Wojna chocimska

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Skarby Biblioteki Narodowej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: De Agostini, Zakład Narodowy im. Ossolińskich

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Paweł | 2016-02-02
Na półkach: 2016, Przeczytane, Studia
Przeczytana: 02 lutego 2016

Wielki i wspaniały utwór przesycony mnóstwem informacji, skupiający się na wydarzeniach związanych z Chocimiem. Moim skromnym zdaniem jest to pozytywny epos heroiczny, gdyż przedstawia Chodkiewicza jako wielkiego, możnego i wręcz niepokonanego w walce herosa. Warto przyjrzeć się opisom walk, gdyż te są bardzo realne: lejąca się krew, odbijanie ciosów, itp. Potocki wykazał w swoim dziele wiele: dla każdego coś dobrego. Jest tego ogromna ilość i każdy po przeczytaniu utworu powinien być usatysfakcjonowany. Polecam dla zgłębienia swej wiedzy historycznej i użytkowej!

Fox Mulder | 2012-03-13
Na półkach: Przeczytane, Poezja

Nie wiem, czy ktoś to czytał w całości, a nie okrojoną wersję. Ja miałem przyjemność nawet czytać pierwsze krytyczne wydanie tej książki z 1924 roku. Taki "Pan Tadeusz" przed "Panem Tadeuszem". ;)

Zimo | 2013-12-05
Przeczytana: 2011 rok

wytrawna książka dla historyków oraz militarystów. Wspaniały język i styl. Oczywiście mówimy to pierwszym wydaniu lub tym w II Rzeczpospolitej. Czytałem i posiadam wydanie z 1909 ;)

Marcelina Dziok | 2015-02-08
Przeczytana: styczeń 2015

Sama nie wierzę w swoją ocenę, no ale taka prawda- całkiem mi się podobało!

Kasia | 2016-12-01
Vanyaquetta | 2016-08-04