Spis rzeczy i inne opowiadania

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Spis, rzeczy, opowiadania

Spis rzeczy..., wybór opowiadań z ostatnich kilku lat, przynosi kolejne potwierdzenie nieodmiennie wysokiej jakości prozy Henryka Bardijewskiego. Pisarz z wielką wnikliwością zajmuje się w nich obecnością duchową człowieka we współczesnym świecie z konsekwencjami jego świadomego w nim bycia. Doskonała, przejrzysta polszczyzna i precyzyjna kompozycja pozwalają na porównanie wielu z zamieszczonych w tomie opowiadań do arcydzieł gatunku.

Wldk | 2013-07-15
Jacek | 2011-08-10