Lovecraft

Enrique BrecciaKeith Giffen Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Obrazy Grozy komiksy
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
Egmont Polska
lovecraft komiks
komiksy
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
Obrazy Grozy
lovecraft komiks

Intrygująca, genialnie zilustrowana, ale niestety pozbawiona jakiegokolwiek ładunku emocjonalnego pozycja. Czytając to, chciałbym coś poczuć - może nawet nie grozę, ale choćby współczucie. Tymczasem narracja tutaj jest tak surowa, że poczuć cokolwiek zwyczajnie nie sposób. Estetom polecam, bo ładne to. Fanom Lovecrafta też polecam - jako ciekawostkę. Cała reszta może, ale...

Po przeczytaniu tej książki czuję się jak po wizycie w psychiatryku. Jest trochę jakby przekombinowana.
Dla zainteresowanych zgłębianiem doznań chorych psychicznie.

Szkoda, że nie powiedzieli w jaki sposób zginął; jest tylko data.

Niestety ciężko jest mi wyrazić opinię o tym komiksie. Kreska mi się nie podoba, jednak mam wrażenie, że nawiązuje ona trochę do choroby Lovecrafta - jest bardzo niewyraźna. Co do treści samego komiksu - niby chronologiczny, ale o tym dowiadujemy się dopiero pod koniec komiksu, niby opowiada o życiu pisarza, ale jednak dużo rzeczy jest wyciętych. Nie zachwyciła mnie ta pozycja.

• Komiksy
  • Komiks