Opowieść o kobiecie spod znaku Ognistego Konia

Wydawnictwo: Muza
9788372001627

Hiroszima. Jest rok 1902. Sayo urodziła się pod przynoszącym nieszczęścia znakiem Ognistego Konia, mimo to, pomyślnie wyswatana, płynie do Ameryki na pierwsze spotkanie z mężem Hiroshim. Małżeństwo okazuje się nieporozumieniem i zostaje unieważnione. Tymczasem Sayo zakochuje się w przyjacielu męża, półindianinie Claudzie, z którym zakłada tradycyjny dom schadzek.

Kass | 2011-06-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 06 czerwca 2011

Nie macie wrażenia, że są książki, które spoglądają na nas z półek księgarni i nawet nie wiedząc o czym są, jesteście pewni, że są specjalnie dla was? Tak jakby miały jakąś moc.
Pewnego dnia weszłam do księgarni i moje oczy zwróciły uwagę na tą okładkę. Następnie tytuł "Opowieść o kobiecie spod znaku Ognistego konia". Nawet nie musiałam czytać o czym jest, ja wiedziałam, że muszę ją mieć, że muszę ją przeczytać.

Główną bohaterką jest Sayo, dziewczyna o niezwykłej urodzie.
Kiedy będąc małą dziewczynką jej rodzina ginie w pożarze, ciotka zabiera ją do siebie. Tak dorasta w Hiroszimie, gdzie po latach ma wejść do bardzo bogatej rodziny pana Matsubary, jako żona drugiego syna, Hiroshiego.
Hiroshi mieszka w Ameryce, gdzie ma sławić nazwisko rodziny i otworzyć fabrykę. Jednak aby mogło dojść do ślubu, ciotka ukrywa fakt, że Sayo jest urodzona spod znaku Ognistego Konia.
"Pochłaniały swoich mężów. Były takie potężne i przebiegłe, niezależne od rodziny, a mężczyźni nie mogli ich...

Monika | 2011-12-11
Przeczytana: 27 listopada 2011

Pod znakiem Ognistego Konia rodzą się kobiety o niezwykłej sile, kobiety , których mężczyźni unikają "jak ognia" właśnie. Pod takim pechowym znakiem przyszła na świat piękna Japonka Sayo. Dzięki kłamstwu dotyczącemu daty jej urodzin, została wyswatana na żonę drugiego syna bardzo zamożnego pana Matsubary. Hiroshi, bo tak ma na imię jej przyszły mąż, mieszka w Ameryce. Jest rok 1902 i Sayo szykuje się do drogi - wyrusza na spotkanie przyszłego męża oraz w podróż ku całkiem nowemu życiu, które pełne będzie zawirowań i burz, ale także miłości i szczęśliwych chwil. Czy wybrany przez swata mąż okaże się partnerem Sayo na całe życie? Jaki wpływ na jej losy będzie miał przyjaciel Hiroshiego, Indianin Cloud?
Akcja powieści rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych. Pierwsza z nich pokazuje losy Sayo od momentu wyswatania jej Hiroshiemu Matsubarze, druga zaś rozgrywa się w czasie II wojny światowej, kiedy to Sayo i członkowie jej rodziny zostają wraz z innymi Japończykami...

Lavon | 2015-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2015

Świeżo po przeczytaniu ostatniej kartki, na usta cisną się tylko dwa słowa - coś cudownego. Magia, tajemnica i przede wszystkim niesamowite, wszechobecne uczucie obecne podczas lektury całości, przyciąga do siebie jak magnes, wręcz chwyta czytelnika w jakieś niewidoczne sidła, niczym jak ten Indianin w swe silne ramiona. Pierwszy raz spotkałam się z takimi emocjami, czytając łapczywie kolejne strony opowieści, nie mogąc się doczekać w którą stronę podążą dalsze losy bohaterów. Nie zabieram więcej czasu, na co czekacie? Nie pozwólcie by Ognisty Koń uciekł Wam za horyzont.

Carmen | 2012-07-12
Przeczytana: 08 lipca 2012

Fantastyczna książka w niepozornej okładce. Polecam wszystkim :)

Ashley | 2011-02-15
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane