Horyzont umysłu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Vectra

Znany prawnik i jego żona trafiają do szpitala po poważnym wypadku samochodowym. Następnego dnia kobieta zaczyna się dziwnie zachowywać – jest przekonana, że kogoś potrąciła. Z kolei świadkowie zdarzenia są pewni, że Culberthowie uderzyli w zwierzę. Potwierdzają to oględziny samochodu, podczas których technicy nie znajdują śladów krwi należących do człowieka. Szybko wychodzi na jaw, że Alice...

Szybko wychodzi na jaw, że Alice Culberth leczyła się psychiatrycznie w prywatnej klinice z powodu tragicznego wydarzenia sprzed trzech lat. Detektyw David Ross z wydziału zabójstw w Cleveland próbuje skontaktować się z jej terapeutą, jednak ten nie odbiera telefonów.
Sprawa szybko nabiera rozpędu, gdy dwa dni później, w tym samym rejonie, w którym doszło do wypadku, przypadkowy chłopak natrafia na zwłoki młodej kobiety. Policja odkrywa związek pomiędzy Alice Culberth a ofiarą. Związek, który rzuca na śledztwo zupełnie nowe światło.

źródło opisu: http://www.arw-vectra.pl/

źródło okładki: http://www.arw-vectra.pl/

Wioleta Sadowska | 2016-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2016

"Bo po co przesuwać horyzont, jeżeli może pozostać tam, gdzie jest?".

Przyciągające uwagę opakowanie produktu, jakim niewątpliwie stała się w naszych czasach również książka to już pół sukcesu. To bowiem właśnie okładka może przesądzić o tym, czy czytelnik sięgnie po dany tytuł na półkę, czy też nie. W przypadku najnowszej książki Thomasa Arnolda to pół sukcesu jest już z góry zagwarantowane, drugie pół przychodzi natomiast z każdą kolejną stroną, aż do spektakularnego finału.

Thomas Arnold to pseudonim literacki Arnolda R. Płaczka, rocznik 1985, urodzonego w Rybniku. Autor skończył farmację na Śląskim Uniwersytecie Medycznym i pracuje w swoim zawodzie. W 2013 r. zadebiutował thrillerem medycznym pt. "Anestezja", a następnie wydał dobrze przyjęte powieści pt. "33 dni prawdy" oraz "Tetragon". Pisarz obecnie mieszka w Rydułtowach – małej miejscowości na Śląsku, a kiedy nie pisze, sam chętnie czyta książki sensacyjne, przygodowe, kryminały oraz oczywiście thrillery.

Małżeństwo...

Ciacho | 2016-11-08
Przeczytana: 07 listopada 2016

"Ross i Adams znowu w akcji"

Pewnej nocy dochodzi do poważnego wypadku samochodowego znanego prawnika i jego żony. Culberthowie trafiają do szpitala. Mężczyzna wychodzi z tego bez większych szkód, natomiast kobieta na drugi dzień zaczyna się bardzo dziwnie zachowywać, jest agresywna i przekonana, że potrąciła człowieka. Ale świadkowie tego wypadku twierdzą, że Culberthowie uderzyli w zwierzę, a nie w człowieka.

Sprawa trafia do wydziału kryminalnego do detektywa Davida Rossa. Z pozoru wydaje się, że rzeczywiście nie doszło do tragicznego wypadku i obyło się bez ofiar. Ale dwa dni później nad rzeką zostaje odnalezione ciało, a do Rossa dociera informacja, że Alice Culberth leczyła się w prywatnej klinice psychiatrycznej. Okazuje się, że ma ciężki uraz psychiczny po wypadku, do którego doszło 3 lata temu. Detektyw Ross kontaktuje się z jej terapeutą i sprawa nabiera nieoczekiwanego zwrotu, bo okazuje się, że wypadek sprzed 3 lat ma jednak pewien związek ze znalezioną ofiarą w...

