Najnowsze artykuły
Artykuły
Nietypowe książki o Świętym MikołajuMarcin Waincetel12Artykuły
„Wiedźmin 4” przekroczy granice gatunku? Nad grą pracuje już większość studiaKonrad Wrzesiński8Artykuły
Czytamy w weekendLubimyCzytać419Artykuły
Książki adwentowe dla dzieci i dorosłych – te tytuły zapewnią ci 24 dni przedświątecznego czytaniaAnna Sierant5
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Luci Gutiérrez

2
6,5/10
Pisze książki: poradniki, opowieści dla młodszych dzieci
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,5/10średnia ocena książek autora
25 przeczytało książki autora
47 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraNajnowsze opinie o książkach autora
Kobiety i mężczyźni Equipo Plantel 
7,6

Jeśli ktoś nie ma problemu z natrętnymi myślami, że wszędzie wokół jest dyskryminacja, to po tej książce będzie miał. Jest to o tyle niepokojące, że to pozycja dla dzieci. Książka, chcąc walczyć z jednymi stereotypami, doskonale pielęgnuje inne (co muszą robić chłopcy i co robią rozzuchwaleni mężczyźni). A test na ostatnich stronach uwłacza inteligencji najmłodszego nawet czytelnika.
Kobiety i mężczyźni Equipo Plantel 
7,6

Seria czterech książeczek hiszpańskiego pisarza Equipo Plantela, mimo, że została wydana w latach siedemdziesiątych, porusza kwestie, które wciąż są niestety aktualne. Niestety, ponieważ, jak mówi mądre przysłowie, historia kołem się toczy. Wciąż rodzą się nowi ludzie - jedni mądrzy, inni głupi; jedni otwarci, drudzy zaściankowi; jedni dobrzy, drudzy źli, itd. Oprócz "Kobiet i mężczyzn" w ofercie wydawnictwa Tako znajdziecie jeszcze "Klasy społeczne", "Oto jest dyktatura" oraz "Co to właściwie jest demokracja". Wszystkie pozycje mają jednego autora, ale różnych ilustratorów, co jest ciekawym zabiegiem i nadaje swego rodzaju dynamiki prezentowanym opowieściom.
Prezentowane książki przeznaczone są dla najmłodszych czytelników (5-9 lat). Dzięki licznym rysunkom i niezbyt rozbudowanej treści, pisanej dużą czcionką, sprawią przyjemność maluchom, a jednocześnie pomogą im zrozumieć różne zjawiska społeczne. Mogą stać się też świetnym punktem wyjścia do rodzinnych rozmów o różnicach płciowych czy odmiennym sposobie życia. Na przestrzeni 40 lat świat z pewnością się zmienił, ale nie wszystkie zmiany okazały się tymi lepszymi. Nadal jeszcze są miejsca, gdzie kobiety i mężczyźni nie mają równych praw, a różnice klasowe pogłębiają dystans między obywatelami. Wiele krajów wprowadziło u siebie ustrój demokratyczny, ale istnieją państwa, gdzie do głosu dochodzą dyktatorzy. A i sama demokracja ma swoje plusy i minusy. Te wszystkie tematy opisane zostały w niezwykle przystępny sposób - zrozumiały dla dzieci, a jednocześnie interesujący dla dorosłych.
"Oryginalna seria nosiła nazwę 'Książki Jutra' (...) i taka też została zachowana obecnie. Jeśli dziś czytamy ją bez specjalnego zdziwienia, to dowód na to, że to 'jutro' nie stało się jeszcze 'dniem dzisiejszym'. Mamy jednak nadzieję, że nastąpi to już wkrótce". Tak książki podsumował hiszpański wydawca i jest to niezwykle trafna diagnoza. Polecając wam te tytuły dołączę się do wspomnianej nadziei, życząc nam wszystkim jak najmniej podziałów, na każdym polu. Budujmy mosty zamiast murów :)