AntyCzłowiek

Wydawnictwo: Ridero IT Publishing
AntyCzłowiek czyli jednoosobowe sprzysiężenie przeciwko całemu światu. 24 II - 24 XII

Niezwykle bliski jest mi jego strach. Cierpiał chyba na najgorszy rodzaj bólu. Takiego, którego nie może wykorzenić nawet ''dobre'' życie. Bardzo specyficzny rodzaj smutku. Życie dojrzewające do świadomej śmierci. Świadoma utrata świadomości. Świadomy, kontrolowany sen. Świadomy, cichy bunt. Niemy krzyk puszczony w obieg. Odlatuje balonem z napisem ''Nevermore''. Nigdy więcej już do nich nie wróci...

źródło opisu: tył okładki

Atramentowa Przystań | 2017-12-04
Przeczytana: 10 listopada 2017

Na samym początku muszę powiedzieć, że książka nie jest obszerna i trochę było mi mało. Dopiero po pewnym czasie stwierdziłam, że to wcale nie jest takie złe. Mimo tego, że książka ma mało stron, to zawiera mnóstwo głębokich myśli i prawd o życiu.

Jak się okazuje, w każdym z nas tkwi namiastka antyczłowieka. Wszyscy mamy nieraz czarne myśli, często kontemplujemy nad światem. Miewamy chwile słabości, gdy nie wszystko idzie według planu i wtedy nachodzą nas najgłębsze przemyślenia. Ta książka jest odzwierciedleniem wszystkiego, co dzieje się w naszych umysłach. Jest skarbnicą mądrości, filozofii i realnego patrzenia na świat.

Co ciekawe książka, sama w sobie, nie zawiera fabuły. To znaczy, są momenty, gdy "coś się dzieje", możemy znaleźć dialogi, jednak są to jedynie swego rodzaju retrospekcje. Tych chwil było jak dla mnie zbyt mało, co znacznie wpłynęło na moją ocenę - głownie to ją obniżyło. Moim zdaniem, mimo, że to jest jedno z tych dzieł, które każdy powinien przeczytać i się...

Puchatka | 2016-09-30

AntyCzłowiek jest w każdym

Każdego z nas gnębią czasem takie uczucia, które nie dają nam spokoju - mamy w sobie odrobinę buntu, skrawek niezgody i gęsty kłębek niewygodnych myśli, które prowadzą do gorzkich refleksji o życiu. Każdy czuje czasem, że nie pasuje do tego świata, a do jednostki zasymilowanej ze społeczeństwem jest nam bardzo daleko. Niby w tym wszystkim siedzimy, ale w gruncie rzeczy stoimy gdzieś poza tym. Denerwują nas różne sprawy, z równowagi wyprowadzają kolejne zmiany rządu, sterujące ludzkim zdaniem programy telewizyjne czy bezmyślni i często oblepiający nas współpasażerowie w komunikacji miejskiej. To takie elementy codzienności, których każdy doświadcza, każdego z nas dotyczą w mniejszym lub większym stopniu. Często jednak nie poświęcamy im należytej uwagi - są gdzieś obok, wpisane w naszą rzeczywistość, więc po prostu dajemy im ciche przyzwolenie.

W Antyczłowieku nie znajdziemy konkretnej, odpowiednio zarysowanej fabuły, która sugerowałaby nam, że mamy do...

liveinslumber | 2016-09-22

Przemyślenia i zetknięcie ze zwykłymi ludzkimi problemami. Daje podstawę do zastanowienia się nad elementami swojego życia, co budzi w nas jakie odczucia, co tak naprawdę dzieje się wokół. Wyjawione emocje i stosunek dla pewnych spraw wzbudzają wewnętrzą dyskuję ze słowami autora. Można poczuć się jakby na spotkaniu w przytulnej kawiarni prowadząc rozmowę o męczącym świecie, o drażniących zjawiskach i wyjawiając sobie intymne elementy naszej egzystencji.

