Widziałem wszystko, com chciał i potrzebował widzieć

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
PIW

„WIDZIAŁEM WSZYSTKO, COM CHCIAŁ I POTRZEBOWAŁ WIDZIEĆ” W stulecie śmierci Pisarza wybór listów oraz pokłosie epistolarne Wydanie pierwsze, oprawa twarda, ilustracje czarno-białe opracowanie prof. Maria Bokszczanin „Widziałem wszystko, com chciał i potrzebował widzieć” to bogato ilustrowany tom korespondencji Henryka Sienkiewicza, w którym czytelnik znajdzie nieznaną do tej pory twórczość...

„WIDZIAŁEM WSZYSTKO, COM CHCIAŁ I POTRZEBOWAŁ WIDZIEĆ”
W stulecie śmierci Pisarza wybór listów oraz pokłosie epistolarne
Wydanie pierwsze, oprawa twarda, ilustracje czarno-białe

opracowanie prof. Maria Bokszczanin

„Widziałem wszystko, com chciał i potrzebował widzieć” to bogato ilustrowany tom korespondencji Henryka Sienkiewicza, w którym czytelnik znajdzie nieznaną do tej pory twórczość epistolarną autora Trylogii. Wśród adresatów znalazły się tu osoby z kręgu najbliższych krewnych i przyjaciół pisarza, m.in. Jadwiga Janczewska, Karol Potkański, Stanisław Witkiewicz czy Maria Skłodowska-Curie.

W Roku Sienkiewiczowskim, ustanowionym przez Sejm i Senat RP dla uczczenia setnej rocznicy śmierci Pisarza i sto siedemdziesiątej rocznicy Jego urodzin, oddajemy do rąk Czytelników wybór listów skierowanych do rodziny i najbliższych przyjaciół.

Pełne wydanie listów ukazało się w Państwowym Instytucie Wydawniczym w latach 1977– 2009. Korespondencja ta – napisana z prawdziwym artyzmem i pełna ogromnego uroku – stanowi integralną część twórczości Sienkiewicza, przynoszącą atrakcyjne i osobiste świadectwo czasów, w których żył i tworzył. Dopełnieniem książki jest Pokłosie epistolarne – listy niepublikowane, które wypłynęły na światło dzienne już po wydaniu pięciotomowej edycji.

źródło opisu: www.piw.pl

źródło okładki: www.piw.pl