Opowieść o kobiecie spod znaku Ognistego Konia

Okładka książki Opowieść o kobiecie spod znaku Ognistego Konia Jeanne Wakatsuki Houston
Okładka książki Opowieść o kobiecie spod znaku Ognistego Konia
Jeanne Wakatsuki Houston Wydawnictwo: Muza literatura piękna
Muza
2005-01-01
2005-01-01
9788372001627

Okładka książki Farewell to Manzanar James D. Houston, Jeanne Wakatsuki Houston
Farewell to Ma... James D. Houston, J...

Świeżo po przeczytaniu ostatniej kartki, na usta cisną się tylko dwa słowa - coś cudownego. Magia, tajemnica i przede wszystkim niesamowite, wszechobecne uczucie obecne podczas lektury całości, przyciąga do siebie jak magnes, wręcz chwyta czytelnika w jakieś niewidoczne sidła, niczym jak ten Indianin w swe silne ramiona. Pierwszy raz spotkałam się z takimi emocjami, czytając łapczywie kolejne strony opowieści, nie mogąc się doczekać w którą stronę podążą dalsze losy bohaterów. Nie zabieram więcej czasu, na co czekacie? Nie pozwólcie by Ognisty Koń uciekł Wam za horyzont.

Fantastyczna książka w niepozornej okładce. Polecam wszystkim :)

Fantastyczna książka w niepozornej okładce. Polecam wszystkim :)

Pod znakiem Ognistego Konia rodzą się kobiety o niezwykłej sile, kobiety , których mężczyźni unikają "jak ognia" właśnie. Pod takim pechowym znakiem przyszła na świat piękna Japonka Sayo. Dzięki kłamstwu dotyczącemu daty jej urodzin, została wyswatana na żonę drugiego syna bardzo zamożnego pana Matsubary. Hiroshi, bo tak ma na imię jej przyszły mąż, mieszka w Ameryce. Jest rok 1902 i Sayo szykuje się do drogi - wyrusza na spotkanie przyszłego męża oraz w podróż ku całkiem nowemu życiu, które pełne będzie zawirowań i burz, ale także miłości i szczęśliwych chwil. Czy wybrany przez swata mąż okaże się partnerem Sayo na całe życie? Jaki wpływ na jej losy będzie miał przyjaciel Hiroshiego, Indianin Cloud?
Akcja powieści rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych. Pierwsza z nich pokazuje losy Sayo od momentu wyswatania jej Hiroshiemu Matsubarze, druga zaś rozgrywa się w czasie II wojny światowej, kiedy to Sayo i członkowie jej rodziny zostają wraz z innymi Japończykami internowani do specjalnie stworzonego w tym celu obozu w Manzanarze. Zostaje on utworzony na pustyni w miejscu dawnego indiańskiego cmentarza. Tutaj przeszłość połączy się z teraźniejszością, tutaj Sayo i potomkinie rodu kobiet spod znaku Ognistego Konia odnajdą swoje przeznaczenie. To miejsce odmieni je same oraz ich życie.
Z powieść Wakatsuki Houston emanuje swego rodzaju magia, która budzi w czytelniku wiarę w możliwość spełniania własnych marzeń, w siłę prawdziwej miłości i w to, że zawsze i wbrew wszystkiemu należy być sobą i walczyć o siebie. Polecam gorąco !!!

Nie macie wrażenia, że są książki, które spoglądają na nas z półek księgarni i nawet nie wiedząc o czym są, jesteście pewni, że są specjalnie dla was? Tak jakby miały jakąś moc.
Pewnego dnia weszłam do księgarni i moje oczy zwróciły uwagę na tą okładkę. Następnie tytuł "Opowieść o kobiecie spod znaku Ognistego konia". Nawet nie musiałam czytać o czym jest, ja wiedziałam, że muszę ją mieć, że muszę ją przeczytać.

Główną bohaterką jest Sayo, dziewczyna o niezwykłej urodzie.
Kiedy będąc małą dziewczynką jej rodzina ginie w pożarze, ciotka zabiera ją do siebie. Tak dorasta w Hiroszimie, gdzie po latach ma wejść do bardzo bogatej rodziny pana Matsubary, jako żona drugiego syna, Hiroshiego.
Hiroshi mieszka w Ameryce, gdzie ma sławić nazwisko rodziny i otworzyć fabrykę. Jednak aby mogło dojść do ślubu, ciotka ukrywa fakt, że Sayo jest urodzona spod znaku Ognistego Konia.
"Pochłaniały swoich mężów. Były takie potężne i przebiegłe, niezależne od rodziny, a mężczyźni nie mogli ich kontrolować. Zawsze piękne, z wyszukanym gustem, wysokie i smukłe, o zmysłowej powierzchowności, która skrywała wybuchową naturę, były zbyt silne jako niewiasty i dlatego za wszelką cenę unikano ich jako żon."

Sayo męża zna jedynie ze zdjęcia i ma go poznać dopiero w Ameryce. Kiedy tam dociera odkrywa,że jest przystojniejszy niż na zdjęciu i bardzo elegancki. Hiroshiemu towarzyszy jego najlepszy przyjaciel indianin Cloud. Mężczyzna, który fascynuje ją swoją "innością", siłą i szacunkiem. Razem wyruszają w długą drogę do nowego domu. Na miejscu okazuje się jednak, że nie czeka na nią obiecane życie, Hiroshi wcale nie otwiera fabryki, jak zapewniał rodzine. Nie wiedzie dostatniego, bogatego życia. To nie jest jedyna tajemnica, którą skrywa przed Sayo.

Czterdzieści lat później, podczas wojny między Ameryką a Japonią, jest internowana do obozu w Manzanar razem ze swoją rodziną. Musi żyć na nowo. Na nowo rozpoczynać życie w obozie. Na ziemi, która jest cmentarzem Indian.
To miejsce, ten obóz zmieni jej życie.

Co się wydarzy zapytacie? Jak ułoży się życie Sayo i jej rodziny? Jak potoczy się życie jej jako żony? Co stanie się z Hiroshim i Cloudem? Czy przeznaczenie da jej szanse na znalezienie miłości? Z chęcią bym powiedziała, ale nie odbiore wam przyjemności.

Książka jest piękną historią miłości.
Miłości, która zawsze zna drogę do naszego serca.
Wierze, że w życiu nie ma przypadków.
Wierze, że los jest nam pisany.
Wierze, że na każdego czeka miłość jego życia.
Wierze, że w życiu trzeba walczyć o siebie, o swoje szczęście i być wiernym sobie.
Wierze, że zawsze można zacząć żyć na nowo, w nowym miejscu, ale najważniejsi są ludzie, którzy są z nami. Dzięki miłości mamy siłę i możemy przenosić góry. Bo miłość... wierze w nią.

Oczarowała mnie ta historia, miałam łzy wzruszenia w oczach. Książka ta dla mnie jest szczególna, po części to moja historia. Dlatego wierze...

"Umysł kłamie, używając słów. Serce nie ma słów, którymi mogłoby kłamać. Przekazuje tylko prawdę."

POLECAM.

Opublikowane na moim blogu - http://czytelniakasi.blogspot.com

intrygujaca, tajemnicza, wspaniała

intrygujaca, tajemnicza, wspaniała