Grzesznica

Bellona
2004-01-01
2004-01-01
Barbara Tarnas

To doskonaly przyklad, kiedy serial jest lepszy niz ksiazka.

Czyalo mi sie bardzo zle. Narracja glownej bohaterki i jej zachowanie sa tak meczace, ze nie dawalam rady. Siegalam po telefon a nawet zasypialam.

Ksiazka porusza tematy skrajnosci chrzescijanskich, traumy, luki wychowawcze i nie tylko. Zle rzeczy, ktore w rodzinie to karygodne aby istnialy ale juz nie chce spoilerowac. Lekka ksiazka to nie jest.

To doskonaly przyklad, kiedy serial jest lepszy niz ksiazka.

Grzesznica! Tytuł idealny do fabuły. Na wstępie chce zaznaczyć, że pod tym tytułem można obejrzeć również serial, który jest mocno inspirowany książka.
Czy żałuje, że obejrzałam najpierw serial? Bardzo!
Opowieść sama w sobie jest mega ciekawa, porywa, momentami bardzo mroczna ale zarazem bardzo intrygująca. Niecodziennie wydarzenia, które każdy czytelnik może sobie tylko wyobrażać. Ale podczas czytania, przeżywa emocja na własnej skórze.
Przez to, że obejrzałam najpierw serial bardzo długo zbierałam się w sobie do zakończenia czytania książki. Nie ciekawiła mnie jej kontynuacja, gdyż wiedziałam co zaraz się wydarzy! Nie polecam tego robić bo tak jak piszę, pomysł i fabuła są rewelacyjne.

Dlatego wiem, że gdyby najpierw nie obejrzenie serialu to książkę wchłonełabym w jeden wieczór.

Czy żałuje, że obejrzałam najpierw serial? Bardzo!

Thriller psychologiczny o tym jak traumatyczne doświadczenia z przeszłości mogą wpłynąć na psychikę człowieka, z wątkiem kryminalnym.
Mamy morderstwo, ale nie wiemy dlaczego młoda dziewczyna Cora to zrobiła. Policjant chce poznać motyw, drąży uparcie. Cora nic nie pamięta, przeszłość schowała tak głęboko w umyśle, że nie może się tam dostać.
Powieść jest trudna, mroczna, pogmatwana, dotyczy patologicznej rodziny. Jest jak "błądzenie po gruzowisku" umysłu ale odkrywanie kolejnych skrawków w pamięci i dochodzenie prawdy jest wciągające.

Powieść jest trudna, mroczna,...

Nie przeczytałam do końca. Zniechęciły mnie długie opisy. Ciężko się czyta.

Nie przeczytałam do końca. Zniechęciły mnie długie opisy. Ciężko się czyta.

Wciągająca książka.

Wciągająca książka.

Ta książka na pewno na długo pozostanie w mojej pamięci :) Polecam bardzo

Ta książka na pewno na długo pozostanie w mojej pamięci :) Polecam bardzo

Fantastyczna książka, z jednej strony non stop trzyma w napięciu, ciągle coś się dzieje, z drugiej strony pełna cierpienia, emocji, ciężkich traumatycznych przeżyć z dzieciństwa które odcisnęły ogromne piętno na dalszym życiu głównej bohaterki.
‌Autorka po mistrzowsku bawi się z czytelnikiem, ciągle wodząc nas za nos, nie jesteśmy pewni co jest prawdą a co kłamstwem. Polecam!!

Bardzo słabiutki thriller psychologiczny. Książka miała potencjał, niestety zatarła go nuda, liczne opisy i wolno tocząca się akcja albo i nawet akcji brak... Nie polecam, chyba że ktoś ma problemy z zaśnięcie, to się nada

Wciągająca powieść bardziej thriller psychologiczny niż kryminał. Patologia, dramat i psychologia i większość w głowie Cory. Wciąga i nie odrywasz się od książki.

Książka, która totalnie mnie zmieszała. Przez to, że czytałam ją tak długo, to zdążyłam już zapomnieć początkowe fragmenty, a tutaj jest to ważne, by jednak wszystko dokładnie pamietać.

Mimo to książka była bardzo interesująca, a przede wszystkim zawiła. Żałuję trochę tego, że nie przeczytałam jej w ciagu jednego lub dwóch dni.

• Przeczytane 2018
  • Biblioteka