Porwanie

Wydawnictwo: Amber
Vanished
miłość, tragedia, macierzyństwo

Inne wydania

Młoda Amerykanka znajduje w Europie wielką miłość. Małżeństwo, macierzyństwo, szczęśliwe życie u boku wspaniałego człowieka niestety kończą się gwałtownie i tragicznie. Marielle pokonuje depresję i próbuje ułożyć życie od nowa. Jednak los jest dla niej okrutny i doświadcza ją raz jeszcze.

klaudiabla2 | 2013-10-31
Przeczytana: 22 czerwca 2013

Danielle Steel to bardzo płodna pisarka. Napisała już ponad 85 książek. Specjalizuje się z powieściach obyczajowych, które zawsze skrywają wiele emocji.
Osiemnastoletnia Marielle marzy o życiu jak w bajce. Niespodziewanie to dostaje. Zakochuje się w przystojnym Charlesie, może trochę zbyt pochopnie wychodzi za niego za mąż, rodzi dziecko. Nie wiedzą oni, że czeka ich ogromna tragedia, która po wielu, wielu latach rozpęta się na nowo.
Po prostu ją połknęłam. Dawno tak bardzo nie wkręciłam się w losy bohaterów. Książka jest piękna, wzruszająca, trzymająca od początku do końca w napięciu. Momentami byłam wstrząśnięta i wzburzona tragediami jakie dotykały Marielle. Książka ta pokazuje chorą sytuację jaką stworzył Malcolm. Żonę traktował jak małe dziecko, lekceważył. Brutalne. Bardzo polubiłam za to Marielle. Na początku wydała mi się bardzo słaba i dziecinna, ale trudne dla niej wydarzenia pokazały jaka jest naprawdę.
To książka obyczajowa, ale łączy w sobie też elementy powieści...

Katia | 2013-02-22

Książka, którą podkradłam z maminej półki. Pierwsza, i jak dotąd moja jedyna, przeczytana powieść Steel (jeszcze w okresie gimnazjalnym).
Do dziś pamiętam moment, w którym zmusiła mnie do łez - nie łez wzruszenia, smutku czy gniewu, ale łez bólu. Autorka bardzo okrutnie potraktowała jedną z postaci, do tego stopnia, że nawet mnie to złamało serce.

Donana | 2013-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

Dobra książka. Wprawdzie nieco się dłużyła, ale były również ciekawsze momenty. Chwilami książka mnie zaskakiwała, kiedy indziej dało się przewidzieć ciąg dalszy.
Z każdym rozdziałem byłam coraz bardziej przygnębiona. Główna bohaterka była bardzo dobrym człowiekiem, źle potraktowanym przez los.
Ukazuje niesprawiedliwość dzisiejszego świata.

Meliska | 2014-07-21
Przeczytana: 11 lipca 2014

Kupiłam, przeczytałam, zapomniałam.....Jedna z tych książek które nie na długo zapadają w pamięci, nie wspomina się o nich po latach. Akcja która się dłuży, przewidywalny koniec ( przynajmniej ja przewidziałam) więc nie było elementu zaskoczenia. Kolejna "średnia" pozycja. Nie jest zła, ale to nie to.

Monika | 2013-06-17

Powieść 31