Kobiety i mężczyźni

Tłumaczenie: Tomasz Pindel
Seria: Książki Jutra
Wydawnictwo: Tako
Las mujeres y los hombres
smotex

Od 1978 roku, kiedy opublikowano ten tekst po raz pierwszy, zaszło sporo zmian i – na szczęście – niemal zawsze są to zmiany na lepsze. Mimo to jednak kobiety na całym świecie wciąż nie dysponują wieloma przywilejami zarezerwowanymi wyłącznie dla mężczyzn, a nawet cierpią z powodu różnych form dyskryminacji. Nikt nie powinien wątpić, że kobiety i mężczyźni są równi i mają takie same prawa. Tylko dzięki edukacji można sprawić, że świat będzie sprawiedliwszy i stanie się dla wszystkich lepszym miejscem do życia.

Książkę zamyka „test o kobietach i mężczyznach” oraz zaproszenie młodych czytelników i czytelniczki do nadsyłania odpowiedzi, na podstawie których powstanie nowa książka. W ten sposób wszyscy będą mogli się dowiedzieć, co o tych sprawach myślą dzieci.

„Kobiety i mężczyźni” – ostatnia część czterotomowej serii dla dzieci „Książki Jutra”. Wydana po raz pierwszy w Hiszpanii pod koniec lat siedemdziesiątych, dziś w nowej szacie graficznej, z ilustracjami Luci Gutiérrez, prezentuje wciąż świeże i aktualne spojrzenia na ważne zagadnienia społeczne.

źródło opisu: http://tako.biz.pl/k,137,kobiety-i-mezczyzni.html

źródło okładki: http://tako.biz.pl/k,137,kobiety-i-mezczyzni.html

Solveig | 2016-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2016

Seria czterech książeczek hiszpańskiego pisarza Equipo Plantela, mimo, że została wydana w latach siedemdziesiątych, porusza kwestie, które wciąż są niestety aktualne. Niestety, ponieważ, jak mówi mądre przysłowie, historia kołem się toczy. Wciąż rodzą się nowi ludzie - jedni mądrzy, inni głupi; jedni otwarci, drudzy zaściankowi; jedni dobrzy, drudzy źli, itd. Oprócz "Kobiet i mężczyzn" w ofercie wydawnictwa Tako znajdziecie jeszcze "Klasy społeczne", "Oto jest dyktatura" oraz "Co to właściwie jest demokracja". Wszystkie pozycje mają jednego autora, ale różnych ilustratorów, co jest ciekawym zabiegiem i nadaje swego rodzaju dynamiki prezentowanym opowieściom.
Prezentowane książki przeznaczone są dla najmłodszych czytelników (5-9 lat). Dzięki licznym rysunkom i niezbyt rozbudowanej treści, pisanej dużą czcionką, sprawią przyjemność maluchom, a jednocześnie pomogą im zrozumieć różne zjawiska społeczne. Mogą stać się też świetnym punktem wyjścia do rodzinnych rozmów o różnicach...

smotex | 2016-10-03
Przeczytana: 02 października 2016

Dawno nie widziałam tak trafnych ilustracji. Nie tylko opisują załączony tekst, ale też komentują go, jak dla mnie - mogą spokojnie funkcjonować jako niezależne rysunki. Inteligentne i zabawne.
Zaskakujące, że prawie 40 lat po pierwszym wydaniu niektóre strony czyta się, jakby zostały napisane wczoraj. Dużo się zmieniło, ale dużo jeszcze zmienić trzeba.

GZal | 2017-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2017

Nieco nieaktualna, ale do dyskusji z dziećmi dobra.

[...]

Aleksandra | 2017-09-25