Rosedrop | 2016-12-07
Na półkach: Przeczytane, 2016

Zadziwiające ile z Antyczłowieka siedzi w każdym z Nas. Czytając pierwszą połowę książki, nie mogłam wyjść z podziwu dla autora. Tak wiele tematów pokrywało się z moim własnym życiem, emocjami, wspomnieniami. Bywały chwile zastanowienia, że to aż niemożliwie. Myślalam: "to tak jak ja!" Czy autor jest tak genialny i dobral tematy tak mi bliskie i zapewne nie tylko mi, czy to tylko taki przypadek. Nie wiem. To co mnie urzeklo w tej książce, to zwięzłość i jednoczesna treściwość rozdziałów. Niekiedy nie trzeba wielu słów, by oddać głebie problemów. Druga połowa książki już mnie tak nie porwala, może za dużo w niej bólu i poczucia niesprawiedliwości a ja jednak wolę happy endy. Nie zmienia to faktu, że zachecam każdego czytelnika do zmierzenia się z AntyCzłowiekiem i odkrycia go w sobie. Bo warto się zatrzymać w pędzącej rzeczywistości na chwilę refkesji, a ta pozycja do niej skłania.

Nemezis | 2017-01-05
Przeczytana: 04 stycznia 2017

Macie ochotę na coś oryginalnego, osobistego i wyjątkowo szczerego? W ramach Book Tour, który zorganizowała Matka Puchatka, miałam tym razem okazję zapoznać się z nietypowym debiutem Dariusza Regulskiego.

"AntyCzłowiek" to utwór, który trudno jednoznacznie sklasyfikować. Powieść? Raczej nie. Dziennik? Zbiór refleksji, wspomnień, strumieni świadomości... Zdecydowanie nie jest to lektura lekka, lecz skłaniająca do poważnej zadumy nad życiem i różnymi jego aspektami. Te skromne 95 stron autor wypełnił po brzegi rozważaniami o cierpieniu, stracie, niesprawiedliwości świata, poczuciu wyobcowania, o śmierci. O ludziach wypranych z uczuć, pozbawionych empatii. O pogoni za pieniądzem i zniewoleniu przez niego. O żenująco niskim poziomie programów telewizyjnych, a nawet o polityce.

Chociaż nie we wszystkim musimy się z autorem zgadzać, to jednak same przemyślenia okazują się zaskakująco bliskie naszym własnym (przynajmniej w moim przypadku tak było). Nad wieloma poruszonymi przez niego...

nearith | 2017-04-15
Na półkach: Przeczytane, 2017

Książkę przeczytałam w ramach Book Tour organizowanego przez Matkę Puchatka, co znacząco podkręcało apetyt na lekturę. Myślę, że już od dawna żadna książka nie wzbudziła we mnie tyle emocji, zarówno pozytywnych i negatywnych. Fakt, nie przemawiała do mnie większość poruszonych w książce kwestii, ale nie zawsze musi o to chodzić. Pozostaje mi tylko wyrazić nadzieję, że całe to zgorzknienie nie wychodzi od autora osobiście, a jest jedynie zabiegiem literackim. Jeśli tak, to bardzo udany zabieg i życzę autorowi powodzenia w dalszym pisaniu :)

Olianka | 2016-12-29
Przeczytana: 24 grudnia 2016

W życiu jak w bajce nie ma, niestety.. Każdego z nas czasem dręczą myśli, przez które nie możemy spokojnie spać. Często w nocy mamy przemyślenia na różne tematy życiowe, przynajmniej ja tak mam. Niektóre z moich przemyśleń, które są na blogu były pisane właśnie w nocy.

Ludzi, którzy nastawieni są na dawanie i na troskę o los drugiego człowieka można szukać jak igły w stogu siana.

W Antyczłowieku nie znajdziemy konkretnej fabuły, która by wskazywała, że jest to powieść. Jest to zbiór myśli autora, na poszczególne kwestie w życiu. Powiedziałabym, że jego forma przypomina niczym a'la tomik poezji, tyle że pisane swobodniej niż poezja. Tematy, które są poruszane to m.in. internet, nadzieja, polityka, czyli ogólnie o życiu. Oczywiście nie każdy myśli tak samo, dlatego też z niektórymi myślami się nie zgadzam. Myślę, że autorowi chodziło głównie o to, byśmy zastanowili się nad tym co nas otacza. Książka wtem skłania nas do refleksji, więc do lekkich nie należy.

Łosia | 2016-11-22
Marta Kraszewska | 2016-11-22