Bitwa o Europę

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael

Tocząca się dyskusja na temat integracji Polski z Unią Europejską utonęła w morzu propagandy. Spór na temat ewentualnych zysków czy strat zastąpiła prymitywna szermierka sloganami. Prezentowana książka jest próbą odpowiedzi na nurtujące miliony Polaków pytania, których nie znajdują w propagandowym zgiełku, próbą przedstawienia rzeczowych argumentów, spojrzenia na kwestię integracji z wielu stron i rozważenia wszystkich możliwych argumentów „za” i „przeciw”.

Czy wstąpienie do UE jest dla Polski szansą czy zagrożeniem?

Czy po wejściu do UE grozi Polsce utrata suwerenności?

Czy wchodząc do UE będziemy w stanie zachować swoją narodową tożsamość?

Czy zasadne są obawy, że UE narzuci Polsce liberalne rozporządzenia dotyczące moralności?

Czy po wejściu do UE Polsce zagraża „galopująca laicyzacja”?

Czy wejście do UE będzie dla Polski i Polaków korzystne pod względem ekonomicznym?

Czy wykup ziemi, nieruchomości przez cudzoziemców jest dla nas realnym zagrożeniem?

Czy istnieje jakaś alternatywa w stosunku do wejścia Polski do UE?

W KSIĄŻCE WYPOWIADAJĄ SIĘ:
Jacek Bartyzel