4 (28 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
83-7469-379-7
dwoje, Julia

Do tanga trzeba dwojga, do miłości czasem trojga... Trójkąt to jednak figura prosta tylko w naukach ścisłych w życiu bardziej przypomina nieobliczalną roślinę, wyrosłą ze złożonego korzenia przyczyn i zwieńczoną koroną poplątanych konsekwencji. Choć wiedzą o tym wszyscy bohaterowie tej powieści, zawodowo wyspecjalizowani w zawiłościach ludzkich dusz, i oni okazują się bezradni, kiedy problem dotyka ich bezpośrednio. Nie chcą sobie pomóc czy nie potrafią, bo ich przypadek trudniejszy jest od innych? Ani Julia, wkraczająca w życie sprawdzonej pary, Marianny i Damiana, nie jest zwyczajną młodą kochanką ukrywaną w garsonierze, ani niebezpiecznie zadomowiona w szpitalu psychiatrycznym Marianna nie mieści się w klasycznym schemacie zdradzanej żony... Stworzony przez nie duet jest zarazem niezasłużonym spełnieniem i ostatecznym rozdarciem dla mężczyzny, wiodącego dotąd stabilne i wygodne, niczym kot-sybaryta, życie.

KaJa | 2011-04-23
Przeczytana: 2011 rok

Mam mieszane uczucia co do tej książki, nie jest to typ literatury, który by mnie porwał czy zachwycił.
Książka o miłosnym trójkącie - idealne z pozoru małżeństwo i ta trzecia, która skutecznie rozbija domową sielankę. Jednak o dziwo nie ma tam awantur i trzaskających drzwi, za to pozory, dwuznaczności i jakaś absurdalna troska jaką zdradzana żona otacza "tą trzecią". Atmosfera książki w moim odczuciu jest dosyć mocno toksyczna, mnie męczyła, dodatkowo brak dialogów również nie uprzyjemnia odbioru książki.

Luna | 2015-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Książka prawie bez fabuły. Zadziwiające jak mało się w niej dzieje. Właściwie wszystkie wydarzenia można zmieścić w jednym malutkim rodzialiku, a reszta to przemyślenia dziwnych bohaterów... Dla mnie dno, nie polecam.

Kachusek | 2015-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2015

Dziwna książka, dialogi i myśli wplecione w tekst.. zagmatwane relacje, chory układ. Męcząca opowieść napisana w nieciekawym stylu.

azizi | 2013-08-20

Jedna z najnudniejszych książek, jakie czytałam. Musiałam się męczyć, żeby doczytać ją do końca.

Zielonoholiczka | 2016-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2016