Horyzont umysłu

Okładka książki Horyzont umysłu Thomas Arnold
Okładka książki Horyzont umysłu
Thomas Arnold Wydawnictwo: Wydawnictwo Vectra Cykl: Detektyw David Ross (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Detektyw David Ross (tom 3)
Wydawnictwo Vectra
2016-10-24
2016-10-24

Szczerze mówiąc spodziewałam się czegoś mocniejszego. Męczyłam troszkę tę książkę. Bez tragedii ale i bez polotu.
Czytałam mnóstwo lepszych pozycji.

Czytałam mnóstwo lepszych pozycji.

polecam do przesłuchania lub przeczytania, wartka akcja, zwroty, sytuacje zaskakujące, dobry kryminał, godny polecenia💥
Justyna

Justyna

Najlepsza część. Thriller psychologiczny o osobach lubiących przesuwać horyzont umysłu pacjentów, a raczej nieświadomych ochotników. Nie pamiętam, kiedy ostatnio czytałam powieść, która aż tak zamieszała mi w głowie. Majstersztyk.

Odsłuchane... całkiem przyjemne:-).

Może jedna uwaga - przeszkadzały mi dziwne pauzy które lektor robił w czasie czytania.

Odsłuchane... całkiem przyjemne:-).

74-77/100/23 Seria: Detektyw David Ross, „33 dni prawdy”, „Tetragon”, „Horyzont umysłu”, „Efektor”, Thomas Arnold- kryminał sensacja. Przeczytałam całość licząc, że kolejna część będzie lepsza, jednak nie tym razem. Dużo- przekombinowanych wątków, momentami ni składu, ni ładu. Pomysł ciekawy, ale jak dla mnie za dużo mało prawdopodobnych sytuacji z tych: „zabili go i uciekł”. Może Tobie przypadnie, ja na razie „odpoczywam” od autora.

Ogólnie polecam, dobry kryminał z nutą thrillera. Dobrze słuchało się mrocznej historii nieco zagmatwanej, czasem niejednoznacznej i trudnej do zinterpretowania. W pewnym momencie zastanawiasz się co jest prawdą, a co omamem.

Trochę można było się zaplątać w tych wszystkich nazwiskach i wątkach, co nie zmienia faktu, że pozycja ciekawa i wciągająca.

Mocno naiwna fabuła i wiele idiotycznych zachowań głównych postaci. Jednak moim zdaniem, to lepsza część niż poprzednia. Poprzednia była absurdalnie niedorzeczna.

Daleko tym książką do Hammeta i logicznych konstruktów innych autorów. Ale i tak można posłuchać, mimo że masa w niej bzdur i braku konsekwencji fabuły.

Końcowe rozdziały absurdalnie głupie.

Policjanci w tym cyklu stałe podejmują iracionalne zachowania i nadają się tylko do dymisji dyscyplinarnej. A FBI nie robi nic a nawet szkodzi ale lipa.

Tak samo niedorzeczny jest cykl Lipowa Puzyńskiej. Niektórym pewnie się spodoba.

Końcowe rozdziały absurdalnie głupie.

Policjanci w tym...

"Horyzont umysłu" Thomas Arnold.

Trzeci tom serii Thomasa Arnolda z detektywami Davidem Rossem oraz Jamesem Adamsem z wydziału zabójstw w Cleveland.

Tym razem na tapecie pisarza pojawił się problem nadużyć w przemyśle farmaceutycznym, skądinąd interes znany ze swojej chciwości, więc chętnie przez twórców wykorzystywany w fabule.

W nieznanym więzieniu azjatyckim dla jeńców wojennych podawane są więźniom dziwne zastrzyki, które wywołują nietypowe reakcje.

Znany prawnik i jego żona mają wypadek samochodowy, po którym trafiają do szpitala. Alice Culberth jest przekonana, że kogoś potrąciła, ale świadkowie sądzą, że to było zwierzę. Zresztą tu nic nie jest pewne, nawet świadkowie nie są niczego pewni.

Od tego momentu rozkręca się świetnie rozbudowana akcja wnikająca dość głęboko w świat farmacji i psychiatrii. Oczywiście niebagatelną rolę odgrywają tu obydwaj detektywi, ale James Adams działa już z funkcji szefa wydziału zabójstw, które objął po śmierci Artura Goldwyna. Do akcji dołącza poznany w pierwszym tomie asystent Jamesa Adamsa.

Trochę rozczarowało i zasmuciło mnie zakończenie dotyczące głównych bohaterów, ale sama puenta powieści jak zwykle jest nieprzewidywalna i wciskająca w fotel.
A głos Adama Turczyka nadal jest świetnie zharmonizowany z treścią powieści.

"Horyzont umysłu" Thomas Arnold.

W nieznanym więzieniu azjatyckim dla...

Po świetnym drugim tomie szybko sięgnęłam po trzecim, ale coś tu mocno poszło nie tak - ma lepsze i gorsze momenty, ale ogólnie jest strasznie zagmatwana i wymęczyłam ją. Na końcówce już totalnie się poddałam i zwątpiłam w swoje życie. Jestem ciekawa ostatniego tomu, ale trochę brakuje mi tu porządnej redakcji i ogarnięcia tej książki.

• Audiobooki