W moim stylu

Claire Calman Wydawnictwo: Zysk i S-ka literatura piękna
Zysk i S-ka
2006-01-01
2006-01-01

Wciągająca historia, łatwo się czyta, a przy okazji dowiedziałem się że dla łysiejącego chłopa po 30 takiego jak ja jest jeszcze nadzieja.

Lekka, przyjemna książka na dobry sen.

Lekka, przyjemna książka na dobry sen.

Zadziwiająco dobra książka (zazwyczaj nie czytam romansów) - zabawna, ale i poważna, sympatyczni bohaterowie z dużym poczuciem humoru i dystansem do siebie. Zakończenie nieco kiczowate, ale cóż - to przecież melodramat w wersji papierowej.

Ksiązka należąca do gatunku takich sobie, ale całkiem przyjemnych czytadeł. Nie jest nudna, jednakze nie zachwyca ani merytoryką, ani fabułą. Raczej jedna z tych na pochmurne dni. Można się przy niej odstresować, gdyż nie trzeba się mocno skupiać podczas czytania.

Dramatyczna historia opisana na poczatku powiesci wciąga czytelnika. Kiedy zaczęlam współczuć tej małej, bezbronnej dziewczynce okazało się, że to wymyślona przez główna bohaterkę opowieść.
Ciekawostką dla czytelnika sa przeskoki w czasie, które opisują zycie małej Georgii oraz jej rodziny. Poszczególne elementy tej historii układają się w jedna całość jak układanka.

A teraz może trochę o samej fabule...
Główną bohaterką jest inteligentna, zrównowazona kobieta o oryginalnym imieniu, lat trzydzieści parę, z wykształcenia i zawodu terapeutka. jak przystało na dojżałą damę wykonująca tak powazny zawód, Georgia jest nie tylko sama ułożona, ale ma również podobnego do siebie narzeczonego, który przeświadczony jest nie tylko o wyższości swojej skromnej osoby, ale również najbliższej rodziny. Z początku zachowania Stephena nie przeszkadzaja Pani Abrams. Wszystko się zmienia, gdy pewnego razu drzwi pani terapeutki zostaja pokiereszowan przez wesołego fotografa, który jak się okazuje dopiero co się wprowadził do budynku w którym Geogria ma swoje mieszkanie oraz gabinet.
Sąsiad powoli staje się przyjacielem nie tylko Georga (jak to nazywa ją jej młodsza siostra Elen),ale całej rodziny Abramsów. Leo wkupuje się w łaski nawet ojca swojej sasiadki. Nudny narzeczony, który nie cieszy sie zbytnim poparciem wśród rodziny Georgii, powoli zaczyna przejawaić swoje niezadowolenie...
Historia nabierze troche szybszego tempa kiedy pojawi się przeslicza Cora...A kto to jest?? Tego nie powiem :)
Zachęcam do przeczytania :)

Cudowna książka! Czytałam ją zachłannie,dając się prowadzić lekką (ale nie banalną) narracją głównej bohaterki. Wbrew pozorom nie jest to kolejne czytadełko, ale książka o poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie,czy na pewno wiemy, kim naprawdę jesteśmy.
Poruszyła mnie, rozbawiła,wzruszyła, skłoniła do przemyśleń...
Będę do niej wracać.

Poruszyła mnie, rozbawiła,wzruszyła, skłoniła do przemyśleń...
Będę do niej wracać.

mistrzostwo (:

mistrzostwo (:

• Obyczajowe
  • Domowa biblioteczka
  • Przeczytane 2012
  • Obyczajowe
  • Moje

Dodaj cytat z książki W moim stylu