Lovecraft
lovecraft, komiks
komiksy

Album jest niezwykłą historią życia jednego z klasyków literatury grozy, Howarda Phillipsa Lovecrafta. Ten dziwak spędził większość swego życia w prowincjonalnym miasteczku, gdzie w samotności stworzył prawdziwą mitologię naszego świata. W schizofreniczny sposób wyjaśniała ona, iż ludzkość jest tylko mało znaczącą rasą, na którą czyhają przerażające kosmiczne zagrożenia. Autorzy komiksu postanowili wyjaśnić, skąd Lovecraft brał pomysły na swe dzieła otóż z autopsji, gdyż od dzieciństwa spotykał się z potworami z innych światów... Album ten w mistrzowski sposób ukazuje grozę typu lovecraftowskiego w formie komiksu. Wstęp napisał John Carpenter, sławny reżyser horrorów.

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl

PolishPopkulturę | 2017-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2017

Intrygująca, genialnie zilustrowana, ale niestety pozbawiona jakiegokolwiek ładunku emocjonalnego pozycja. Czytając to, chciałbym coś poczuć - może nawet nie grozę, ale choćby współczucie. Tymczasem narracja tutaj jest tak surowa, że poczuć cokolwiek zwyczajnie nie sposób. Estetom polecam, bo ładne to. Fanom Lovecrafta też polecam - jako ciekawostkę. Cała reszta może, ale nie musi. Jest wiele lepszych komiksowych horrorów na naszym rynku, choćby Pożeracz Marzeń, czy Hrabstwo Harrow.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

damciban | 2017-08-09
ancymon | 2017-05-30