Bridges of Madison County
837359101X

Opowieść o płomiennym romansie dwójki niemłodych już ludzi, których drogi krzyżują się na chwilę, aby rozejść się na zawsze. Małżeńska zdrada staje się dla nich drogą do poszukiwania wolności i szczęścia.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

sola255 | 2015-10-28
Na półkach: Przeczytane, Dramat

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Z racji czytania w tej chwili pewnej książki przypomniała mi się zupełnie inna historia.
"Co się wydarzyło w Madison County " .
Jako pierwszy widziałam film i zrobił na mnie ogromne wrażenie.
Meryl Streep to moja ukochana aktorka , a z Clintem Estwoodem stworzyli naprawdę wiarygodny duet miłości idealnej , ale nie do końca spełnionej.
Może dlatego ,że byłam wtedy w podobnym wieku co Francesca , z dorastającymi dziećmi i podobnym stażu małżeńskim? Może z racji charakteru pracy mojego męża ( długie i częste nieobecności )w pewien sposób rozumiałam bohaterkę ? Nie wiem .
Dzisiaj, nie ukrywam, ta czterodniowa historia miłosna podoba mi się dalej, ale oceniam ją już troszkę pod innym kątem i mam mieszane uczucia co do wielu wątków książki.
Będąc z natury troszkę cyniczną mogłabym fabułę określić krótko.
Spotkanie sfrustrowanej gospodyni domowej i faceta po przejściach ,który sam o sobie mówi ,że był przyczyną rozpadu poprzedniego związku.
Francesca i Robert spotykają się ( jakże...

| 2014-03-15
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 15 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tak się jakoś złożyło,że ilekroć miałam okazję obejrzeć ekranizację tej książki,to chyba podświadomie rezygnowałam,sama nie wiem dlaczego.To moje zachowanie teraz okazało się słuszne,bo chyba nie odebrałabym tej opowieści tak jak w tej chwili.Muszę przyznać,że rzadko komu udaje się w taki oszczędny,prosty a zarazem poetycki sposób opisać uczucie między kobietą i mężczyzną.Uczucie spełnione,ale niezrealizowane z różnych obiektywnych i subiektywnych powodów.Dziś na pewno patrzymy na sprawy miłości inaczej,czasami miłość własna jest ważniejsza niż wszystko inne,ale mam nadzieje,że takie romantyczne historie nadal się zdarzają.Ja nad tą uroniłam łezkę i teraz z przyjemnością zobaczę film.Warto było czekać.

Leeloo_Dallas | 2015-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2015

On jest w podróży i przyjechał tylko na chwilę. Samotny, dojrzały mężczyzna, żyjący w świecie swoich już zrealizowanych marzeń. Wozi ze sobą gitarę i aparaty fotograficzne. „Robi zdjęcia” – jak mówi. To jego praca. Ale czasem też fotografuje i pisze wiersze.
Ona też kochała poezję. Kiedyś. Teraz jest żoną farmera w małym mieście, gdzie nikt poezji nie czyta i gdzie nie jest ważne, czy kobieta ma zadbane, długie paznokcie.
Połączyła ich pewność, jaką ma się raz w życiu, że to miłość prawdziwa.

„…Analiza wszystko niszczy. Są sprawy magiczne z natury , które muszą pozostać nienaruszone. Jeśli podzieli się je na części, znikną…”.

Ten cytat z opowieści w przewrotny sposób tłumaczy, czym ta opowieść jest. A jest niczym innym, jak analizą magii, która pojawia się między kobietą i mężczyzną wtedy, gdy rodzi się uczucie.
Analiza spojrzeń, przypadkowych dotknięć, samopoczucia gdy jest się blisko tej osoby. Odczytywania barwy jej głosu. Chęci mówienia o tym, o czym nie mówiło się już...

Anna | 2016-05-11

Fabuła, bohaterowie, emocje, dialogi, obrazy...książka, której nie sposób zapomnieć. Czytałam dawno, bardzo dawno temu, a pamiętam ją jakbym dopiero co odłożyła. Mogłabym czytać od nowa i jeszcze raz od nowa by delektować się wszystkim co składa się na tę wybitną powieść.
Obejrzałam też film. Rewelacyjna obsada. Ilekroć pokazują go w telewizji z ogromną przyjemnością chłonę te obrazy, dialogi poddając się niezwykłym emocjom, jakie ta historia wywołuje.

