Najwyższa pora na miłość

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
978-83-7506-168-0
kobiety, rozterki, miłość
Ag2S

Trzy kobiety i trzy miłosne historie. Ania Kujawiak, nieutulona w żalu wdowa i samotna matka, pragnie zostawić za sobą smutną przeszłość i znaleźć faceta. Pomoże jej w tym szwagierka, entuzjastka feng shui, tarota, wahadlarstwa i wszystkiego co dziwne i tajemne. Czy to odrobina magii, czy raczej zbieg okoliczności sprawiają, że na drodze Ani stają dwaj mężczyźni: Krzysiu Strączek, jej szkolna...

Trzy kobiety i trzy miłosne historie.
Ania Kujawiak, nieutulona w żalu wdowa i samotna matka, pragnie zostawić za sobą smutną przeszłość i znaleźć faceta. Pomoże jej w tym szwagierka, entuzjastka feng shui, tarota, wahadlarstwa i wszystkiego co dziwne i tajemne. Czy to odrobina magii, czy raczej zbieg okoliczności sprawiają, że na drodze Ani stają dwaj mężczyźni: Krzysiu Strączek, jej szkolna miłość, a dziś wzięty aktor serialowy, i Mateusz Kośmider - amant zabójczo przystojny, ale o tajemniczej przeszłości i bliżej nieokreślonej orientacji...

W tym samym czasie perypetie miłosne przeżywają także córka Ani - dziesięcioletnia Marysia zakochana po uszy w koledze z klasy oraz matka naszej bohaterki. Stateczna dama przed sześćdziesiątką jest pełna rozterek, czy wypada jej w tym wieku kochać i, o zgrozo!, być kochaną.

Co jest większym bagażem - wiek, ponura przeszłość, czy może nieujarzmione hormony? I kiedy jest najwyższa pora na miłość?

Joanna | 2014-02-21
Przeczytana: 20 grudnia 2012

Powieść o wartościach, które w życiu są najważniejsze, o potrzebie dzielenia codzienności z kimś bliskim. Bohaterkami są samotnie borykające się ze swymi problemami kobiety trzech pokoleń : babcia, matka i córka mieszkające w jednym domu .
Ania Kujawiak – z zawodu dziennikarka boleśnie została doświadczona przez los. Jej niecało roczne małżeństwo przerwała tragiczna śmierć męża pewnego wigilijnego dnia, pozostawiając ją samą z nowonarodzoną córeczką.
Maria –jest wdową , środowe popołudnia spędza na cmentarzu odwiedzając grób swego męża , zwierzając się tam ze swoich problemów –rodzaj catharsis , nie obarczając w ten sposób nikogo.
Nastolatka Marysia również odczuwa samotność .Nigdy nie poznała swego przedwcześnie zmarłego ojca, brakuje jej towarzystwa koleżanek, jest w wieku fascynacji pierwszych miłości szkolnych, zależy jej na uczuciach kolegi z klasy Grzesia.
Splot sytuacji w codzienności doprowadza do zmian w życiu osobistym kobiet.
Ania realizując interwencyjny reportaż...

baranka | 2011-05-13
Przeczytana: 08 maja 2011

Książka lekka i przyjemna do czytania. Bohaterki są w różnym wieku i wszystkie poszukują tej prawdziwej i spełnionej miłości. Ukazuje nam, że na miłość nigdy nie jest za późno. I chociaż nie jest to ambitna powieść, to warto było przeczytać. Bohaterki znajdują swoją miłość. Miłość może przyjść nagle, niespodziewanie, a może już czeka tuż za rogiem?
Polecam, bo to optymistyczna książka, z dobrym zakończeniem, a w miłości o to chodzi by szczęśliwym być

Magdalena Kędzior | 2015-03-22
Przeczytana: 21 marca 2015

Jednym słowem miłość może dopaść nas w każdym wieku, nie ważne czy mamy 10 czy 60 lat :D
Lekka, przyjemna.Polecam :D

asia_32 | 2014-03-25
Przeczytana: 24 marca 2014

Ciekawa i zabawna opowieść o tym że na miłość nigdy nie jest za późno.Fajni bohaterowie,dużo humoru,w sam raz do przeczytania w marcowy wieczór!

KasiaG | 2011-10-01
Przeczytana: październik 2011

Książka lekka i do poduszki. Jak sam tytuł mówi - o miłości. Trzy rodzaje miłości. Trzy pokolenia kobiet. Oczywiście ze szczęśliwym zakończeniem. Dla mnie nie jest to książka, którą określiłabym jako arcydzieło, ale taka dość przyjemna lektura. Hm...może z gatunku tych, po które ja sięgam, gdy nie mam nic innego pod ręką.

Kinga | 2011-02-19
Przeczytana: 08 lutego 2009

Ksiązka ukazuje losy trzech kobiet w różnym wieku ,które co dnia borykają się z błahymi jak i powaznymi problemami .Jednak cały czas marzą o prawdziwej miłości i znajdują ją

toska1982 | 2013-02-06

Całkiem sympatyczna książka, lekka idealna na odprężenie :)

Aga | 2011-05-05
Przeczytana: 30 kwietnia 2011

Książka zgodnie z obietnicą opowiada o spełnionej miłości, mało skomplikowana, lekka, w sam raz na leniwy poranek ;)

rudaxa | 2016-07-31
MiK | 2016-04-06