Czy koty mają pępki?

Okładka książki Czy koty mają pępki? Paul Heiney
Okładka książki Czy koty mają pępki?
Paul Heiney Wydawnictwo: Czarna Owca literatura dziecięca
literatura dziecięca
Do Cats Have Belly Buttons?
Czarna Owca
2014-11-05
2014-11-05
Aleksandra Wolnicka
dziecko ciekawostki odpowiedzi pytania Aleksandra Wolnicka

Ogólnie bardzo fajne jest wiele pytań, nad którymi nigdy się jakoś specjalnie nie zastanawiałam. Są też takie, po których zaczynam myśleć "Ale jak to?' "Ale jak to?" np. po pytaniu i odpowiedzi CZY KOTY MAJĄ PĘPKI? a dopiero później ogarniam, że kot jest ssakiem więc ma pępek. Polecam ciekawskim >.<

Uczymy się całe życie, a jak zrobić to w przystępny sposób. Właśnie za pomocą takich książek jak ta, która w prosty sposób odpowiada na najdziwniejsze oraz najprostsze pytania. Pytania dla niektórych banalne dla innych są trudne do zrozumienia. Bardzo miło i szybko mi się czytało tą książkę. Każde pytanie i każda odpowiedź poszerzyły horyzont moich myśli i wiedzy. Polecam dla ciekawskich świata.

Jak dobrze, że to, co dobre wraca. Jakiś czas temu raczyłam was opinią na temat zestawienia ciekawostek, zgromadzone w pozycji "Czy krowy schodzą po schodach?.

Już wówczas przekazywałam wam wyrazy uznania oraz zachwyty, moich dzieci (gdyż to one stały się nadrzędnym czytelnikiem i odbiornikiem tejże pozycji),ale i moich.

Głos matki dudnił, że warto podsuwać dzieciom lektury ciekawe, pouczające, ale przede wszystkim takie, które rozwijają ich percepcje oraz ciekawość do świata.

Jakże było szczęście, gdy do pierwszej części dołączyła druga, kolejna garść pytań, zagadek, ale i odpowiedzi. "Czy koty mają pępki" bo o tej książce mowa przynosi ze sobą nowe frapujące dylematy o otaczającej nas rzeczywistości.

Struktura jej budowy jest niemal identycznie, jak "Czy krowy mogą schodzić po schodach".
Pozycja podzielona na tematyczne działy:
1. Ciało człowieka.
2.Dzika przyroda.
3.Nauka wokół nas.
4.Wielkie nieba.
5. W przestworzach.
6. Czy możesz mi wyjaśnić.
7. Na koniec te najtrudniejsze.

Rozdziały są zatytułowano zagadkowo. Jednak żadną tajemnicą nie jest, że my, jak i najmłodsi czytelnicy znajdą aż 244 odpowiedzi na bardzo kłopotliwe pytania.

Nowy zbiór pytań Paula Heiney jest idealną pozycją dla intensywniejszej pracy szarych komórek, które przygotowane po pierwszej części już czekają na kolejną pełną wrażeń wiedzę. Ta książka dostarcza dodatkowych bodźców, a umysł czytelnika aż chłonie przedstawione informacje.

Wszystko jest napisane nieskomplikowanym, bardzo prostym językiem i wszystko podane w bardzo przystępnej formie.
Jeśli chcecie dowiedzieć się mi.in czy szyby w starych oknach są grubsze u dołu niż u góry, albo dlaczego na zdjęciach Ziemi wykonanych z kosmosu nie widać w tle żadnych gwiazd. to powyższa pozycja będzie dla was skrojona na miarę.

Dzięki przeczytaniu "Czy koty mają pępki" czytelnik wzbogaci się o nowe doświadczenia.
"Czy koty mają pępki" to rewelacyjna publikacja dla każdego. Młodego czy starszego czytelnika. Każdy, kto jest ciekawy świata oraz życia będzie usatysfakcjonowany. Jest to fajna pozycja na wolne popołudnie. Po co marnować czas przed telewizorem, komputerem czy podczas popołudniowej drzemki? Można wolną chwilę spożytkować na lekturę pełną dowcipu. lekkiego stylu ale i zagadek. Przedstawiony zbiór pytań i odpowiedzi, który uprzyjemni nam czas to także niezapomniana rozrywka, którą z pewnością polecicie innym. Bardzo polecam.

Głos matki dudnił, że warto podsuwać dzieciom...

Uwaga spoiler: mają. Zbiór ciekawostek z różnych dziedzin. Książka utwierdza w przekonaniu, że nie ma pytań głupich.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Kindle
  • 2017
  • Polecam
  • Basia przeczytała z mamą
  • Literatura angielska

Dodaj cytat z książki Czy koty mają pępki?