"...w świecie dwuznaczności taka pewność uczuć przychodzi tylko raz. Nie powtórzy się, choćbyś żyła nie wiem jak długo."

"Co się wydarzyło w Madison County" Roberta Jamesa Wallera... POLECAM GORĄCO ZARÓWNO KSIĄŻKĘ JAK I EKRANIZACJĘ!

Justitia | 2015-05-03
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2015
Przeczytana: 03 maja 2015

„We wszechświecie niejednoznaczności ten rodzaj pewności zdarza się raz i tylko raz, i nie powtórzy się, choćbyś żyła po wielokroć”.

W tej naładowanej emocjami książce wszystko jest zwykłe i niezwykłe jednocześnie: miłość, bohaterowie, ich życia. Autor powoli, dojrzale, z szacunkiem przedstawia nam opowieść prostą, subtelną i delikatną. To historia pięknego romansu, który wpływa na życie dwojga dojrzałych i wrażliwych ludzi, budzi uśpione uczucia, każe dokonywać niewyobrażalnie trudnych wyborów.

On. Ona. Ledwie kilka chwil wyrwanych życiu. I miłość, która tkwi głęboko do końca. Warto.

Jola_St | 2011-03-18
Na półkach: Moje ulubione, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 18 marca 2011

Jedna z najpiękniejszych książek o miłości jakie czytałam. Niezmiernie wzruszająca.

Monika | 2012-02-16

Jedna z najpiękniejszych historii miłosnych jakie czytałam.
Ulubiona z ulubionych - miłosna perełka

geena | 2015-10-04
Przeczytana: 04 października 2015

"Piękna historia miłosna, pozostanie z tobą długo po tym, jak skończysz czytać ostatnią stronę."
- Terence Stamp

W magazynie "National Geographic" ma się ukazać obszerny materiał na temat krytych mostów Roseman i Holliwell. Redakcja wysyła więc cenionego fotografa, Roberta Kincaida, do hrabstwa Madison, aby je sfotografował. Mężczyzna gubi się jednak i nie może odnaleźć jednego z mostów. Pomocy szuka na mijanej po drodze farmie, gdzie spotyka Francescę Johnson. Jej mąż i nastoletnie dzieci wyjechały na kilka dni na festyn do sąsiedniego stanu Illinois, dlatego też pani Johnson zaplanowała poświęcić wolny czas wyłącznie sobie. Dla kobiety mieszkającej z dala od tętniącej życiem cywilizacji spotkanie z przystojnym mężczyzną jest nie lada wyzwaniem... Na przekór rozsądkowi, pomiędzy tym dwojgiem rodzą się uczucia, jakich dotąd nie poznali, a na jakie czekali całe życie. Mają dla siebie tylko 4 dni, ale są to najpiękniejsze dni, które na zawsze mają pozostawić w nich ślad i za...

Czytam-Sobie | 2016-02-22
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 22 lutego 2016

Nie lubię romansów i raczej ich nie czytam. Tę książkę przeczytałam, bo film z Meryl Streep i Clintem Eastwoodem mnie zachwycił. Uwielbiam Meryl Streep, uważam ją za najlepszą obecnie aktorkę na świecie – sądzę, że umiałaby zagrać nawet zsiadłe mleko.
Byłam bardzo ciekawa powieści, na podstawie której powstał ten niezwykły film.
I choć uważam, że w filmie lepiej udało się oddać klimat tego, co się wydarzyło w Madison County (bądź co bądź grali Mistrzowie), to polecam bardzo, bardzo również książkę, także tym, którzy nie lubią romansów tak jak ja.

Mey-Mey | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Albo coś ze mną jest nie tak (co pewnie jest prawdą), albo ta książka jest po prostu kolejnym, zgrabnie napisanym czytadłem. Może trochę lepiej napisanym, ale dla mnie to nadal historia o stłamszonej przez szarą rzeczywistość marzycielce, na drodze której staje ktoś, kto te marzenia odzwierciedla.