Booka

Uzależnionej od złej miłości Matyldzie los zsyła nieoczekiwaną szansę wyjazdu do Wietnamu – kraju pól ryżowych, bóstw, świątyń i pięknych, dzielnych ludzi. Nie jest jedyną, która pragnie rozprawić się z dotychczasowym życiem. W drodze towarzyszą jej Bianka, ścigana przez media córka gwiazdy filmowej, uciekający od wspomnień i szukający bliskości Kamil oraz Madej, wydawałoby się, najlepszy przyjaciel. W kolorycie Indochin zmieni się ich postrzeganie, innego wymiaru nabiorą nawet zbrodnie z przeszłości. O tym jednak, jak zakończyć prywatne wojny i wyrównać rachunki, europejscy goście będą musieli zadecydować sami.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Zegnaj_kochanku-p-30914-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/grafika/cache/w200/Zegnaj.kochanku.jpg

izabela81 | 2014-07-20
Na półkach: Przeczytane, 2014 rok
Przeczytana: 20 lipca 2014

Jest to opowieść o ucieczce przed życiem, przeszłością i o próbie zrozumienia siebie, jak i samej istocie podróżowania. Autorka przedstawiła motyw podróży w sposób interesujący i nowatorski. Jest to opowieść pełna niedomówień, myśli, z całą gamą uczuć. Śmierć zaś towarzyszy nam przez całą książkę. Naprzemiennie pojawiają się miłość, krzywda, radość, rozpacz... czujemy jakbyśmy to my to wszystko przeżywali. Polecam!

Żegnam się z nią przedwcześnie.Ale te 130str. to jak dla mnie i tak za wiele na tą treść.
Postacie jakieś przezroczyste,dokoła nijakość.Myślałam,że gdy znajdziemy się w Wietnamie coś się zmieni,że pisarka w końcu olśni mnie... Prędzej mogę się tego spodziewać po latarni,gdy zaświeci nieopodal naszych okien :/
Zastanawiam sie dla kogo ta książka.Dla nastolatek? Taak tych mało wymagających chyba :/

liaguszka | 2015-07-13
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 13 lipca 2015

Rzadko, naprawdę bardzo rzadko zdarza mi się nie skończyć czytania książki. Tym razem poddałam się. Nie moje klimaty.

Izabela Pycio | 2015-09-22
Przeczytana: 22 września 2015

Książka dziwna, mdła, monotonna, w wielu momentach niezrozumiała. Zawiodłam się na fabule, zmęczyłam metaforyką, nie poznałam bliżej bohaterów, a Wietnam przedstawiono mi głównie od tej przygnębiającej strony.

Editb | 2014-03-17
Na półkach: Przeczytane, Porzucone

Niezwykle rzadko zdarza mi sie nie doczytać książki. To jest jeden z tych nielicznych przypadków. Dawałam jej szansę, ale myślę, że 108 stron daje nam pojęcie, czy lektura jest warta naszego czasu. Ta zdecydowanie nie jest. Irytujący sposób narracji, który sprawia, że czytelnik czuje się jak osoba wykluczona z rozmowy, kiedy rozmawiający rzucają aluzjami i informacjami znanymi tylko sobie. Przez co osoba trzecia czuje sie jak intruz. Takie miałam odczucia czytając tę książkę. Główna bohaterka bardzo irytująca. Sama nie wie, czego chce. Zachowanie typowe dla gimnazjalistki, ale nie dla dojrzałej kobiety. No i te historie jakby z innej rzeczywistości. Bardzo mnie zmeczyło tych 108 stron.

dedwa | 2015-07-21
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 18 lutego 2015

Dlaczego zwróciłam uwagę na tę książkę? - zainteresowała mnie okładka, dla mnie to jest też ważne.I na tym zakończyła się moja ciekawość wobec niej!
Dobrnęłam do końca owej książki - ufff - takie mam zasady, ale bardzo się zmęczyłam.
Męczydło w całej rozciągłości!
Nie polecam, strata czasu.

variusana | 2015-04-03

Dotrwalam do końca tylko przez zasadę, która każe mi kończyć zaczete książki. Dziwna. Monotonna.

Jula | 2013-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2013

Powieść pochłonęłam w kilka godzin. Jest fascynująca, pełna zagadek i niedomówień, gwałtownych uczuć i zaskakujących sytuacji.
Czasy współczesne, wyjazd na prawie miesięczną wycieczkę do Wietnamu, dla głównych bohaterów jest raczej ucieczką niż egzotyczną podróżą. A powód ucieczki każdego jest inny: nieszczęśliwa Matylda chce się wyzwolić od toksycznej miłości, młodziutka Bianka szuka oddalenia od matki - znanej aktorki i jej uciążliwej dla niej popularności, Kamil w ten sposób chce pozbyć się przykrych wspomnień, a Madej - wydaje się - jest po prostu przyjacielem, zawsze opanowany, spokojny i pomocny.
Książka napisana jest dobrym stylem, bardzo sprawnie i ciekawie, trzyma w napięciu do samego zakończenia, bardzo zaskakującego i niejednoznacznego. Jednak w powieści Wietnam, jako główne miejsce zdarzeń, został przedstawiony z jednej strony jako egzotyczny kraj dzielnych i pięknych ludzi, świątyń, bóstw, pól ryżowych, z drugiej jako miejsce okrutnych praktyk, złego traktowania...

Salma | 2014-05-13
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane

Koszmar. Urzekająca okładka okazała się najlepsza w tej książce. Zdołałam dobrnąć do 160 strony, kiedy zadałam sobie pytanie "po co ja to w ogóle dalej czytam?". Zero fabuły, jałowi bohaterowie, żadnego wciągającego wątku. Szczerze wątpię, że po 160 stronie zaczęło się coś dziać w tej opowieści. Z daleka od takich książek!

Soledad | 2015-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2015

Sposób narracji oraz wybujała metaforyka potrafiły mnie zmęczyć. To taka książka, która nie pozostawiła we mnie śladu; ot, powieść "do śniadania". Jeśli chodzi o książki o miłości - polecam "Zapach miasta po burzy".