Lovecraft

Okładka książki Lovecraft
Enrique BrecciaKeith Giffen Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Obrazy Grozy komiksy
komiksy
Obrazy Grozy
Lovecraft
Egmont Polska
2006-06-01
2006-06-01
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
lovecraft komiks

Okładka książki Cthulhu Tales: The Rising James Kuhoric, Michael Alan Nelson, Hans Rodionoff
Ocena 5,3
Cthulhu Tales:... James Kuhoric, Mich...

Okładka książki Niczego nie dotykać Frederic Bezian, Noel Simsolo
Ocena 6,8
Niczego nie do... Frederic Bezian, No...
Okładka książki Tymczasem Grzegorz Janusz, Przemysław Truściński
Ocena 5,7
Tymczasem Grzegorz Janusz, Pr...

Intrygująca, genialnie zilustrowana, ale niestety pozbawiona jakiegokolwiek ładunku emocjonalnego pozycja. Czytając to, chciałbym coś poczuć - może nawet nie grozę, ale choćby współczucie. Tymczasem narracja tutaj jest tak surowa, że poczuć cokolwiek zwyczajnie nie sposób. Estetom polecam, bo ładne to. Fanom Lovecrafta też polecam - jako ciekawostkę. Cała reszta może, ale nie musi. Jest wiele lepszych komiksowych horrorów na naszym rynku, choćby Pożeracz Marzeń, czy Hrabstwo Harrow.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Niestety ciężko jest mi wyrazić opinię o tym komiksie. Kreska mi się nie podoba, jednak mam wrażenie, że nawiązuje ona trochę do choroby Lovecrafta - jest bardzo niewyraźna. Co do treści samego komiksu - niby chronologiczny, ale o tym dowiadujemy się dopiero pod koniec komiksu, niby opowiada o życiu pisarza, ale jednak dużo rzeczy jest wyciętych. Nie zachwyciła mnie ta pozycja.

Po przeczytaniu tej książki czuję się jak po wizycie w psychiatryku. Jest trochę jakby przekombinowana.
Dla zainteresowanych zgłębianiem doznań chorych psychicznie.

Szkoda, że nie powiedzieli w jaki sposób zginął; jest tylko data.

Dla zainteresowanych zgłębianiem doznań chorych psychicznie.

Szkoda, że nie powiedzieli w jaki sposób zginął; jest tylko data.

Dodaj cytat z książki Lovecraft