Lek. Nauka o wpływie umysłu na ciało

Tłumaczenie: Jacek Żuławnik
Wydawnictwo: Galaktyka
popularnonaukowa
youstyna

W swojej nowej, rewelacyjnej książce Jo Marchant bierze pod lupę najnowsze osiągnięcia naukowe i zadaje ważne pytania. • Czy ludzie, którzy zwracają się ku medycynie alternatywnej, są po prostu naiwni, czy może jednak wiedzą, co robią? • Czy myśli, przekonania i emocje mają wpływ na zdrowie fizyczne? • Czy możemy wytrenować mózg tak, by zaczął leczyć ciało? Jo Marchant wyrusza tropem...

• Czy myśli, przekonania i emocje mają wpływ na zdrowie fizyczne?
• Czy możemy wytrenować mózg tak, by zaczął leczyć ciało?

Jo Marchant wyrusza tropem naukowców zgłębiających wpływ umysłu na ciało: od placebo po hipnozę i od komunikacji społecznej po medytację. Przygląda się temu, do czego zdolny jest umysł człowieka, bada dlaczego i jak działa nasz mózg oraz w jaki sposób możemy wykorzystać we własnym życiu najnowsze odkrycia w tej dziedzinie.

Książka zabiera nas w niezwykłą podróż, skłania do refleksji i każe na nowo przemyśleć, co właściwie znaczy być człowiekiem.

źródło opisu: http://www.taniaksiazka.pl/lek-jo-marchant-p-772997.html

źródło okładki: http://www.taniaksiazka.pl/lek-jo-marchant-p-772997.html

paulinaczyta | 2016-11-21

"... W wielu sytuacjach, mamy zdolność do wpływania na nasze własne zdrowie, dzięki wykorzystaniu mocy (świadomej i nieświadomej) umysłu. Jo Marchant jest naukową dziennikarką, uhonorowaną wieloma nagrodami. Bada ona często "alternatywne" metody leczenia. Wyniki jej badań są nie tylko nieoczekiwane, ale bardzo często dość zdumiewające. Cytując prawdziwych pacjentów i rzeczywiste sytuacje, Marchant odsłania oszałamiające fakty o placebo. Opisuje jak trenować układ odpornościowy, walczyć ze zmęczeniem oraz jak hipnoterapia jest pomocna na liczne dolegliwości. Marchant stwierdza, że "większość problemów zdrowotnych, z którymi mamy do czynienia nie są tylko fizyczne lub psychiczne – one się łączą". Tutaj wyjaśnia, że "nauczyłam się jednej zasady: jeśli będziemy czuć się bezpiecznie, pod opieką i kontrolą bliskich w krytycznym dla nas momencie, w czasie urazu lub choroby, lub ogólnie w całym naszym życiu - to będzie nam lepiej. Będziemy mniej odczuwać ból, czuć mniejsze zmęczenie itp....

Silva90 | 2018-04-06
Przeczytana: lipiec 2017

Niesamowita książka, fascynująca podróż po dopiero odkrywanych, nowych przestrzeniach z pogranicza psychologii i medycyny, takich jak efekt placebo, hipnoza, leczenie bólu. Na wiele zdrowotnych i w ogóle życiowych kwestii pozwala spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy. Przeczytałam z zapartym tchem w parę dni, chociaż to niezła cegła. Mimo tego, że jest to publikacja na tematy naukowe, to napisana jest bardzo przystępnie i ciekawie (pomijając nieliczne fragmenty), dobrze się czyta i jest naprawdę wciągająca. Polecam!

giumishere | 2017-01-24
Na półkach: Przeczytane, Psychologia
Przeczytana: styczeń 2017

Przyjemna lektura przedstawiająca możliwości, w jaki sposób można poprawić stan swojego zdrowia oraz jakość życia. Autorka zachęca do nie bagatelizowania wpływu umysłu na ciało oraz procesy regeneracyjne. Z naukową ciekawością rozmawia z badaczami i specjalistami w swoich dziedzinach zajmującymi się tak zwanymi metodami medycyny alternatywnej, zachęcając tym samym inaczej na nie spojrzeć. Jak działa placebo i dlaczego działa, w jaki sposób mindfulness, wirtualna rzeczywistość oraz wiara mogą wpływać na poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego? Jo Marchant próbuje odpowiedzieć na powyższe pytania w danej książce, w której znajdziemy również kilka innych interesujących zagadnień związanych z tą tematyką.

rw26 | 2018-03-15
Przeczytana: 15 marca 2018