Co się wydarzyło w Madison County

Seria: Pi
Wydawnictwo: Albatros
Bridges of Madison County
837359101X

Opowieść o płomiennym romansie dwójki niemłodych już ludzi, których drogi krzyżują się na chwilę, aby rozejść się na zawsze. Małżeńska zdrada staje się dla nich drogą do poszukiwania wolności i szczęścia.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

gosia_myst | 2019-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2019

Nie przepadam za romansami i zwyczaj ich nie czytam, a po tą sięgnęłam ze względu na film na jej podstawie. Bohaterka powoli przedstawia nam cała historię bez zbędnych westchnień. Całość jest realna jak w życiu. Przeczytana jednym tchem. Zdecydowanie warto bo pozostaje w pamięci na długo.

Ivone | 2019-05-16

Są tacy mężczyźni .... Jest taka miłość ...

MałGorzata | 2019-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2019

ŚWIETNA !!! POLECAM

Joanna | 2019-03-27
Przeczytana: marzec 2019

On- wolny strzelec fotografujący na zlecenia czasopism, lecz tęskniący za wzbiciem się w przestworza prawdziwej sztuki, ona- uwięziona w klatce wiejskiego domku, przykładna żona i kochająca matka, jednakże nosząca w duszy niezaspokojone pragnienie płomiennego uczucia. Zarówno Robert jak i Franceska noszą w sobie tęsknoty za pełnią życia. On pragnie uwodzicielskiego piękna kobiety, ona wzdycha do jego nieokiełznanej natury dzikiego rumaka.
Ich drogi splatają się pewnego popołudnia. Robert, pracując nad kolejnym zleceniem- fotografią mostów w Hrabstwie County, przypadkowo trafia w okolice domu Franceski.
Robert James Waller po mistrzowsku wyczarował w powieści jedyny w swoim rodzaju nastrój. Czytając, nie miałam ochoty przerzucać kartek. Wolałam powoli smakować słowa. Autor świetnie operuje detalem. Wiernie oddaje drobne gesty, przelotne spojrzenia. Rozkłada na czynniki pierwsze proces budowania relacji. Tu nie chodzi o to co będzie za chwilę. Można się łatwo domyślić przebiegu...

Będę w zdecydowanej mniejszości czytelników "Co się wydarzyło w Madison Country", ponieważ książka nie zachwyciła mnie.
Historia miłosna nie sprawiła, że serce biło szybciej, a z oczu tryskały łzy - ta cała "miłość" wydawała mi się nie tyle co wymuszona (na potrzeby powieści), ale przede wszystkim... banalna, rodem z baśni lub innych opowieści o miłości, gdzie wszystko nagle się pojawia, i to na całe życie. Może i fajnie czyta się o takim silnym uczuciu, jednak w tym temacie jestem realistką, i po prostu nie lubię, kiedy wciska mi się coś, w co byłam skłonna uwierzyć jako nastolatka.
O stylu nie będę długo się rozpisywała - starczy jedno słowo: SŁABY.
Clincie Eastwoodzie, aż dziwię się, że wziąłeś się za ekranizację takiej książki!

WojciechZmudzinskiSJ | 2019-03-03
Na półkach: Przeczytane, Beletrystyka
Przeczytana: 03 marca 2019

Po przeczytaniu tej świetnej książki warto obejrzeć nakręcone na jej podstawie film z Clintem Eastwoodem i Meryl Streep w roli głównej.

dziubek0123 | 2019-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2019

Jesli ktos lubi memy z Paolo Coelho to turn znajdzie ich kopalnie. W troche lepszym stylu. Musze przyznac ze czytalo sie lekko i szybko ale to jedyna zaleta tej ksiazki.

b_acha | 2019-01-27
Na półkach: Przeczytane, Rok 2019
Przeczytana: 27 stycznia 2019

Na taką miłość czeka się całe życie! Taka miłość pamięta się do końca życia.
Jeju, przepiękna książka.

marplezet | 2019-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2019

Historia miłosna w starym, dobrym stylu. Sugestywne opisy rodzącej się bliskości; oznak niepewności i oczarowania, jakie zawsze towarzyszą początkom zakochania. Zapis spotkania serc i ciał dwojga ludzi, którzy całe życie na siebie czekali.
Lektura idealna na zaczarowanie związku, gdy już wkrada się do niego codzienność i rutyna

Maura | 2018-12-22

Przeczytałam w oryginale i tłumaczeniu, pisałam o niej pracę, obejrzałam film. Wypłakałam oczy i im jestem starsza odbieram ją coraz głębiej i inaczej za każdym czytaniem. Każdy poczuje cos innego, bo zależnie od swoich własnym doświadczeń. Ale i tak warta uwagi, byc może dla niektórych przewidywalna. Nie jestem krytykiem, znawcą ani malkontentką czytelniczą z przerostem oczekiwań. Powieść jest piękna. Polecam.