Tango na prerii

2006-01-01
83-247-0076-5
Katarzyna Daab
powieść amerykańska

Lepsza niż cz. 2 "Tysiąc polnych dróg", także hańba cz. 2 trochę zmyta. Można czytać jako samodzielną historię, jednakże jest kilka smaczków dla czytających cz. 1. i 2.
Fajna historia, fajni bohaterowie, fajne przesłanie.

Fajna historia, fajni bohaterowie, fajne przesłanie.

Można traktować tę książkę jako kolejne uzupełnienie (do "Co się wydarzyło w Madison County" oraz "Tysiąc polnych dróg") albo jako byt całkowicie samodzielny. Widać że autor lubi swoich bohaterów i niezmiernie się do nich przywiązuje :) I wcale mu się nie dziwię, bo to dobrzy i mądrzy ludzie.
"Tango na prerii" dzieli się niejako na dwie części - w pierwszej, jeśli chodzi o akcję, niewiele się dzieje. Dość dobrze poznajemy Carlisle'a i przyglądamy się małemu miasteczku Salamander oraz jego mieszkańcom. W drugiej połowie książki akcja przyspiesza - pojawiają się plany budowy autostrady, na scenę wkraczają biznesmeni i politycy. Historia robi się (jak dla mnie) coraz smutniejsza... ale, niestety, jakże prawdziwa. I nic już nie będzie jak dawniej. Finał - mimo wszystko, w miarę możliwości optymistyczny.
Nie mogę dać więcej niż siedem gwiazdek (poprzedniczkom dałam 9 i 8),ale była to bardzo zacna lektura. Czuję że gdybym mogła spotkać autora (niestety już nieżyjącego),to bardzo bym go polubiła.

Kocham tę książkę!Powracam do niej wielokrotnie.Jest odzwierciedleniem wszystkiego co mi w duszy gra.

• Bibl G
  • Stos 01/2013 styczniowy