Opowieści Szeherezady

Wydawnictwo: Egmont Polska
komiks
komiksy
figgin

Mistrzowska adaptacja wybranych fragmentów ze skarbca Baśni z tysiąca i jednej nocy, stworzona przez klasyka komiksu europejskiego - Sergio Toppiego. Wybitny włoski artysta wybrał najpiękniejsze klasyczne arabskie opowieści, nadał im formę scenariusza komiksowego i w niezwykły sposób zilustrował, czyniąc z każdej planszy tego albumu dzieło sztuki. Szeherezada, by uniknąć śmierci, każdej nocy...

Szeherezada, by uniknąć śmierci, każdej nocy opowiada arabskiemu władcy jedną historię. Jej opowieści wzbudzają tak wielką ciekawość kalifa, że odwleka egzekucję, by móc słuchać ich nadal... Mity-przypowieści pustynne przesycone są mroczną, nasyconą duchem przerażającej codzienności średniowiecznego Wschodu atmosferą. Ilustracje Toppiego doskonale współgrają z fabułą komiksu.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,664.html

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,664.html

burberry | 2014-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Właśnie przeczytałem Opowieści Szeherezady. Wielka rzecz. Pod względem graficznym album absolutnie wymiata, w każdą planszę patrzyłem się jak sroka w gnat, podziwiając szczegóły i wyobraźnię Toppiego. Byłem szczególnie ciekawy tego komiksu po przeczytaniu jakiś czas temu Sandmana - Refleksji i przypowieści, poszukując czegoś w podobnym klimacie. Nie wiem, czy rzeczywiście jakieś podobieństwo może być tutaj dostrzegalne, ja jednak uwielbiam baśnie i legendy i czytało mi się Szeherezadę wspaniale. Fantastyczna rozrywka, na pewno Opowieści stały się jednym z moich ulubionych komiksów.

sfizohremja | 2014-06-16
Przeczytana: 14 czerwca 2014

Absolutnie przepiękny komiks pod względem rysunków, które to uczyniły opowiedziane historie magicznymi. Baśniowy, oderwany od rzeczywistości klimat. Polecam głównie ze względu na doznania estetyczne.

izkis | 2015-02-01
Przeczytana: 29 października 2010

Prawdziwa uczta dla oka. Zwłaszcza dla osób rysujących.

figgin | 2011-01-16

Arcydzieło. Kunsztownie narysowany album, niesamowity klimat. Pozycja absolutnie obowiązkowa.

kachori | 2016-02-27
emanon | 2015-10-07