Gośka | 2017-05-20
Przeczytana: 20 maja 2017

Cóż mogę powiedzieć? Zostałam kupiona w całości i to już od pierwszej strony. To moje pierwsze spotkanie z autorem i jestem pod ogromnym wrażeniem.

Jedziesz samochodem, jest ciemno, spieszy ci się do domu. Nagle widzisz, jak pod jadący z naprzeciwka samochód coś wpada. Auto wypada z drogi i znika w zaroślach. Co robisz? Nasi bohaterowie postanawiają sprawdzić co się stało. Najpierw idzie on, mąż. Znika wśród drzew a żona zostaje z synkiem. On idzie śladem opon, dociera do rozpadliny, widzi wrak i powoli rusza na dół. Słyszy coś niepokojącego, spada. Ona czeka z niepokojem, wydaje jej się, że widzi coś w przydrożnym rowie. Wyjść z auta, zostawić synka na chwilę? Strach narasta, lecz ona postanawia zaryzykować. To nic, pewnie zwierzę, nic tam nie ma. Wsiada do pojazdu i nagle ktoś wali w okno.

A teraz inny obrazek. Budzisz się w samochodzie, gdzieś w środku lasu, z dala od drogi. Nie wiesz, gdzie jesteś, nie wiesz, jak się tu znalazłaś. Otumaniona i przestraszona wychodzisz, by...

Magda | 2017-03-23

Szukając czytelniczych inspracji natknęłam się na nazwisko Thomasa Arnolda. Książka ma świetne recenzje. Pomyślałam sobie- wow, kolejny nieźle zapowiadający się zagraniczny autor! Nic bardziej mylnego. Thomas Arnold to polski pisarz, dokładnie Arnold Płaczek. Z zawodu farmaceuta, z pasji twórca wysublimowanych thrillerów medycznych. Thomas Arnold wie o czm pisze i wie jak pisać żeby czytelnika zaciekawić.

Sama fabuła skupia się wokół pewego wypadku w lesie. Frank i Alice Culberthowie, szanowani członkowie lokalnej społczności, trafiają w wyniku pewnego wypadku do szpitala. Z materiałów znalezionych na miejscu zdarzenia wynika, że do zderzenia doszła w wyniku zderzeia ze zwierzęciem. Akcja nabiera tempa w momencie, gdy kobieta doznaje napadu psychozy. Góra zleca śledztwo. Sprawą zajmuje się detektyw Adams i Ross, dodatkowo do śledztwa dołacza funkcjonariusz Bennet.

Fabuła została mistrzowsko skonstruowana. Arnold jest świetie obeznany w temacie ludzkiej psychiki. Jako...

Miłka Kołakowska | 2018-04-24
Przeczytana: 20 kwietnia 2018

Miłka Kołakowska | www.mozaikaliteracka.pl
___

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że nauka wciąż prze do przodu. Kolejni naukowcy z satysfakcją prezentują swoje odkrycia, niejednokrotnie podkreślając przy tym, że jest to jedynie kropla w ciągle nierozpoznanym morzu. Tak jest chociażby z ludzkim umysłem, który częściowo już zdefiniowany, w większości nadal zdaje się tworzyć zagadkowy materiał badawczy. Materiał ten wykorzystuje dla przykładu Thomas Arnold w powieści Horyzont umysłu, lecz w jego interpretacji zdolności umysłowe człowieka stają się przede wszystkim ogniwem intrygującej zagadki fabularnej.

Akcję kryminalną rozpoczyna tajemniczy wypadek samochodowy, w wyniku którego znany prawnik oraz jego żona trafiają do pobliskiego szpitala. Kobieta zachowuje się nietypowo i cały czas twierdzi, że potrąciła na miejscu człowieka, ale świadkowie wydarzenia są przekonani, że Culberthowie uderzyli w przebiegające przez drogę zwierzę. Oględziny samochodu potwierdzają wersję świadków –...

aleksnadra | 2016-11-28

Thomas Arnold śmiało mógłby konkurować z Tess Gerritsen, Robinem Cookiem czy Michaelem Palmerem.

