Pan Świtu. Poranek

Tłumaczenie: Konrad Czuba
Wydawnictwo: Jedność
Il Signore dell'alba : mattutino

Tymi codziennymi spotkaniami ksiądz Gianfranco Ravasi zagłębia się i wprowadza nas w bezkresny obszar wielkiej twórczości literackiej i filozoficznej, a przedtem jeszcze odsyła nas do korzeni naszej cywilizacji kulturalnej: obok biblii, patrystyki, literatury teologicznej oraz mistycznej, autor korzysta z Koranu, Talmudu, tekstów religii wschodnich, klasyków łacińskich oraz greckich i dzięki otwartości intelektualnej sonduje również literaturę współczesną, niezależnie czy jest to powieściopisarstwo, poezja, czy eseistyka.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

mavee | 2014-12-11