Tetragon

Okładka książki Tetragon Thomas Arnold
Okładka książki Tetragon
Thomas Arnold Wydawnictwo: Wydawnictwo Vectra Cykl: Detektyw David Ross (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Detektyw David Ross (tom 2)
Wydawnictwo Vectra
2015-10-14
2015-10-14

Cleaveland- miasto, które dostarcza kolejnych zagadkowych zbrodni. Detektyw James Adams wraz z Davidem Rosem, ponaglani przez Arthura Goldwina, próbują rozwikłać tajemnice zbrodni. Sprawa łączy z się ze strukturami władzy i bliskimi pracujących w policji. Tajemnicze zniknięcia, niesamowita determinacja McAleera i jego manipulacja dowodami. To wszystko zakręca drogę w ujęciu sprawców.

Martwy detektyw w wozie szefa, kruszy podstawy śledztwa i wprowadza zamieszanie w strukturach policji. Zniknięcie Goldwina nasuwa nowe podejrzenia ale obala też postawione wcześniej przypuszczenia. Najbardziej nieoczywiste staje się rzeczywiste. Ktokolwiek pociąga za sznurki tej kolejki śmierci i wybór tych ofiar, jest ciągle o krok przed prowadzącymi sprawę, jakby wiedział wszystko, zanim oni wykonają ruch. Przypadek czy magia? Niedorzeczne zjawiska i owad w miejscach zbrodni, z dziwnym ubarwieniem, jakby przybrany w barwy kibica, zmusza policjantów do pochylenia się nad tajemniczymi znakami i księgą miejsca zbrodni. Konsultacje ws dowodów rzucają nowe światło na śledztwo ale też pociąga za sobą kolejne ofiary. Czy zdążą rozwikłać sprawę zanim dopełni się rytuał? A może to tylko brednie opisane i zaczerpnięte ze starożytych wierzeń?

„Nie zbliżasz reki do zwierzęcia, które kiedyś cię ugryzło”

Kto zawiódł, kto zdradził? Nawet więzy rodzinne nie są na tyle silne, by pokonać miłość do przestępcy. Trzej synowie, którzy nie spełnili oczekiwań ojca i jeden wplątany w grę, mógłby stanowić środek do celu. Skorzystanie z pomocy odwiecznych wrogów każdej jednostki policji, mediów- okazuje się niezbędne. Ale czas ucieka i noc wyznacza czas spełnienia.

„I otworzyła studnię czeluści (…) a wygląd szarańczy- podobny do koni uszykowanych do boju, (…) mają nad sobą króla - anioła Czeluści(…) Abaddon”

Jakże realnie oddany świat pracy detektywów, kryminał i thriller, który zawładnie uwagę czytelnika. Nie przestaniesz czytać, dopóki nie poznasz prawdy. Zaskakujące zwroty akcji i zakończenie, które łamie wcześniej postawione przypuszczenia. Niesamowite wrażenia przy lekturze. Każdą kolejną książka autor zachwyca mnie coraz bardziej. Polecam z całego serca książki Thomasa Arnolda

Drugi tom cyklu o detektywie Davidzie Rossie trzyma poziom literacki pierwszej części. Również tempo akcji i sposób podnoszenia napięcia zostały utrzymane. Zabrakło mi kontynuacji ujawnionych tajemnic z przeszłości Davida. W moim odczuciu sama historia kryminalna również była mniej atrakcyjna niż w jedynce. Niemniej jest to interesujący thriller.

Bardzo przyjemny kryminał, w szczególności jako audiobook. Dobry lektor bardzo dobrze snuł opowieść. Dużo się działo, nie było nudy. Zaginięcia, morderstwa, jest w czym wybierać. Co prawda czytelnik szybko doda do siebie fakty, ale to nie przeszkadza w tej lekturze.

74-77/100/23 Seria: Detektyw David Ross, „33 dni prawdy”, „Tetragon”, „Horyzont umysłu”, „Efektor”, Thomas Arnold- kryminał sensacja. Przeczytałam całość licząc, że kolejna część będzie lepsza, jednak nie tym razem. Dużo- przekombinowanych wątków, momentami ni składu, ni ładu. Pomysł ciekawy, ale jak dla mnie za dużo mało prawdopodobnych sytuacji z tych: „zabili go i uciekł”. Może Tobie przypadnie, ja na razie „odpoczywam” od autora.