„Horyzont umysłu” to przemyślana i dopracowana powieść, która obnaża ludzkie żądze i słabości. Pozwala dojrzeć więcej niż powierzchowne korzyści i wizualizuje konsekwencje oraz cenę za próbę zabawy w Boga.

więcej na: http://aleksandrowemysli.blogspot.com/2016/11/patronat-aleksandrowych-mysli-horyzont.html#comment-3023144806

pablo | 2017-01-03
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Ta książka to dla mnie największe zaskoczenie roku! Kupiłem ją w zasadzie dla zabawy. Chciałem zobaczyć, co też lokalne wydawnictwo z mojego podwórka wyprodukowało w duecie z równie lokalnym autorem. Po kilku pierwszych stronach byłem zaskoczony, póżniej zaaferowany a kończyłem czytać w niedowierzaniem. "Horyzont umysłu" daje radę! Oj jak on bardzo daje rade! Wciąga, myli, zwodzi po czym zaskakuje i przyspiesza. Lekka literatura sensacyjna na naprawdę dobrym poziomie. Polecam!

Po łapach należy się za to wydawnictwu za korektę: "Miał spocone czoło, rozpiętą marynarkę i dwa guziki koszuli". Takich smaczków w książce jest więcej.

Cyrysia | 2016-11-07

To kawał wyrafinowanego, inteligentnego dreszczowca wyłamującego się z tendencji i przewidywalności. Nie znajdziesz tu prostych odpowiedzi, bo ich po prostu nie ma. Wszędzie za to mnożą się paradoksy i znaki zapytania, a wokół czyha coraz więcej niebezpieczeństw. Jesteś gotów na długą, pełną zakrętów, pozornej pewności i porażek przygodę? Jeśli tak, to zapraszam do lektury.

Grazia_czytaninka_ | 2016-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2016

Przede wszystkim muszę zacząć od tego, że Arnold to pisarz mieszkający w mojej rodzinnej miejscowości (Rydułtowy), a to moja pierwsza styczność z jego książką - aż wstyd przyznać. Ale mam nadzieję, że nie ostatnia.

Muszę przyznać, że okładka jest niesamowita, nadaje książce charakter i po części sprawia, że na moim ciele pojawiają się ciarki. Mogę więc śmiało powiedzieć, że oddaje ona całkowitą treść książki. Skupia uwagę na oku i sprawia, że mamy ochotę w ciemno sięgnąć po tę pozycję.

Czego możemy spodziewać się po thrillerze medycznym? Jak sama nazwa wskazuje, duża część akcji rozgrywa się wśród medycyny. Niejednokrotnie poleje się krew, detektywi oraz policjanci będą wciąż stawiani przed nowymi faktami, a my wspólnie z nimi będziemy starali się rozwikłać tę zagadkę. Czy uda nam się to zrobić przed zakończeniem powieści? Z ręką na sercu mówię Wam, że nie macie czego się obawiać, gdyż odpowiedź brzmi nie! Nie ma szans, byście rozwikłali ją szybciej, niż bohaterowie. Autor...

Puchatka | 2017-01-29
Na półkach: Przeczytane, 2017

"Horyzont umysłu" to powieść niebanalna, nieprzewidywalna i niezwykle dynamiczna - akcja, akcja, akcja! Tu nic nie dzieje się przypadkiem, co wydaje mi się nie lada sztuką przy tak rozbudowanych i pokręconych wątkach. To kawał dobrej, inteligentnej rozgrywki z dreszczykiem emocji w tle i niejasną potrzebą babrania się w zapaskudzonych zakątkach umysłu.

Wciągająca, pokręcona i intrygująca!

Więcej ochów i achów tutaj => http://www.matkapuchatka.pl/2017/01/na-granicy-zmysow-horyzont-umysu.html

Zapraszam :)