylko pomysł, by młodym czytelnikom przedstawić podstawy fizyki kwantowej. Niestety, nie mam 9 lat i jednowymiarowe opowiadanie nie za bardzo przypadło mi do gustu. Za bardzo infantylne i przewidywalne :-(

Fizyka może być przyjemna i zrozumiała :-)

Fizyka może być przyjemna i zrozumiała :-)

Bardzo ładnie przedstawione podstawy fizyki i tyle.
Opis mówi, że Niko ma czternaście lat, jednak przez cały czas miałam wrażenie, że nie więcej, niż osiem. Tak też jest zbudowana fabuła. Prosto, naiwnie, płasko, jak dla małych dzieci.
Bardzo nie podobał mi się sposób postrzegania Kiony. Do tego, radioaktywna herbata? Serio?

Bardzo ładnie przedstawione podstawy fizyki i tyle.

Bardzo miła niespodzianka. Książka zakupiona za niemalże bezcen.
W bardzo przystępny sposób, dla młodszych czytelników(ale nie tylko!) przedstawione są w niej podstawowe zagadnienia fizyki kwantowej. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś więcej o otaczającym nas świecie, to książka ta jest bardzo dobrym na to sposobem.

Bardzo miła niespodzianka. Książka zakupiona za niemalże bezcen.

Zaproszenie do kwantowej krainy dla dzieci i dorosłych. A w niej same dziwy. Czy na prawdę nasz świat jest taki niezwykły? Warto się o tym przekonać.

• PRZECZYTANE W 2021
  • Przerwane
  • 2016
  • 2016
  • Sprzedane
  • Moje

Dodaj cytat z książki Przygody w kwantowej krainie