Niedorzeczne konkluzje i konstrukty intryg. Także punty nacisku szantaży są skrajnie niepoważne, zarówno w 1 części jak i tej drugiej. Książka ciekawa, lecz niestety skrajnie naiwne scenariusze, a wręcz nawet totalnie absurdalne

Czuje się lekkie ogłupienie taką fabułą i zachowaniem postaci. Nie ma tutaj nic błyskotliwego, tylko niedorzeczność i błędy logiczne.

Te największe gwiazdy policji, doprowadziły do śmierci wielu osób w pierwszej części jak i tej drugiej. Dodatkowo wszystkie ich postępowania są absurdalnie głupie i pociągają za sobą kolejne problemy.

Edit: poziom niedorzeczności intryg tej książki przebił pułap orbity. Im głębiej w tekst tym bardziej absurdalna i głupia fabuła. Kapitan policji kobieta finalnie kim się okazała, to już potęga debilizmu.

Te...

"Tetragon" Thomas Arnold.

Drugi tom serii Thomasa Arnolda z detektywami Davidem Rossem oraz Jamesem Adamsem z wydziału zabójstw w Cleveland.

Syn wiceszefa policji, Eric McAleer, znika niespodziewanie, a w podejrzanym lokalu odnalezione zostają ślady krwi Erica. W tym samym lokalu technicy kryminalistyki odnajdują włos córki kapitana policji, szefa wydziału zabójstw, Arthura Goldwyna. Powstaje pytanie, czy dziewczyna miała coś wspólnego ze zniknięciem Erica. I jaka rolę pełni obecny partner dziewczyny w tej historii.

W opuszczonym magazynie zostają znalezione zwłoki pracownika kolei, który zaginął kilka miesięcy wcześniej. Przyczyna jego śmierci jest związana z toksyną pochodzącą od skorpionów nie występujących na tym terenie.

Detektywi Adams i Ross trafiają na ślady prowadzące do niebezpiecznej i bezwzględnej sekty satanistycznej, której działalność jest związana ze zjawiskiem tzw. "Krwawego Księżyca". Zaczyna znikać coraz więcej ludzi i coraz więcej ludzi traci życie. Zagrożone jest również życie wielu policjantów, także tych o wysokich rangach. Zaczyna się wyścig z czasem na śmierć i życie.

Akcja powieści jest dynamiczna i szybko się rozwija. Postacie wszystkich bohaterów są wyraziste, świetnie zbudowane i zapadające w pamięć. Nie można się nudzić w trakcie czytania, a tym bardziej słuchania aksamitnego głosu lektora Adama Turczyka.
Polecam.

"Tetragon" Thomas Arnold.

"Szybka" książka, dużo ludzi, dzieje się!

"Szybka" książka, dużo ludzi, dzieje się!

świetna seria!!!!!!

świetna seria!!!!!!

,,Tetragon" to druga część z cyklu ,,Detektyw David Ross", czyli kolejny wielowątkowy thriller autorstwa Arnolda Thomasa. Gdy syn wiceszefa policji Eric McAleer znika w podejrzanych okolicznościach do sprawy zostaje przydzielony najlepszy detektyw z wydziału zabójstw - James Adams, w miedzy czasie jego partner David Ross zostaje przydzielony do zbadania sprawy znalezione zwłok mężczyzny w magazynie kolejowym. Kolejne z pozoru nie mające nic wspólnego sprawy zaczynają się zazębiać. ,,Tetragon" to dobry thriller z zaskakującym plot twistem, zdecydowanie godny polecenia fanom gatunku.

Bez wątpienia podobała mi się o wiele bardziej niż pierwszy tom, ale pomogło też to, że ja mam ogromną słabość, jeśli w kryminałach mordercy wykorzystują jakiekolwiek robale. I nie ma znaczenia, czy jest to symboliczne, czy faktycznie mordują z ich użyciem, ale jest to wątek dla mnie bardzo atrakcyjny. Tutaj chodziło bardziej o symbolikę, ale chłonęłam każde słowo i wciągnęłam się bardziej, niż w pierwszy tom.

Nie wiem czemu, ale przy książkach tego autora kompletnie siada mi zakończenie. Było tak w pierwszym tomie i było tak też tutaj. Mimo, że przez całą książkę dzieje się naprawdę dużo i to nie jest ten typ powieści, że zamkniesz oczy, wyłączysz się na chwilę i wiesz, o co chodzi, tu jednak trzeba się skupić i wyłapywać te drobnostki. A mimo to jednak na samym końcu jakby ktoś przebił balon i brakuje tego wszystkiego). Nie przeszkadza mi to w odbiorze książki, bardziej zastanawia, czy wina leży po stronie książki czy jednak mojej.

• Kryminały

Thomas Arnold Tetragon Zobacz więcej