Grzesznica

Tłumaczenie: Barbara Tarnas
Wydawnictwo: Bellona
Sünderin

Oryginalny kryminał dotykający bolesnych spraw molestowania seksualnego oraz roli pierwszej miłości, ulokowanej w niewłaściwej osobie. Przeszłość wypierana przez lata ze świadomości teraz ujawnia swą niszczycielską moc.

"Grzesznica" to thriller psychologiczny rozdzierający serce, wywołał we mnie negatywne emocje, wstrząsnął do głębi, bardzo przerażający, smutny. To prawdziwa historia oparta na prawdziwych faktach.
Opowiada historię młodej kobiety,która miała smutne, okrutne dzieciństwo będąc małą dziewczynką przeżyła koszmar w własnym domu, okrucieństwo ze strony swojej matki i ojca, poniżana,okrutnie traktowana doświadczyła dużo cierpień,krzywd była wykorzystywana seksualnie przez swojego ojca.
Matka była fanatyczką religijną, a ojciec słaby. Miała też siostrę bardzo chorowitą, która była skazana na chorobę nieuleczalną wraz z matką czuły nienawiść do swojej siostry.
Dużo wycierpiała w swym życiu i była skrzywdzona przez swoją rodzinę, zadawali ból dziecku swojemu, nie liczyli się z jego uczuciami.
Serce mi się krajało,ile musiała przeżyć ona złego, jako mała dziewczynka,przeżyć piekło,którzy zgotowali jej najbliżsi,wylałam sporo łez przy tej książce naprawdę zasmuciła mnie,przygnębiła.
Postacie...

Zawiejka | 2014-04-16
Przeczytana: 10 stycznia 2012

Plusem tej książki jest zagadkowa fabuła. Sądziłam, że będzie to kryminał, jakich wiele, ale okazuje się, że mowa przede wszystkim o ludzkiej psychice, która wyparła ze świadomości traumatyczne przeżycia. Z każdym kolejnym rozdziałem byłam bardziej zaskoczona, odkrywając coraz więcej. Autorka przez cały czas daje czytelnikowi podpowiedzi, które z czasem rozwija. Można poczuć się jak detektyw odkrywający morderczą tajemnicę. Zakończenie uderzające, zbiło mnie z tropu na wiele dni. Wciąż je pamiętam. O to właśnie chodzi w zakończeniu dobrej książki. Jest mocne.
Chora siostra bohaterki jest nastolatką tęskniącą za normalnością, świadoma śmierci wymyśla, jak chce zakończyć życie - kochając się, gdy inni chłopacy gwałcą jej siostrę.
Wciąż czuję ten szok, sprzeczne emocje i niedowierzanie.
Mój numer 1 wśród książek kryminalnych.

Paulina | 2014-04-19

„Grzesznica” to książka, która boli niemal fizycznie. Książka o dziecku, wychowującym się w atmosferze szaleństwa i fanatyzmu religijnego matki z jednej strony, a z drugiej słabości ojca.O dziewczynce nienawidzącej chorej, młodszej o rok siostry, która żyje chociaż lekarze dawno skazali ją na śmierć.
O tym, jak nienawiść zmienia się w trudną, niezwykłą miłość, a miłość do ojca przeistacza się we wstręt i pogardę. Książka o okrucieństwie i cierpieniu, o rozpaczliwych próbach normalnego życia.
Powieść psychologiczna, a jednocześnie trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej strony kryminał, w którym wszystkie szczegóły są dopracowane, a wyjaśnienie logiczne.

Justyna | 2012-01-05
Przeczytana: sierpień 2009

Świetna! Gorąco polecam!

Nathalie22112 | 2015-01-03

Pomimo dość prostego języka (który w sumie w kryminałach nigdy nie jest zbyt wybitny) książka jest bardzo ciekawa. Wszystko nadrabia fabułą.-A ona jest nieprawdopodobna. Historia głównej bohaterki wywołała we mnie skrajne uczucia. Czytając o piekle przez jakie przechodziła jeszcze jako dziecko, chciałam ją ratować. Pomóc tej biednej dziewczynie przeciwstawić się fanatycznej matce i siostrze, która pożerała jej niewinność. Powieść ta w mojej ocenie nie jest do końca kryminałem, a jeśli już chcemy umieść tą lekturę w tej ramce to sklasyfikowałabym ją jako kryminał psychologiczny.

Andzia | 2011-04-13
Przeczytana: 2010 rok

Zaczęło się od nudnego wieczoru i koleżanki, która na hasło "kryminał" od razu wiedziała jak mi go wypełnić, pożyczając "Grzesznicę". Miałam ochotę akurat na kryminał, ale "Grzesznica" to bardziej thriller, zagadka zbrodni, jakiej dopuściła się kobieta schodzi na dalszy plan, pierwsze skrzypce grają tutaj losy bohaterki, które od początku do końca przyprawiają o dreszcze i powodują przygnębienie. Książka już od pierwszych stron wciąga, a sekrety, kłamstwa i enigmatyczna fabuła sprawiają, że czyta się szybciej i szybciej, aby tylko dowiedzieć się, co tak naprawdę przydarzyło się tej biednej dziewczynie.
Im bardziej zagłębiamy się w jej traumatyczną historię tym trudniej nam uwierzyć, że można znieść tyle zła w jednym życiu. Ta historia potwierdza, że nie można uciec od bólu zadanego w dzieciństwie, że żadna dziecięca psychika nie zniesie manipulacji, odrzucenia i molestowania w najmłodszych latach i że skutki zawsze się pojawią, nawet dopiero w życiu dorosłym, kiedy to na pozór...

lili111 | 2013-08-30
Przeczytana: 10 sierpnia 2010

Książkę czyta się jednym tchem. Wspaniały kryminał, zarazem z wątkiem psychologicznym, dotykająca wrażliwego tematu dotyczącego molestowania w dzieciństwie i jego wpływu na przyszłość jako dorosłej kobiety bohaterki. Straszne przeżycia i trauma z dzieciństwa dają o sobie znać w niespodziewany sposób.

ira | 2011-12-12
Przeczytana: czerwiec 2010

"Grzesznica" nie sprawiła mi zawodu. Postaci w książkach Hammesfahr często nie budzą w czytelniku typowych uczuć - ani sympatii do ofiar, ani antypatii do zabójców/winowajców (u mnie działało to szczególnie silnie w przypadku "Grabarza lalek"), ale moim zdaniem wynika to głównie z tego, że świat nie jest czarno-biały, a autorka świetnie zdaje sobie z tego sprawę i potrafi z tej wiedzy skorzystać.

Magda | 2013-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2013

bardzo dobra książka psychologiczna z wątkiem kryminalnym. Opowiada historię kobiety, która miała bardzo ciężkie dzieciństwo i młodość co ma wpływ na jej życie. Czytając ksiażkę nie mozna sie doczekac az zagadka sie wyjasni, szkoda tylko, ze nie wymyslono czegosc mocniejszego

cloisters | 2014-07-08

Bardzo dobre czytadło, może trochę smutne. Ale bardzo bardzo dobre. Trzymające w napięciu.