Co to właściwie jest demokracja

Tłumaczenie: Tomasz Pindel
Seria: Książki Jutra
Wydawnictwo: Tako
Cómo puede ser la democracia
Tomasz Pindel, Marta Pina
Róża_Bzowa

Książka w prosty i zrozumiały sposób przedstawia dzieciom najważniejsze idee demokracji, która oznacza uczestnictwo i wymaga zaangażowana wszystkich obywateli. Autorzy porównują demokrację do placu zabaw, na którym bawią się i wygrywają wszyscy, ponieważ w grze demokratycznej stawką jest wolność. Przypominają jednocześnie, że demokracja nie jest dana raz na zawsze i trzeba o nią dbać. Ważne jest, żeby, korzystając ze swobód, wypełniać również obywatelskie powinności: być odpowiedzialnym i zaangażowanym, podejmować trafne i mądre decyzje. A wszystko po to, by świat, w którym żyjemy, stawał się coraz lepszy.

Książkę zamyka „test z demokracji” oraz zaproszenie młodych czytelników i czytelniczki do nadsyłania odpowiedzi, na podstawie których powstanie nowa książka. W ten sposób wszyscy będą mogli się dowiedzieć, co o tych sprawach myślą dzieci.

„Co to właściwie jest demokracja” – pierwsza część czterotomowej serii dla dzieci „Książki Jutra”. Wydana po raz pierwszy w Hiszpanii pod koniec lat siedemdziesiątych, dziś w nowej szacie graficznej, z nowymi ilustracjami, prezentuje wciąż świeże i aktualne spojrzenia na ważne zagadnienia społeczne.

Ilustracje Marta Pina.

źródło opisu: http://tako.biz.pl/k,127,co-to-wlasciwie-jest-demokracja.html

źródło okładki: http://tako.biz.pl/k,127,co-to-wlasciwie-jest-demokracja.html

Zania | 2017-09-09

Bardzo mi się spodobała ta seria, króciutkie książeczki na ciekawe tematy, dużo wyjaśniające a do tego skłaniające do refleksji pytaniami na końcu książki. Dużo wyjaśnia.

GZal | 2017-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2017

[...]
Zasadniczo to są fajne książki, żeby z dzieciakami (a nawet częścią młodzieży) podyskutować o otaczającym świecie. Czym jest ustrój, władza, polityka, wolność, równość. Od czasu do czasu nie zgodzić się z autorami, albo wręcz przeciwnie – wychwalać ich przenikliwość.

[...]