Co się wydarzyło w Madison County

Robert James Waller Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kultowa seria filmowa literatura piękna
The Bridges of Madison County
2015-09-02
1994-01-01
Data 1. wydania:
1993-09-01
Dorota Malinowska-Grupińska
Prószyński i S-ka
Dorota Malinowska powieść amerykańska - 20w.
The Bridges of Madison County
literatura piękna
2015-09-02
Dorota Malinowska-Grupińska
Kultowa seria filmowa
Dorota Malinowska powieść amerykańska - 20w.

Nie oglądałam filmu. Może jest lepszy, w końcu skąd się ta popularność tytułu wzięła.

Taka opowiastka, krótka historia miłosna, bez szczęśliwego zakończenia. Robert Kincaid podczas pracy nad kolejny fotoreportażem, przypadkiem trafia do domu Franceski. On jest po 50-tce, jest fotografem, zwiedził pół świata, jest wolny i wciąż przystojny, tajemniczy i pociągający....

Zdecydowanie 10/10
Cudowna, autentyczna książka...
Uwielbiam czytać takie książki w których czuć emocje.
Pięknie napisana...
Dla mnie nr jeden na mojej półce:)

Przerażająca historia w swej autentyczności. Kto przeżył coś podobnego - ten dramat decyzji, ból rozdartego serca - ten wie.
Powieść przypomina anytczną tragedię - fatum - cokolwiek bohaterka nie wybierze i tak będzie źle. Jeśli odejdzie, zjedzą ją wyrzuty sumienia i ocena innych ludzi, jeśli zostanie poświęci się. Każda kobieta potrzebuje takiej miłości, takiego...

Krótka ale porywająca książka o wspaniałej i wielkiej miłości. Daje dużo do myślenia.

Nostalgiczna opowieść o miłości. W życiu nie można mieć wszystkiego- wybory, których dokonujemy nie zawsze odzwierciedlają nasze pragnienia.

Dobra, bardzo dobra lektura. Taka, jakie lubię. Współcześni autorzy "romansów" i tym podobnych niech się schowają, głęboko. Tu mamy prawdziwy romans, a nie coś wymyślonego, wydumanego, nieprawdziwego. Bardzo ciekawa, porywająca, piękna i życiowa historia. Bohaterowie 40+ i takim czytelnikom ją polecam, bo młodzi... heee, co oni tam wiedzą ;) Czytało się znakomicie. Dwa...

Książka na 1-2 wieczory; nie wiedziałam, że film powstał na jej podstawie. Jest przykładem jak z przeciętnej powieści może powstać świetny film, ale to pewnie w dużej mierze zasługa Meryl Streep i Clinta Eastwooda, no i pięknych zdjęć.

2044

Sama historia jest prosta, styl subtelny i zdystansowany. A jednak była to bardzo intensywna emocjonalnie lektura. Zdumiewające.

Na półkach: , , , ,

"Co się wydarzyło w Madison County" to jedna z tych książek, które czyta się w jeden wieczór, ale pamięta jeszcze długo. Niespieszna historia o wielkiej miłości, niezwykłej w swojej prostocie. O miłości za którą się tęskni całe życie. Nastraja, uspokaja, podnosi na duchu.

Daawno temu. Sto lat👀 publikowali to w jakieś gazecie. Nawet nie pamietam w jakiej! Czekalam na kolejny odcinek przebierając nogami!

Dyskusje

1 107