Porwanie

Okładka książki Porwanie Danielle Steel
Okładka książki Porwanie
Danielle Steel Wydawnictwo: Amber Cykl: Co 2 tygodnie (tom 15) literatura piękna
Co 2 tygodnie (tom 15)
Vanished
Amber
2009-09-11
2009-09-11
Ewa Miękina
miłość tragedia macierzyństwo

Danielle Steel zasłużenie nazywana jest autorką literatury kobiecej.
Ta historia, po raz kolejny, to udowadnia.
Marielle...
Kobieta piękna, dobra, zaniedbana, skrzywdzona.
Gdy ją poznajemy jest żoną wysoko postawionego mężczyzny; można by pomyśleć, że życie się jej dobrze ułożyło (zwłaszcza gdy poznamy jej historię).
Nagle przeszłość zderzy się z teraźniejszością.
I gdy , nieświadomie jeszcze, będę zgłębiać się w kolejne strony i zakładać, że historia tej książki opiera się rozterkach głównej bohaterki co do jej obecnego męża i kogoś z przeszłości to...to nagle zostaję zaskoczona...i to baaaaaaaaardzo...
Nie mogłam oderwać się od tej książki.
Weszłam w ten świat jak nóż w masło...

Danielle Steel zasłużenie nazywana jest autorką literatury kobiecej.
Ta historia, po raz kolejny, to udowadnia.
Marielle...
Kobieta piękna, dobra, zaniedbana, skrzywdzona.
Nagle przeszłość zderzy się z teraźniejszością.
I gdy ,...

Strasznie naciągana i słabo opowiedziana historia, która kompletnie mnie nie poruszyła. Robienie z głównej bohaterki męczennicy i jednocześnie wzoru cnót. Pomysł idealny na ekranizację kolejnego odcinka "Dlaczego ja?". Dla wymagającego Czytelnika-strata czasu.

Marielle jest kobieta niezwykle silna i doznaje w zyciu wiele krzywd choc niczym sobie na nie nie zasluzyla. Najbardziej co moze bolec kobiete to strata dzieci a gdy juz prawie jest dobrze nastepne dziecko dane od losu zostaje porwane. Mimo tych przeciwnosci ta silna i madra kobieta nie poddaje sie i walczy o to by byc w koncu szczesliwa. Jak zawsze autorka trzyma poziom do konca.

Jak można planować porwanie własnego dziecka? Porwanie w tej książce to jedno, ale znowu pokazane jest, jak dużo nieszczęść może spaść na jedną kobietę... Nie czytało się łatwo tej książki.

Kupiłam, przeczytałam, zapomniałam.....Jedna z tych książek które nie na długo zapadają w pamięci, nie wspomina się o nich po latach. Akcja która się dłuży, przewidywalny koniec ( przynajmniej ja przewidziałam) więc nie było elementu zaskoczenia. Kolejna "średnia" pozycja. Nie jest zła, ale to nie to.

Danielle Steel to bardzo płodna pisarka. Napisała już ponad 85 książek. Specjalizuje się z powieściach obyczajowych, które zawsze skrywają wiele emocji.
Osiemnastoletnia Marielle marzy o życiu jak w bajce. Niespodziewanie to dostaje. Zakochuje się w przystojnym Charlesie, może trochę zbyt pochopnie wychodzi za niego za mąż, rodzi dziecko. Nie wiedzą oni, że czeka ich ogromna tragedia, która po wielu, wielu latach rozpęta się na nowo.
Po prostu ją połknęłam. Dawno tak bardzo nie wkręciłam się w losy bohaterów. Książka jest piękna, wzruszająca, trzymająca od początku do końca w napięciu. Momentami byłam wstrząśnięta i wzburzona tragediami jakie dotykały Marielle. Książka ta pokazuje chorą sytuację jaką stworzył Malcolm. Żonę traktował jak małe dziecko, lekceważył. Brutalne. Bardzo polubiłam za to Marielle. Na początku wydała mi się bardzo słaba i dziecinna, ale trudne dla niej wydarzenia pokazały jaka jest naprawdę.
To książka obyczajowa, ale łączy w sobie też elementy powieści sensacyjnej i romansu. Obserwujemy tu śledztwo, proces sądowy. Wątek miłosny jest bardzo subtelny i delikatny. Tło historyczne zostało bardzo ciekawie odmalowane. Miejsce akcji to Nowy Jork przed II wojną światową. Pokazuje nastroje panujące w tamtym czasie w społeczeństwie. Język jest bardzo prosty. Szybko się czyta. Polecam Wam tę powieść. Z pewnością was wzruszy, zaszokuje i wywoła wzburzenie.

Dobra książka. Wprawdzie nieco się dłużyła, ale były również ciekawsze momenty. Chwilami książka mnie zaskakiwała, kiedy indziej dało się przewidzieć ciąg dalszy.
Z każdym rozdziałem byłam coraz bardziej przygnębiona. Główna bohaterka była bardzo dobrym człowiekiem, źle potraktowanym przez los.
Ukazuje niesprawiedliwość dzisiejszego świata.

Ukazuje niesprawiedliwość dzisiejszego świata.

Powieść 31
VANISHED
inne wydanie

Powieść 31
VANISHED
inne wydanie

Książka, którą podkradłam z maminej półki. Pierwsza, i jak dotąd moja jedyna, przeczytana powieść Steel (jeszcze w okresie gimnazjalnym).
Do dziś pamiętam moment, w którym zmusiła mnie do łez - nie łez wzruszenia, smutku czy gniewu, ale łez bólu. Autorka bardzo okrutnie potraktowała jedną z postaci, do tego stopnia, że nawet mnie to złamało serce.

Rewelacyjna książka. POLECAM!

Rewelacyjna książka. POLECAM!