Jesus and the Jewish Roots of the Eucharist

religia
Doubleday
2011-01-01
2011-01-01
Eucharystia Jezus wiara realna obecność tradycja żydowska

Absolutnie trzeba przeczytać. Prostym jezykiem opowiada o sprawach niezwykle ważnych, wyjaśniając tajemnicę, przed którą stajemy na każdej Eucharystii, a o której wiemy tak mało. Jeszcze długo po przeczytaniu będę o niej myśleć i przeżywać to, co przeczytałam.

Bardzo dobra, wyjaśniająca wiele szczegółów. Serdecznie polecam katolikom, aby coraz głębiej rozumieć samego Jezusa i ewangelia, bo przecież Bóg objawił się jako ... Żyd! Wiara zobowiązuje!

Rewelacyjna książka,dużo w niej odniesień do Biblii i żydowskich pism.Książka dostarcza dużo argumentów biblijnych do dyskusji np. z protestantami.Szczerze polecam

Książka należy do kolekcji "Myśl Liturgiczna" w której znajdziecie pozycje książkowe prezentujące najnowsze wyniki badań polskich i zagranicznych autorów.
Brant Pitre porusza w niej zagadnienia dotyczące Ostatniej Wieczerzy z punktu widzenia Magisterium Kościoła Katolickiego. Nie jest to jednak nudny, zimny traktat lecz pełna pasji wędrówka w czasie, pokazująca krok po kroku kontekst tak ważnej w życiu Kościoła Eucharystii. Nie bez znaczenia jest fakt z życia Autora, który opisuje on we wstępie. Przyszło mu bowiem skonfrontować swe katolickie poglądy na Eucharystię z pastorem podczas... zapowiedzi przedślubnych. Zapamiętał tę rozmowę jako upokorzenie. Wtedy zrodziła się pasja by gruntownie zbadać zagadnienie i dać jasną odpowiedź. Znajdziecie ją w niniejszej książce. Gorąco polecam!

• Religijne
  • Religia